Geri
AKADEMİK

ORTA SEVİYEDE İKİNCİ MODELLEME PROGRAMI HAKİMİYETİ

DETAYLI MONTAJLANABİLİR PARÇA TASARIMI

Önceki dönem başlangıç seviyesinde gösterilen modelleme ve üç boyutlu görselleştime tekniklerinin üzerine yeni ve daha detaylı bilgiler ekleyip, bunları sunum haline getirebilme becerisi geliştime.

 

BASİT FİZİK SİMÜLASYONLARI BECERİSİ

Bir önceki dönemin devamı niteliğinde olan bu ders, bir kaç bölümden oluşur. Bu bölümler kısaca “Sheet Metal” yani sac levha karakterli malzeme tasarımı(press ve büküm), plastik malzemeden mamul ürün oluşturma komutları, ileri montaj, başlangıç seviyesinde “hareket etüdü” ve  “ToolBox”(Alet Kutusu) kullanımı

ENDÜSTRİYE UYGUN DÜŞÜNEBİLMEYE GİRİŞ

MODELLENEN PARÇALARIN KULLANIMI İLE BASİT HAREKET ETÜDLERİ.

Öncelikle yukarıdaki tüm konulara değinilirken, öğrencinin ihtiyaçlarına yönelik olarak müfredat esnetilir ve sırası öğrencinin zorlanmayacağı ama öğrenebileceği şekilde yerleri değiştirilip parçalanabilir. Levha metal uygulamasında gerçek aluminyum levha(1mm) kullanılarak modelledikleri masaüstü ofis birimlerinin gerçek üretimini yaparlar. Sonrasında plastik komutları öğrenilir ve öğrencinin becerileri endüstrinin ihtiyacına yönelik olarak geliştirilmiş olur. Öğrenci artık hayal kurup; “olur mu?” sorusundan ziyade proje geliştirip “bu böyle olabilir” şeklinde bir yaklaşımla kabuk tasarımı üretir. Montaj bağlantıları ve simülasyonu yapabilen öğrencinin bu araçlarla becerilerini endüstriye bir adım daha yakşatırması amaçlanır.