Ana içeriğe atla

Medipol Gönüllüleri

Aramıza Hoş geldin!

Gönüllülük, toplumun yararına olan bir hedefe ulaşmak için bireylerin özgür iradesiyle ve karşılık beklemeksizin yaptığı informal girişimler ya da bir kurum bünyesinde yaptıkları örgütlü faaliyetlerdir.

Gönüllülük çalışmaları toplumsal refahı arttırdığı gibi gönüllülük faaliyetlerinde bulunan bireylerin yetkinliklerini geliştirir. Gönüllü kişiler sorumluluk ve yetki sahibi olmak, ekip ile beraber hareket edebilme becerilerini arttırmak, entelektüel ve duygusal zekalarını geliştirmek gibi pek çok yetkinlik kazanırken, bir grubun parçası olarak sosyalleşebilir, kişisel iş ve arkadaşlık iletişim ağını genişletebilir ve hayır işleri yapmanın mutluluğunu yaşayabilir.

Aynı zamanda uluslararası gönüllülük projeleri gençlere uluslararası dolaşım kolaylıkları sağlamaktadır.

Gönüllü olarak faaliyet yapabileceğiniz alanlar sınırsızdır. Çevre, eğitim, göç, dezavantajlı gruplar ya da sanat. Yapabilecek bir şeylerin olduğuna inandığınız her şey için adım atabilir, mevcut projelerde görev alabilir, proje geliştirebilir ve toplumsal değişimin bir parçası olabilirsiniz.

Toplumsal Katkı Komisyonu olarak bizler sorumlu vatandaş bilincinde, duyarlı, farkındalığı yüksek ve dayanışma gücü gelişmiş bir toplum için bir aradayız. Üniversitemizde yürütülecek sosyal sorumluluk faaliyetlerine gönüllü olarak destek olmak isteyen öğrenci ve mesai arkadaşlarımızı aramızda görmek istiyoruz.

Gönüllüyüm ama ne yapacağımı bilmiyorum diyorsanız aramıza katılabilir bir projeye dahil olabilirsiniz. Birçok faaliyette yer almış tecrübeli bir gönüllü iseniz proje önerileri sunabilir, destek isteyebilirsiniz.

Sen de Medipol Gönüllüsü olabilirsin…

 

Herhangi bir projede gönüllü desteğine ihtiyaç duyulduğunda çağrı almak için gönüllü havuzumuza dahil olmak istiyorsanız tıklayınız.

Komisyona proje sunmak istiyor iseniz tıklayınız.

Ekleme Tarihi: 28/02/2023 - 09:38Son Güncelleme Tarihi: 23/08/2023 - 14:32