Ana içeriğe atla

Yeni Öğrenci

Kampüse Ulaşım


Harem'den Medipol Üniversitesi Kuzey Kampüsüne Nasıl Gidilir sorunuza en iyi cevap şu an için otobüsle ulaşım. Otobüsler ile İstanbul Medipol Üniversitene gidebilmek için, ‘Üsküdar'daki duraktan geçen ‘Kavacık Kampüsüne’ giden otobüsüne binin. Sizi, Medipol Üniversitesi Kuzey Kampüsün önüne kadar götürür.

12

Anadolu yakasından gelenler için


 • Kadıköy'den 14M'ye binerek Kavacık Sapağı'nda indiğinizde Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

            14M


 • Üsküdar'dan 15M numaralı otobüse binerek Kavacık Sapağı'nda indiğinizde Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

            15M


 • Ümraniye'den  Üsküdar-Çekmeköy  metrosuna binerek Bağlarbaşı durağında inerek İlahiyat Fakültesi çıkışından çıkınız. Buradaki otobüs durağından 14M numaralı otobüse binerek Kavacık Sapağı'nda indiğinizde Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

           m5ok14M


 • KartalMaltepePendikTuzla taraflarından geliyorsanız 500T'ye binerek Kavacık Köprüsü durağında indiğinizde Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

            500T

 

Avrupa yakasından gelenler için


 • BüyükçekmeceBeylikdüzüAvcılarKüçükçekmeceBahçelievler taraflarından geliyorsanız herhangi bir metrobüs durağından Metrobüse binerek Ayvansaray'da inip sol taraftan 500T numaralı otobüse binerek Kavacık Köprüsü durağında indiğinizde Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

            metrobusok500T


 • EsenlerBayrampaşa taraflarından geliyorsanız 32M numaralı otobüse binerek Mecidiyeköy'de ininiz. Buradan 121B numaralı otobüse binerek Kavacık Köprüsü durağında indiğinizde Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

            32M ok121B


 • BağcılarGüngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvayına binerek Cevizlibağ'da inip. Buradan  500T numaralı otobüse binerek Kavacık Köprüsü durağında indiğinizde Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

            t1ok500T


 • Taksim'den Yenikapı-Hacıosman metrosuna binerek Mecidyeköy durağında ininiz. Buradan 121A ya da 121B'ye binerek Kavacık Köprüsü durağında indiğinizde Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

            m2ok121A/121B

trrr

YHT YÜKSEK Garından Kampüse Ulaşım

Bostancı YHT Yüksek Hızlı Tren Durağından Medipol Üniversitesi Kuzey Kampüse Nasıl Gidilir sorunuza en iyi cevap şu an için otobüslerle ulaşım. Otobüsler ile Medipol’e gidebilmek için, ‘Bostancı YHT Durağında indikten sonra, Hayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesi durağına yürüyün. 129T otobüsüne binip 12 durak giderek  Mobilyacılar Sitesi durağında inin ve 15BK otobüsüne aktarma yapın. 15BK otobüsü ile 8 durak giderek  Yeni Riva Yolu durağında inin. Ardından 3dk(250m) yürüyerek Medipol Üniversitesi Kuzey Kampüsüne varırsınız.

Otobüs ile ulaşımda ise;
YHT Tren garı durağına gelen otobüsler:

129T,15BK ,14M,10,11ÇB,500T,Marmaray
 

 otogardankampüse

                

Otogardan Kampüse Ulaşım

Harem’den Medipol Üniversitesine Nasıl Gidilir sorunuza en iyi cevap şu an için otobüsle ulaşım. Otobüs ile  Medipol’e gidebilmek için,Harem otobüs durağına gidin.  11C otobüsüne binin 5 durak gidin ve Şemsipaşa durağında inerek 6 dk yürüyüş mesafesindeki Üsküdar Camii Önü durağından 15M otobüsüne binin. 26 durak giderek Kavacık Sapağı durağında ininiz ve 2dk(130m) yürüyerek üniversitenin önüne kadar geldiniz..

Otobüs ile ulaşımda ise;
Tren garı durağına gelen otobüsler:  
11C,11D,11Y,11Ü,18Ü,15M,15E,15KÇ,15BK,16S

Yeni Öğrenci İlk Temas Birimleri


 

14

Öğrenci İşleri

 • Özlük işlemleri,
 • Ön kayıt ve kesin kayıt işleminin tamamlanması,
 • Öğrenci belgesi, askerlik erteleme ve transkript işlemleri,
 • Yatay geçişler,
 • Mezuniyet işlemleri,
 • Durum değişikliği, kayıt dondurma, silme (önce bölüm sekreterliğine başvurmak kaydıyla) gibi işlemleriniz için Öğrenci İşleri birimimize başvurabilirsiniz.

bilgiteknolojileri

 

1

Bilgi Teknolojileri

Bilgi Teknolojileri Dairesi olarak Öğrencilere sunulan hizmetlerimiz;

 • E-Posta Hizmetleri
 • Office 365
 • Kullanıcı Hesapları ve Kimlik
 • İnternet Hizmetleri
 • Yazılım Hizmetleri
 • BT Destek Hizmetleri

MEBİS Destek

İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencilerinin kullandığı otomasyon sistemi Medipol Bilgi Eğitim Sistemi'nin kısaltması olan MEBİS’dir.

Öğrenciler MEBİS otomasyon sistemlerine Kullanıcı Adı ve Şifre girerek ulaşabilirler. Kullanıcı adı öğrenci numarası, şifre sistem tarafından TC kimlik numarası olarak verilmekle birlikte öğrenci dilerse sistem üzerinden değiştirebilmektedir.

