Ana içeriğe atla
bolumbaskaniendstryl

Endüstriyel Tasarım, güncel gelişimleri çok detaylı takip eden, öngören, geleceğin kurgulanmasında stratejik önemde rol oynayan çok önemli bir meslek. Bizler geleceği, insanın, doğanın, çevrenin ihtiyaçlarını öngörerek, minimum enerji, teknoloji, malzeme ve ekonomi ile maksimum performans oluşturarak, geleceğin ürünlerini, hizmetlerini ve hayatımıza girecek daha nicelerini kurgulamakla, tasarlamakla görevliyiz. Bunları da daima global bir bakış açısı ve altyapısıyla oluşturmak zorundayız. Hiçbir kuruluş, kısıtlı bir alan/çevre ve süreç için ne yatırım ne tasarım yapar, ne de sistem tasarlar. Hedef global pazardır. Markalaşma çok değerlidir ve ürünün, sistemin, hizmetin vaadidir. Bunların mükemmelliği, dünyanın en değerli markalarının arasında yer almamızı sağlar.
Dijital dünyanın çok gelişmesi iletişimi arttırmış, yeni kültürlerin oluşmasını ve tümünün de iç içe geçmesini sağlamıştır. Genç kuşaklar çok hızlı algılayan, farklı donanımları, altyapıyı çok hızlı kavrayan, benimseyen, kullanan; kendi yaratıcı süreçlerini de hızlı oluşturan bir konuma gelmiştir.
Sanayi atılımları, robotik, teknoloji ve yapay zekâ gibi gelişimler, dev üreticilerin arasındaki rekabeti inanılmaz boyutta kızıştırırken, buna ayak uyduracak yüksek esneklik seviyesinde insan gücünün yetişmesini de gerekli kılmaktadır.
Biz bu bilinçle, ders yapımızı ve içeriklerini sürekli güncelleyerek öğrencilerimizin bu gelişime hızla entegre olmalarını sağlıyoruz. Ayrıca oluşturduğumuz Girişimcilik alt yapılı projeler ve StartUp projeleri ile meslek hayatlarına farklı, önemli artılarla başlıyorlar. Sanayide çok hızlı olan proje süreçlerine İlk sınıftan itibaren dönemde 3 proje yaparak, hızlı planlama, araştırma, tasarlama, modelleme ile hazırlanıyorlar. 2.sınıftan itibaren ise Üretim Atölyesi dersi kapsamında tasarımlarının üretimlerini kendileri gerçekleştiriyor ve pazarlıyorlar. Online ticaretin global ölçekte hızla arttığı bu dönemde, teknolojik zanaatın üretime, malzeme kullanımına ve teknolojiye çok büyük girdi sağlayarak, geliştirici rol oynadığı, pazarlamaya ivme kattığı açıktır.  Öğrencilerimiz de Endüstriyel Tasarımın tüm gerekliliklerini yerine getiren, sanat, zanaat, teknoloji ve tasarım birlikteliği ile oluşturdukları ve ürettikleri tasarımları ile mesleğimize, global pazara çok değerli katkılar sunacaklardır. 
Dünya ekonomisi zaman zaman krizlerle sarsılmış, firmalar batmış, insanlar işsiz kalmış zor süreçlerden geçilmiştir. Öğrencilerimizin girişimci olmaları, kendi işlerinin sahibi olarak esnek planlamalar yapabilmeleri, doğru yenilikçi çözümler ile kendi yollarında sarsılmadan ilerlemeleri, dünyanın her yerinde başarılı olmaları ana hedefimizdir.

Ekleme Tarihi: 22/11/2023 - 16:09Son Güncelleme Tarihi: 22/11/2023 - 16:11