Ana içeriğe atla

İletişim Fakültesi

adsagfa

İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesine Hoş Geldiniz.

İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi, “İletişim, Bilgi, Medya çağı” diye tanımlanan büyük dönüşümün içinde ve bu dönüşümün nabzını tutan iletişim profesyonellerini yetiştirmeyi misyon edinmiş; Gazetecilik, Yeni Medya ve İletişim, Medya ve Görsel Sanatlar, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (Türkçe ve İngilizce), Radyo Televizyon ve Sinema olmak üzere beş bölümde eğitim öğretim faaliyetlerini yürütmektedir.

Fakültemiz, kuram ve uygulamayı bir arada sunan yenilikçi ve bütünleşik eğitim anlayışı, ileri teknolojiyle donatılmış araştırma laboratuvarları, animasyon stüdyoları, kurgu ve temel tasarım atölyeleriyle iletişim eğitiminde fark yaratarak; iletişim sektöründe görev alabilecek donanımlara sahip, iş yaşamında etkili iletişim becerilerini kullanabilen, alanındaki gelişmeleri takip eden, yeni iletişim teknolojilerine hâkim ve sosyal sorumluluk sahibi mezunlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. 

Bu amaç doğrultusunda öğrencilerimiz, iletişim alanının gelişimine ve sektörel beklentilere uygun ders programları ile ‘eğitim içinde uygulama’ ve ‘uygulama içinde eğitim’ ilkesi çerçevesinde eğitim görmektedirler. 

Fakültemizin tüm bölümlerini kapsayacak şekilde oluşturduğumuz Medipol Medya Merkezi bünyesinde yer alan uygulama birimlerinde öğrencilerimiz; gazete/dergi çıkarıyor, film ve senaryo çalışmaları yapıyor, radyo, televizyon haberleri üretiyor, podcastler hazırlıyor, tasarımdan animasyona, geleneksel medyadan dijital medya ortamlarına, dijital medyanın hemen her alanında içerik üretiminden içerik sunumuna, kısacası iletişim disiplininin gerektirdiği bütün alanlarda, sınıf ortamında aldıkları teknik bilgileri meslekî pratiklere dönüştürüyorlar. 

Alanında uzman ve disiplinler arası araştırma yöntemlerine hâkim sektörel tecrübeye sahip öğretim üyelerimiz bilginin sürekli güncellendiği bir çağda sadece günün değil geleceğin konularında da öğrencilerimize öncülük ediyor, düşüncenin sadece sözcüklerle değil, görüntüler ve seslerle de ifade edilebileceği anlayışının yanı sıra eleştirel düşünme alışkanlığı geliştirmelerine de büyük önem veriyor.

Fakültemizde öğrencilerin; bireysel çalışma ve takım çalışması, yaşam boyu öğrenme, gözlem ve analiz gerçekleştirme, eleştirel düşünme, teknolojiden etkin bir şekilde yararlanma gibi becerilerini artıracak eğitim-öğretim yöntem ve stratejileri uygulanmaktadır.

İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi, öğrencilerine ÇAP (Çift Anadal Programı) ve Yan dal yapma imkânı sunmakta, ikili anlaşmalar yaptığı yurt dışındaki üniversitelerle de Erasmus öğrenci hareketliliği gerçekleştirmektedir. İstanbul ve sektör ilişkisini anlamlı bulan fakültemiz, sektörde yer alan önemli isim ve kuruluşlarla oluşturduğu iletişim ve paydaş ilişkileriyle öğrencilerimize sürekli ve sürdürülebilir bir iş birliği ortamı sunmaktadır.

İletişim Fakültesi olarak öğretim üyelerimizin birikimi ve teknik alt yapımızla öğrencilerimizi bugünden yarına iletişim dünyasının en iyileri arasında yer almaları için hazırlıyoruz.

Sizleri de aramıza bekliyoruz.

Prof.Dr. Ali BÜYÜKASLAN

Dekan

 

iletişimfakültesi

İletişim Fakültesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Genel Sınav Takvimi

24 Mayıs 2024
iletişimfakültesi

İletişim Fakültesi Fakülte Temsilciliği Seçim Sonuçları

13 Mayıs 2024
iletişimfakültesi

İletişim Fakültesi Bölüm Temsilciliği Başvuru Sonuçları

09 Mayıs 2024
iletişimfakültesi

İletişim Fakültesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Mazeret Sınav Takvimi

27 Nisan 2024

Galeri

Kavacık Güney Yerleşkesi

Adres:Göztepe Mah. Atatürk Cad. No: 40/16, 34815 Beykoz, İstanbul
 HARİTADA GÖSTER
Telefon:444 85 44
Faks:Faks (Rektörlük) 0212 531 75 55
Faks (Muhasebe) 0212 521 28 52
Faks (Fakülteler) 0212 521 23 77
 
Ekleme Tarihi: 26/04/2022 - 11:33Son Güncelleme Tarihi: 13/12/2023 - 15:23