Mobil Uygulamamız

İstanbul Medipol Üniversitesi misafirleri, adayları ve öğrencileri için geliştirilen mobil uygulamamız kampüste hayatı kolaylaştırmak için tasarlandı. İstanbul Medipol Üniversitesi Mobil, herkes için kampüsten haberler, etkinlikler, güncel haberler, ulaşım gibi özellikleri barındırıyor.

Mobil uygulamamızla öğrencilerimiz, ihtiyaç duyacakları tüm fonksiyonlara hızlı ve kolay bir şekilde erişebilecekler. Öğrencilerimiz; ders, sınav, ödev ve başvuru takibinin yanı sıra yeni dönemde MEBİS fonksiyonlarını da mobil ortamda yönetebilecekler. 

Mobil Uygulamamızla İlgili Detaylar İçin Tıklayınız.            Android İndirme           iPhone İndirme

muhasebeogrenci

Öğrenci Muhasebesi

Birimimiz ağırlıklı olarak öğrencilerimizin yıllık finans işleyişi ile ilgilenmektedir.
Yıllık ödeme süreci,
Yeni kayıt, kayıt yenileme, ödeme koşulları ve kayıt koşulları bu birimimizden organize edilmektedir. Kazanılan tüm indirimler tarafımızdan tanımlanıp resmi süreçleri tarafımızdan yürütülmektedir. Dikey Geçiş, Yatay Geçiş, YKS, Yurt Dışı Kontenjan, Lisansüstü, Doktora gibi tüm kayıt süreçleri ve indirim olanakları öğrenci muhasebesi birimi takibindedir.

Yurtlar

 

 

67

Yurtlarımız daire şeklindedir. Yataklılarımız baza şeklindedir,
Odalarda ve daire içerisinde her bir öğrenci için ayrı çalışma masası kitap raf ve giysi dolapları bulunmaktadır.
Yurtlarımız içerisinde duş, wc, lavabo, mutfak, iki gözlü elektrikli ocak, su ısıtıcısı, mikrodalga fırın ve mini buzdolabı bulunmaktadır,
Wi-fi hizmeti verilmektedir.
Kampüste yemekhane, daire içerisinde mini bir hobi mutfağı ve konukevi içerisinde kantin bulunmaktadır
Ders çalışma alanları daire içerisinde planlanmıştır.

3,2 ve 1 yataklı odalarımız bulunmaktadır. Yurtta duş, wc, mutfak, iki gözlü elektrikli ocak, mikrodalga fırın, su ısıtıcısı, mini buzdolabı, ayakkabı dolabı, giysi dolabı, yatak ve çalışma masası mevcuttur.

Üniversitemizin öğrencilerimize tahsis etmiş olduğu, üniversitemize ait kız ve erkek yurtları bulunmaktadır. Yıllık finans süreci, yurt kayıt işlemleri, kayıt yenileme işlemleri, ödeme koşulları ve kayıt koşulları birimimiz den organize ve takip edilmektedir.

Kampüs içerisinde ki yemekhanemizde 3 öğün beslenme hizmeti sunulmaktadır. Yemeklerimiz açık büfe kahvaltı, seçmeli mönü ve salata bar şeklindedir. Konukevlerimiz de yemek ücreti öğrencilerimize aittir. Ücretlendirme oluşturulan mönü üzerinden hesaplanır.

Yurtlarımız da temizlik hizmeti profesyonel şirkete aittir. Odalar, duş, wc ve koridorlar uzman ekip tarafından her gün temizlenmektedir.  Çamaşırhane ve ütü hizmetlerimiz mevcuttur. Konukevlerimiz de makine başı çamaşır yıkama ücreti öğrenciye aittir.

 

45

Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı (SKS)

Başkanlığımız, öğrencilerimizin ders dışı zamanlarını değerlendirmesi, yeni ilgi alanları kazanmalarına imkân sağlanması gerek sağlık gerekse sosyal durumlarının iyileştirilmesi, yeteneklerinin ve kişiliklerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesine imkân verecek hizmetler sunmaktadır.

Başkanlığımız, İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencilerinin ruhsal ve bedensel sağlıklarına özen gösteren bireyler olarak yetiştirilmesi, birlikte düzenli ve disiplinli bir çalışma, dinlenme ve eğlenme alışkanlıklarının kazandırılması amacıyla beden ve ruh sağlıklarını korumak, topluma yararlı bireyler hâline getirmek için çağdaş yöntemlerle yeterli ve kaliteli düzeyde, beslenme, barınma, sağlık, kültür, spor ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet vermektedir.

Başkanlığımız, üniversitemizin basın yayın, kurumsal iletişim ve tanıtım faaliyetlerini organize etmektedir.

121

Uluslararası Ofis

Uluslararası Ofis birimi olarak okulumuza kayıtlı öğrencilere yönelik çalışmalarımız aşağıda belirtilmektedir.

 • Uluslararası öğrencilerin kayıt işlemlerinde gerekli olan evraklarının tutulması,
 • Uluslararası öğrencilerin MEBİS sistemlerinin açılması ve karşılaşılan sorunların çözümünde danışmanlık hizmeti,
 • Uluslararası öğrencilerin kayıt sonrası karşılaştıkları, ders seçimi, muafiyet sınavları, yurt işlemleri, kayıt silme, kayıt dondurma, bölüm değiştirme gibi işlemlerde bilgilendirme yapılması,
 • Uluslararası öğrencilerin diğer birimlerle ilgili işlemlerinde tercüme ve danışmanlık hizmeti verilmesi.

Kampüste Yaşam


 

Gezi Rehberi


 

.

Beykoz Sahili

Nasıl Giderim?
h

Cam ve Billur Müzesi

Nasıl Giderim?
su

Küçüksu Kasrı

Nasıl Giderim?
hidiv

Hidiv Kasrı

Nasıl Giderim?