Ana içeriğe atla

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi (GETAT)

2013 yılında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kararı ile İstanbul Medipol Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Araştırma ve Merkezi kurulmuştur. 

Merkezin kurulmasında geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarının bilimsel yöntemlerle araştırmalarının yapılması, Tıp Fakültesi öğrencilerine eğitimleri süresinde kanıta dayalı bilgiler eşliğinde öğretilmesi ve mezuniyet sonrası dönemde uygulamalı bir şekilde eğitilerek yetkilendirilmesi amaçlanmıştır.  

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Yönetmeliğinin 27/10/2014 tarih ve 29158 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinden sonra gerekliliklerin yerine getirilmesi üzerine 16/10/2015 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından da Uygulama Merkezi izin belgesi düzenlenmiş ve akabinde Eğitim Yetkisi verilmiştir. 

Merkezimizde Akupunktur, Apiterapi, Fitoterapi, Hipnoz, Hirudoterapi (Sülük), Homeopati, Kupa, Larva tedavisi, Mezoterapi, Müzik terapi, Ozon eğitimleri verilmektedir. 

Merkez Rektörlüğe bağlı olarak faaliyetlerini yürütmektedir. Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) ile işbirliği içinde düzenlenen Eğitim programlarımız üniversitemizin akademik kadrosu ve eğitim uzmanlarımız tarafından hazırlanmaktadır.  

Eğitim programlarına katılarak başarılı olanlara Sağlık Bakanlığından onaylı “Sertifika” verilmektedir.  

Ekleme Tarihi: 14/08/2023 - 15:32Son Güncelleme Tarihi: 18/12/2023 - 03:01