Ana içeriğe atla

İletişim Fakültesi

adsagfa

İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne Hoş Geldiniz.

İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi, “İletişim, Bilgi, Medya çağı” diye tanımlanan büyük dönüşümün içinde ve bu dönüşümün nabzını tutan iletişim profesyonellerini yetiştirmeyi misyon edinmiş; Gazetecilik, Yeni Medya ve İletişim, Medya ve Görsel Sanatlar, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (Türkçe ve İngilizce), Radyo Televizyon ve Sinema olmak üzere beş bölüme sahiptir.

Fakültemiz, kuram ve uygulamayı bir arada sunan yenilikçi ve bütünleşik eğitim anlayışı, en ileri teknolojiyle donatılmış araştırma laboratuvarları, animasyon stüdyoları, kurgu ve temel tasarım atölyeleriyle iletişim eğitiminde fark yaratarak; iletişim sektöründe görev alabilecek donanımlara sahip, iş yaşamında etkili iletişim becerilerini kullanabilen, alanındaki gelişmeleri takip eden, yeni iletişim teknolojilerine hakim ve sosyal sorumluluk sahibi mezunlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. 

Bu amaç doğrultusunda öğrencilerimiz, iletişim alanının gelişimine ve sektörel beklentilere uygun ders programları ile ‘eğitim içinde uygulama’ ve ‘uygulama içinde eğitim’ ilkesi çerçevesinde eğitim görüyor. 

Fakültemizin tüm bölümlerini kapsayacak şekilde oluşturduğumuz Medipol Medya Merkezi bünyesinde yer alan uygulama birimlerinde öğrencilerimiz; gazete/dergi çıkarıyor, film ve senaryo çalışmaları yapıyor, televizyon haberleri üretiyor; kısacası iletişimin disiplininin gerektirdiği bütün alanlarda, sınıf ortamında aldıkları teknik bilgileri mesleki pratiklere dönüştürüyorlar. 

Alanında uzman ve disiplinler arası araştırma yöntemlerine hâkim öğretim üyelerimiz geleceğe ışık tutacak konularda öğrencilerimize öncülük ediyorlar. Düşüncenin sadece sözcüklerle değil, görüntüler ve seslerle de ifade edilebileceği anlayışının yanı sıra eleştirel düşünme alışkanlığını geliştirmelerine de büyük önem veriyorlar.

Bütün teknik imkânlar ve eğitim tecrübemiz doğrultusunda İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi olarak öğrencilerimizi, geleceğin iletişim dünyasının en iyileri arasında yer almaları için hazırlıyoruz.

Sizleri de aramıza bekliyoruz.

Prof.Dr. Ali BÜYÜKASLAN 
Dekan

İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi, “İletişim, Bilgi, Medya çağı” diye tanımlanan büyük dönüşümün içinde ve bu dönüşümün nabzını tutan iletişim profesyonellerini yetiştirmeyi misyon edinmiş; Gazetecilik, Yeni Medya ve İletişim, Medya ve Görsel Sanatlar, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (Türkçe ve İngilizce), Radyo, Televizyon ve Sinema olmak üzere beş bölüme sahiptir.

İletişim Fakültesi, iletişim sektöründe görev alabilecek donanımlara sahip, iş yaşamında etkili iletişim becerilerini kullanabilen, alanındaki gelişmeleri takip eden, yeni iletişim teknolojilerine hakim ve sosyal sorumluluk sahibi mezunlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Fakültemizde öğrencilerin; bireysel çalışma ve takım çalışması, yaşam boyu öğrenme, gözlem ve analiz gerçekleştirme, eleştirel düşünme, teknolojiden etkin bir şekilde yararlanma gibi becerilerini artıracak eğitim-öğretim yöntem ve stratejileri uygulanmaktadır.

İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi, öğrencilerine ÇAP (Çift Anadal Programı) ve Yan dal yapma imkânı sunmaktadır.

iletişimfakültesi

İletişim Fakültesi 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Üç Ders Sınav Takvimi

27 Şubat 2023
iletişimfakültesi

İletişim Fakültesi 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Üç Ders Sınavı Başvuruları

20 Şubat 2023
iletişimfakültesi

İletişim Fakültesi 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Muafiyet Başvuruları

14 Şubat 2023
iletişimfakültesi

İletişim Fakültesi 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Ders Programı

06 Şubat 2023

Galeri

Kavacık Güney Yerleşkesi

Adres:Göztepe Mah. Atatürk Cad. No: 40/16, 34815 Beykoz, İstanbul
 HARİTADA GÖSTER
Telefon:444 85 44
Faks:Faks (Rektörlük) 0212 531 75 55
Faks (Muhasebe) 0212 521 28 52
Faks (Fakülteler) 0212 521 23 77