Ana içeriğe atla

Meslek Yüksekokulları

Amacı, programlarının bulunduğu sektörlere nitelikli ara eleman yetiştirmek olan Meslek Yüksekokullarımızın, akademik kadroları her biri kendi sektöründe uzman öğretim elemanlarından oluşmakta ve tüm programların ders içerikleri sektörün ihtiyaç duyduğu altyapıda hazırlanmaktadır.


Müfredatımızla öğrencilerimizin, mezun olduklarında sektörlerinde karşılarına çıkabilecek tüm uygulamalara kolaylıkla uyum sağlayabilecek donanıma sahip olmaları hedeflenmektedir. Programlarımızda hem sektörün ihtiyaç duyduğu uygulamalara yönelik altyapı dersleri verilmekte hem de dünyadaki gelişmelerin gerektirdiği teorik bilgi ihtiyacı karşılanmaktadır.

Üniversite-sanayi iş birliği çalışmaları ile ön plana çıkan yüksekokullarımızda öğrencinin sahip olması gereken mesleki yeterlilikler, sektörlerdeki gelişmelere paralel olarak güncellenmektedir.

İstanbul Medipol Üniversitesinde Birinci ve İkinci Öğretim olanağıyla Sosyal Bilimlerden Sağlık Hizmetlerine uzanan geniş bir yelpazede eğitim alma imkânı sunan dört Meslek Yüksekokulunda 99 Bölüm bulunmaktadır.

  • Adalet Meslek Yüksekokulu
  • Meslek Yüksekokulu
  • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
  • Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

     

Ekleme Tarihi: 13/06/2022 - 14:14Son Güncelleme Tarihi: 17/07/2023 - 11:37