Ana içeriğe atla

Diş Hekimliği Fakültesi

Diş Hekimliği Fakültesi

Diş Hekimliği genel sağlığın korunmasında, tekrar kazanılmasında ve çene yüz estetiğinin hem de yüz estetiğinin geliştirilmesinde etkili olan bir hekimlik dalıdır. 2010-2011 yılında eğitime başlayan Fakültemiz modern teknolojinin son gelişmelerini bünyesinde barındırmaktadır. Nitelikli öğretim üyesi kadrosunun oluşturmuş olduğu kliniklerimiz kısa sürede halkımızın güven duyduğu ve rağbet ettiği bir ağız ve diş sağlığı merkezine dönüşmüştür.

Fakültemizde “süreç tabanlı diş hekimliği eğitim modeli” uygulanmaktadır. Bu modelde bireyin doğumundan ölümüne kadar geçen süreçte diş hekimliğini ilgilendiren konular sistemli bir şekilde incelenmektedir. Eğitim modelimiz Avrupa Diş Hekimliği Eğitimi Birliğinin (ADEE) önerdiği ve Avrupa Birliği Ülkelerinde uygulamakta olan koşulları yerine getirmektedir. Bu yeni eğitim modelinin en önemli amacı öğrencilerimize araştırma ve kendi kendine öğrenme yeteneği kazandırmak ve yıl için çalışma etkinliğini arttırmaktır.

Lisans eğitiminin yanı sıra master, doktora ve uzmanlık eğitiminde de tercih edilen bir eğitim kurumu olma yolundayız. Uzmanlık sınavında başarılı olan yüksek puanlı öğrencilerin eğitimleri için Fakültemizi seçmeleri gurur vericidir. Sağlık ve eğitim hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik araştırmalarımız ve yatırımlarımız kesintisiz devam edecektir. Amacımız, öğrenme odaklı çalışma alışkanlığı kazanmış ve insani değerlerle donanmış, bilgili ve yetenekli diş hekimleri yetiştirmektir.

Prof.Dr.İbrahim Sina UÇKAN
Dekan

MİSYON

Etik değerlere saygılı, ulusal ve uluslararası standartlarda, bilim ve dijital teknoloji odaklı, bütüncül yaklaşıma sahip, gelişime ve değişime açık, toplumun ağız-diş sağlığına ve evrensel bilime katkı sağlayabilen, çağıyla yarışan diş hekimleri yetiştirmek ve ağız-diş sağlığı hizmetleri sunmaktır.

VİZYON

Eğitim, öğretim ve bilimsel çalışmaları ile uluslararası standartlarda geçerli, dijital dönüşüme yön veren, girişimcilik ruhu ve sürekli gelişime açık dinamizmi ile öncü bir fakülte olmaktır.


Türkçe Program - İngilizce Program

Üniversitemiz bünyesindeki diş hastaneleri, eğitim dili %30 İngilizce ve %100 İngilizce olan iki ayrı programıyla Türkiye’nin en modern ve çağdaş eğitim kurumları içerisinde yer alan fakültemiz, lisans eğitiminin yanı sıra diş hekimliğinde master, doktora ve uzmanlık programlarını da yürütmektedir.

Türkiye'nin En Büyük Simülasyon Laboratuvarı

İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde bulunan Türkiye'deki en büyük simülasyon laboratuvarı, diş hekimliği öğrencilerinin eğitimleri sırasında gereken el becerileri ve klinik yetkinlikleri kazanmaları amacıyla kurulmuştur. Burada öğrenciler, hazırlanmış maketler üzerinde çeşitli diş tedavileri için pratik yapmaktadır. Simülasyon laboratuvarında toplam 152 adet maket yer almaktadır. Öğrenciler, öğretim elemanlarının yaptıkları demonstrasyonları, ünitelerinde bulunan monitörler vasıtasıyla canlı olarak izleyebilmektedir. Merkezde, diş hekimliği koltuğunda yer alan yapay hastalar üzerinde eğitim gerçekleşmektedir. Böylece öğrenciler hasta ağzında çalışmanın provalarını yapmış olmaktadırlar.

duyuru

2022-2023 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ORYANTASYON DUYURUSU

19 Eylül 2022
1

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ 2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÜÇ DERS SINAV TAKVİMİ

18 Ağustos 2022
1

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Diş Hekimliği Fakültesi Kurul Dışı Dersler Bütünleme Sınav Programı

24 Haziran 2022
unv_duyurular_slider_

Covid-19 İçin Öğrencilerimize Önemli Duyuru

26 Temmuz 2021

 

 

Kavacık Güney Yerleşkesi

Adres:Göztepe Mah. Atatürk Cad. No: 40/16, 34815 Beykoz, İstanbul
 HARİTADA GÖSTER
Telefon:444 85 44
Faks:Faks (Rektörlük) 0212 531 75 55
Faks (Muhasebe) 0212 521 28 52
Faks (Fakülteler) 0212 521 23 77