Ana içeriğe atla

Yeni Öğrenci

 

Yeni Öğrenci İlk Temas Birimleri


 

 

 

 

1

 

Öğrenci İşleri 

 • Öğrenci belgesi, askerlik erteleme ve mezuniyet 

gibi işlemleriniz için başvurmanız gereken birimdir.

Detaylı bilgi ve iletişim için tıklayınız.

İletişim: [email protected]

Durum değişikliği (kayıt silme, kayıt dondurma, kayıt çözme vb.) işlemleri, yatay geçiş ve çift anadal/yandal başvuruları ile transkript belgelerinin hazırlanması ilgili akademik birimler (enstitü/fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu) tarafından takip edilmektedir.

Dikey Geçiş, Yatay Geçiş, YKS, Yurt Dışı Kontenjan, Lisansüstü, Doktora gibi tüm kayıt süreçleri ve indirim olanakları öğrenci muhasebesi birimi takibindedir.

İletişim: [email protected]

MEBİS öğrencilik hayatınız boyunca aktif olarak kullanacağınız öğrenci bilgi sistemidir. 

Öğrenciler MEBİS otomasyon sistemlerine Kullanıcı Adı ve Şifre girerek ulaşabilirler. Kullanıcı adı öğrenci numarası, şifre sistem tarafından TC kimlik numarası olarak verilmekle birlikte öğrenci dilerse sistem üzerinden değiştirebilmektedir.

MEBİS'e ulaşmak için tıklayınız.

Bilgi Teknolojileri Dairesi

 • E-Posta Hizmetleri
 • Office 365
 • Kullanıcı Hesapları ve Kimlik
 • İnternet Hizmetleri
 • Yazılım Hizmetleri
 • BT Destek Hizmetleri

gibi hizmetleri sağlamaktadır. 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

İletişim: [email protected]

Başkanlığımız, öğrencilerimizin ders dışı zamanlarını değerlendirmesi, yeni ilgi alanları kazanmalarına imkân sağlanması gerek sağlık gerekse sosyal durumlarının iyileştirilmesi, yeteneklerinin ve kişiliklerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesine imkân verecek hizmetler sunmaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

İletişim: [email protected]

Uluslararası Ofis birimi

 • Uluslararası öğrencilerin kayıt işlemlerinde gerekli olan evraklarının tutulması,
 • Uluslararası öğrencilerin MEBİS sistemlerinin açılması ve karşılaşılan sorunların çözümünde danışmanlık hizmeti,
 • Uluslararası öğrencilerin kayıt sonrası karşılaştıkları, ders seçimi, muafiyet sınavları, yurt işlemleri, kayıt silme, kayıt dondurma, bölüm değiştirme gibi işlemlerde bilgilendirme yapılması,
 • Uluslararası öğrencilerin diğer birimlerle ilgili işlemlerinde tercüme ve danışmanlık hizmeti verilmesi

süreçlerini yürütmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

İletişim: [email protected]

Kampüse Ulaşım


 

Anadolu Yakasından Gelenler İçin


 • Kadıköy'den 14M'ye binerek Kavacık Sapağı'nda indiğinizde Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

            14M


 • Üsküdar'dan 15M numaralı otobüse binerek Kavacık Sapağı'nda indiğinizde Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

            15M


 • Ümraniye'den  Üsküdar-Çekmeköy  metrosuna binerek Bağlarbaşı durağında inerek İlahiyat Fakültesi çıkışından çıkınız. Buradaki otobüs durağından 14M numaralı otobüse binerek Kavacık Sapağı'nda indiğinizde Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

           m5ok14M


 • KartalMaltepePendikTuzla taraflarından geliyorsanız 500T'ye binerek Kavacık Köprüsü durağında indiğinizde Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

            500T

 HARİTADA GÖSTER 

Avrupa Yakasından Gelenler İçin


 • BüyükçekmeceBeylikdüzüAvcılarKüçükçekmeceBahçelievler taraflarından geliyorsanız herhangi bir metrobüs durağından Metrobüse binerek Ayvansaray'da inip sol taraftan 500T numaralı otobüse binerek Kavacık Köprüsü durağında indiğinizde Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

            metrobusok500T


 • EsenlerBayrampaşa taraflarından geliyorsanız 32M numaralı otobüse binerek Mecidiyeköy'de ininiz. Buradan 121B numaralı otobüse binerek Kavacık Köprüsü durağında indiğinizde Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

            32M ok121B


 • BağcılarGüngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvayına binerek Cevizlibağ'da inip. Buradan  500T numaralı otobüse binerek Kavacık Köprüsü durağında indiğinizde Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

            t1ok500T


 • Taksim'den Yenikapı-Hacıosman metrosuna binerek Mecidyeköy durağında ininiz. Buradan 121A ya da 121B'ye binerek Kavacık Köprüsü durağında indiğinizde Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

            m2ok121A/121B

 HARİTADA GÖSTER 

12

 


 

YHT YÜKSEK Garından Kampüse Ulaşım

Bostancı YHT Yüksek Hızlı Tren Durağından Medipol Üniversitesi Kuzey Kampüse Nasıl Gidilir sorunuza en iyi cevap şu an için otobüslerle ulaşım. Otobüsler ile Medipol’e gidebilmek için, ‘Bostancı YHT Durağında indikten sonra, Hayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesi durağına yürüyün. 129T otobüsüne binip 12 durak giderek  Mobilyacılar Sitesi durağında inin ve 15BK otobüsüne aktarma yapın. 15BK otobüsü ile 8 durak giderek  Yeni Riva Yolu durağında inin. Ardından 3dk(250m) yürüyerek Medipol Üniversitesi Kuzey Kampüsüne varırsınız.

