Ana içeriğe atla

Belge Talebi

Belge Talebi
Belge talep işlemleriyle ilgili bilgiler aşağıda yer almakta olup içeriklere butonlardaki "+" işaretine tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Öğrenci belgesi için MEBİS sistemindeki "Taleplerim" sekmesinden "+" butonuna tıklayarak talepte bulunulması gerekmektedir. Islak imzalı öğrenci belgesi talebi için ıslak imza seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir.
Talep edilen belge "HAZIR" konumuna geldiğinde  e-imzalı ise MEBİS sisteminden, ıslak imzalı ise Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından çıktısı alınabilir.
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kavacık Kuzey Kampüs A Blok 3.katta yer almaktadır.
Ayrıca öğrenciler e-devlet üzerinden de YÖK onaylı öğrenci belgesi alabilmektedir.
(Güncellenme tarihi: 15/12/2023)
Transkript belgesi için Mebis sistemindeki "Taleplerim" sekmesinden "+" butonuna tıklayarak talepte bulunulması gerekmektedir.
Talep edilen belge kayıtlı olunan ilgili enstitü/fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu tarafından düzenlenerek "HAZIR" konumuna geldiğinde Mebis sisteminden e-imzalı olarak çıktısı alınabilmektedir.
Ayrıca öğrenciler e-devlet üzerinden de YÖK onaylı transkript belgesi alabilmektedir. 

 

Ders içerikleri için MEBİS sistemindeki "Taleplerim" sekmesinden "+" butonuna tıklayarak talepte bulunulması gerekmektedir.
Talep edilen belge kayıtlı olunan ilgili enstitü/fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu tarafından düzenlenerek "HAZIR" konumuna geldiğinde Mebis sisteminden e-imzalı olarak çıktısı alınabilmektedir.

 

Türkçe öğrenci belgesi ve Türkçe transkript belgelerinde herhangi bir disiplin suçu işlenip işlenmediğine dair bir açıklama bulunduğu için ayrıca bir disiplin belgesi düzenlenmemektedir.
Öğrenci belgesi ve transkript için MEBİS sistemindeki "Taleplerim" sekmesinden "+" butonuna tıklayarak talepte bulunulması gerekmektedir.
Transkript belgesi kayıtlı olunan ilgili enstitü/fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu tarafından düzenlenerek "HAZIR" konumuna geldiğinde MEBİS sisteminden e-imzalı olarak çıktısı alınabilmektedir.
Öğrenci belgesi "HAZIR" konumuna geldiğinde  e-imzalı ise MEBİS sisteminden, ıslak imzalı ise Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından çıktısı alınabilir.
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kavacık Kuzey Kampüs A Blok 3.katta yer almaktadır.
(Güncellenme tarihi: 15/12/2023)
Bursluluk bilgisi öğrenci belgesinde yer almaktadır.
Öğrenci belgesi için MEBİS sistemindeki "Taleplerim" sekmesinde "+" butonuna tıklayarak talepte bulunulması gerekmektedir.
Talep edilen belge "HAZIR" konumuna geldiğinde  e-imzalı ise MEBİS sisteminden, ıslak imzalı ise Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından çıktısı alınabilir.
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kavacık Kuzey Kampüs A Blok 3.katta yer almaktadır.
"Yatay geçiş yapmasına engel bir durum yoktur belgesi" kayıtlı olunan ilgili enstitü/fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu tarafından düzenlenmektedir.
Bu belge için kayıtlı olunan ilgili fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu sekreterliği ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.
Öğrenci belgesinin kayıt türü alanında, öğrencinin üniversiteye ne şekilde (ÖSYM/DGS/Yatay geçiş vb) kayıt olduğu belirtildiği için ayrıca bir belge düzenlenmemektedir.
İlgili kurumun öğrenci belgesini kabul etmemesi durumunda;
Daha önce yatay geçiş yapılmadığına dair bir belge düzenleyip düzenleyemeyecekleri konusunda kayıtlı olunan ilgili fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.
Mezuniyet belgesi için Mebis sistemindeki "Taleplerim" sekmesinde "+" butonuna tıklayarak talepte bulunulması gerekmektedir.
Talep edilen belge kayıtlı olunan ilgili enstitü/fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu tarafından düzenlenerek"HAZIR" konumuna geldiğinde MEBİS sisteminden e-imzalı çıktısı alınabilmektedir.
Mezuniyet işlemi yapılan öğrenciler e-devlet üzerinden de YÖK onaylı mezuniyet belgesi alabilmektedir.
(Güncelleme tarihi: 15/12/2023)
Mezuniyet sırasını öğrenmek isteyenler: sınavlar ile ilgili tüm işlemlerin tamamlanarak ilgili eğitim-öğretim yılının Medipol Eğitim Bilgi Sisteminde (MEBİS) kapatılmasından sonra,
Mezuniyet sırası belgesi için MEBİS sistemindeki "Taleplerim" sekmesinde "+" butonuna tıklayarak talepte bulunulması gerekmektedir.
Talep edilen belge  "HAZIR" konumuna geldiğinde kayıtlı olunan ilgili dekanlık/müdürlük/enstitü’den teslim alınabilmektedir.
Detaylı bilgi için ilgili link: https://www.medipol.edu.tr/akts-bilgi-paketi/diploma-eki/mezuniyet-sirasi-belgesi
Kayıp, kırık, çalıntı, isteğe bağlı fotoğraf değişikliği vb. nedenlerle yeni kart talebinde bulunmak isteyen öğrencilerin aşağıdaki işlemleri sırasıyla gerçekleştirmesi gerekmektedir.
1. MEBİS sistemi üzerinden "Taleplerim" alanından Talep Formu'nu eksiksiz doldurarak öğrenci kimlik kart talebinde bulunmanız gerekmektedir. 
2. Teslim alınacağı yerleşke “Açıklama” alanında belirtilmektedir. (Kavacık Kuzey Yerleşkesi, Kavacık Güney Yerleşkesi, Unkapanı Haliç Yerleşkesi, Esenler Yerleşkesi).
3. Türkiye Halk Bankası 0896 – 16000016 numaralı hesaba “Kart Yenileme Bedeli” açıklamasıyla 25 ₺ ücret yatırılır.
4- Ödenilen ücretin dekontu; Adı, Soyadı, T.C. Kimlik Numarası ve teslim alınacağı yerleşke belirterek [email protected]  e-posta adresine mail atılır.
5- Talebi yapılan kart, Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı tarafından onaylanarak basıldıktan sonra MEBİS’te “HAZIR” durumuna geldiğinde Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı’ndan imza karşılığında teslim alınır.
İletişim için: 0216 681 15 50
Kartın teslim alınabileceği birimler ve detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

(Güncelleme tarihi: 15/12/2023)

Ekleme Tarihi: 06/04/2022 - 14:22Son Güncelleme Tarihi: 27/10/2023 - 10:54