Ana içeriğe atla

Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi

%30 İngilizce Program

Hukuk Fakültesi, gerek bireyler arasındaki gerekse bireylerle kamu otoritesi arasındaki hukuki ilişkileri düzenleyen kuralları, bu kuralların dayandığı hukuki ve felsefi temelleri öğreten, öğrenciye hukuk kurallarının uygulama mantığını ve becerisini kazandıran bir fakültedir. Hukuk Fakültesi; öğrencilerini adalet, hürriyet, demokrasi ve hukukun üstünlüğüne inanan; insan haklarına, ahlaki değerlere ve evrensel hukuk ilkelerine saygılı; bilgili ve açık fikirli; bağımsız ve analitik düşünme kabiliyetine sahip; araştıran ve sorgulayan; teorik ve pratik bilgiyle donanmış çağdaş hukuk insanları olarak eğitmeyi ve yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Fakültemiz güçlü akademisyen kadrosuyla kuruluşundan kısa bir süre sonra hukuk eğitiminde köklü vakıf üniversiteleri arasına girmeyi başarmıştır. Hukuk eğitimini İngilizce ile birleştirerek öğrencilerine akıcı derecede hukuk İngilizcesi vermekte ve onları hem yurt içi hem yurt dışı hukuk pratiğine hazırlamaktadır. Başarılı öğrencilerimiz bütünleşik yüksek lisans yapabilmektedir.

Araştırma Olanaklarıyla Öncü

Hukuk, sosyal bilimlerin merkezinde yer alan bir disiplindir. Kendine has meslek olanaklarından (avukat/hâkim/savcı) kamu bürokrasisine, siyasetten özel sektörde yöneticiliğe kadar çok geniş bir yelpazede saygın bir meslek hayatı sunar. İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi öncülüğünde, üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Kamu Hukuku ve Özel Hukuk alanında yüksek lisans ve doktora programlarına öğrenci kabul edilmektedir. Ayrıca Sağlık Hukuku alanında müstakil olarak tezli ve tezsiz yüksek lisans programları ile Türkiye'de ilk olarak Sağlık Hukuku alanında doktora programı açılmıştır. Açılan tüm programlara, avukat ve hekimlerin yanı sıra özellikle hâkim ve savcılar tarafından yoğun ilgi gösterilmiştir.

İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi bünyesinde; Biohukuk Uygulama ve Araştırma Merkezi, Bilişim Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Milletlerarası Hukuk ve Dış Politika Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulmuştur. Bu merkezler ülkemiz hukuk dünyasına ve uluslararası hukuk camiasına katkı sağlamak ve kuruluş amaçları doğrultusunda bilimsel üretim yapmak üzere faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

1

Hukuk Fakültesi Oryantasyon Programı

28 Eylül 2023
1

Hukuk Fakültesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Muafiyet Başvuruları

11 Eylül 2023
1

Hukuk Fakültesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Merkezi Yerleştirme Puanıyla (Ek Madde 1) Yatay Geçiş Değerlendirme Sonuçları

18 Ağustos 2023
1

Hukuk Fakültesi 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Azami Öğrenim Sürelerini Dolduran Öğrencilere İlişkin Ek Sınav Başvuruları

07 Ağustos 2023

Galeri

Kavacık Güney Yerleşkesi

Adres : Göztepe Mah. Atatürk Cad. No: 40/16, 34815 Beykoz, İstanbul
 HARİTADA GÖSTER
Telefon : 444 85 44
Faks : Faks (Rektörlük) 0212 531 75 55
Faks (Muhasebe) 0212 521 28 52
Faks (Fakülteler) 0212 521 23 77