Ana içeriğe atla
1

İstanbul Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Lisans Programı, tasarım ile yapım süreçlerini, teknolojik gelişmeleri, sürdürülebilirliği ve meslek pratiğini bütünleştirmeyi amaçlamaktadır.


Program, farklı disiplinlerden gelen öğretim üyelerinin katkılarıyla, mühendislik-teknoloji tabanlı bir eğitim felsefesiyle, araştırma ve geliştirme odaklı bir yaklaşımla, sektör ile yakın işbirliği içinde, uygulamaya yönelik bir mesleki eğitim sunmaktadır.

Medipol Üniversitesi Mimarlık Lisans Programı, mimari stüdyo temalarının, teknoloji, sanat/mimarlık tarihi ve meslek pratiği alanlarındaki ders ve uygulamalarla bütünleştirildiği özgün ve yeni bir model bazında yapılandırılmıştır. Bölümümüz, mimarlıkla ilgili konuları disiplinler arası bir çerçevede ele alabilen, uluslararası güncel çalışmaları izleyebilen ve bunlara katkıda bulunabilen, özgün çözümler üretebilen, tasarım/yapım hukuku ve proje yönetimi temel bilgileriyle donatılmış güçlü bir altyapıya sahip mimarlar yetiştirmeyi hedefler.

Medipol Üniversitesi Mimarlık Lisans Programında hem Türkçe hem de İngilizce bölümler mevcuttur. Söz konusu eğitim ve öğretim programı Mimarlık Bölümü'ndeki öğrencilerin İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinde Yan dal ve Çift anadal yapmalarına olanak sağlamaktadır.

İstanbul Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü, Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesinin sağlık sektöründeki deneyiminden hareketle ve yenilikçi bir yaklaşımla, Türkiye'de mimari ve sağlık üzerine yapılandırılmış en kapsamlı ve itibarlı yüksek lisans ve doktora programlarını oluşturmayı amaçlamakta; öğrencilere sağlık yapıları mimarisi alanında uzmanlaşma olanağını sağlamakta ve bu özelliği ile Türkiye'de bir ilk olma özelliğini de taşımaktadır.

Ekleme Tarihi: 31/03/2023 - 08:54Son Güncelleme Tarihi: 31/03/2023 - 09:52