Ana içeriğe atla

Rektörlük

rektörlük

"Bilgi ve iletişim birlikte olduğunda, insanların geleceklerini tasarlama ve yönetme gücünü artırmaktadır. Geleceğe hazır olmak ise bugünden planlı ve istikrarlı olmayı gerektirir. Modern kalite yönetimi anlayışının vazgeçilmez ögelerinden biri olan “vizyon”, kurum veya kişilerin gelecekle ilgili beklentilerini tanımlayan ve ulaşmayı tasarladıkları önemli bir idealdir.

İstanbul Medipol Üniversitesinin vizyonu; eğitim ve öğretimdeki mükemmellik düzeyi, toplumun yarınlarını inşa etmeye talip donanımlı insan gücünü yetiştirmedeki kararlığı, üstün nitelikli akademik kadrosu ve çağdaş altyapısı ile ülkemizde ve dünyada örnek gösterilen bir üniversite olmaktır.

Üniversitemiz, öğrencilerimize ve dolaylı olarak da içinde yaşadığımız topluma daha iyi geleceği tasarlayan bir eğitim sunmayı amaçlamaktadır. Sınırlı süreye sığdırılan gelişimi; güçlü akademik kadrosu ve farklılıklarıyla zenginlik katan öğrencileriyle birlikte araştıran, birlikte öğrenen ve birlikte öğreten bir müessese olma başarısının göstergesidir. Misyonumuza uygun olarak yürüttüğümüz çabalarımız meyvelerini vermeye başlamıştır. Üniversite hayatı bakımından çok kısa olan geçmişimize nazaran hızla gelişen kampüs ortamımız, eğitim ve araştırma alanlarındaki başarılarımızın yanı sıra ulusal ve uluslararası ödüllerle taltif edilen akademisyenlerimiz ve iş hayatının çeşitli kademelerinde görev alan mezunlarımızla gururlanmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Medipollü olmak, sürekli değişimi ve gelişimi içselleştirebilmeye, bağımsız düşünebilmeye, farklı disiplinlerle birlikte alışmaya ve zorlu problemleri çözmeye talip olmak demektir.

Geleceğe yön verme iddiası ile yenilikçi araştırmalara ve rekabetçi gelişmeye odaklanmak demektir. Kısacası, yarınlara hazırlanmaktır.”


Rektör V.

Ekleme Tarihi: 06/04/2022 - 14:20Son Güncelleme Tarihi: 18/10/2023 - 09:56