Otobüs ile ulaşımda ise;
YHT Tren garı durağına gelen otobüsler:

129T,15BK ,14M,10,11ÇB,500T,Marmaray

 

12

 


 

Otogardan Kampüse Ulaşım

Harem’den Medipol Üniversitesine Nasıl Gidilir sorunuza en iyi cevap şu an için otobüsle ulaşım. Otobüs ile  Medipol’e gidebilmek için,Harem otobüs durağına gidin.  11C otobüsüne binin 5 durak gidin ve Şemsipaşa durağında inerek 6 dk yürüyüş mesafesindeki Üsküdar Camii Önü durağından 15M otobüsüne binin. 26 durak giderek Kavacık Sapağı durağında ininiz ve 2dk(130m) yürüyerek üniversitenin önüne kadar geldiniz..

Otobüs ile ulaşımda ise;
Tren garı durağına gelen otobüsler:  
11C,11D,11Y,11Ü,18Ü,15M,15E,15KÇ,15BK,16S

 

12

                

Yurtlar

 

00

Yurtlarımız daire şeklindedir. Yataklarımız baza şeklindedir, Odalarda ve daire içerisinde her bir öğrenci için ayrı çalışma masası kitap raf ve giysi dolapları bulunmaktadır. Yurtlarımız içerisinde duş, wc, lavabo, mutfak, iki gözlü elektrikli ocak, su ısıtıcısı, mikrodalga fırın ve mini buzdolabı bulunmaktadır, Wi-fi hizmeti verilmektedir. Kampüste yemekhane, daire içerisinde mini bir hobi mutfağı ve konukevi içerisinde kantin bulunmaktadır Ders çalışma alanları daire içerisinde planlanmıştır.

Yurtlar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

3,2 ve 1 yataklı odalarımız bulunmaktadır. Yurtta duş, wc, mutfak, iki gözlü elektrikli ocak, mikrodalga fırın, su ısıtıcısı, mini buzdolabı, ayakkabı dolabı, giysi dolabı, yatak ve çalışma masası mevcuttur.

Yurtlar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Üniversitemizin öğrencilerimize tahsis etmiş olduğu, üniversitemize ait kız ve erkek yurtları bulunmaktadır. Yıllık finans süreci, yurt kayıt işlemleri, kayıt yenileme işlemleri, ödeme koşulları ve kayıt koşulları birimimiz den organize ve takip edilmektedir.

Yurtlar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kampüs içerisinde ki yemekhanemizde 3 öğün beslenme hizmeti sunulmaktadır. Yemeklerimiz açık büfe kahvaltı, seçmeli mönü ve salata bar şeklindedir. Konukevlerimiz de yemek ücreti öğrencilerimize aittir. Ücretlendirme oluşturulan mönü üzerinden hesaplanır.

Yurtlarımız da temizlik hizmeti profesyonel şirkete aittir. Odalar, duş, wc ve koridorlar uzman ekip tarafından her gün temizlenmektedir.  Çamaşırhane ve ütü hizmetlerimiz mevcuttur. Konukevlerimiz de makine başı çamaşır yıkama ücreti öğrenciye aittir.

Kampüste Yaşam


 

Gezi Rehberi


 

.

Beykoz Sahili

Nasıl Giderim?
h

Cam ve Billur Müzesi

Nasıl Giderim?
su

Küçüksu Kasrı

Nasıl Giderim?
hidiv

Hidiv Kasrı

Nasıl Giderim?

 


 

Mobil Uygulamamız

İstanbul Medipol Üniversitesi misafirleri, adayları ve öğrencileri için geliştirilen mobil uygulamamız kampüste hayatı kolaylaştırmak için tasarlandı. İstanbul Medipol Üniversitesi Mobil, herkes için kampüsten haberler, etkinlikler, güncel haberler, ulaşım gibi özellikleri barındırıyor.

Mobil uygulamamızla öğrencilerimiz, ihtiyaç duyacakları tüm fonksiyonlara hızlı ve kolay bir şekilde erişebilecekler. Öğrencilerimiz; ders, sınav, ödev ve başvuru takibinin yanı sıra yeni dönemde MEBİS fonksiyonlarını da mobil ortamda yönetebilecekler. 

Mobil Uygulamamızla İlgili Detaylar İçin Tıklayınız.            Android İndirme           iPhone İndirme

Ekleme Tarihi: 02/08/2022 - 16:59Son Güncelleme Tarihi: 31/08/2023 - 09:53