Geri
AKADEMİK
Banner
Ülkelerin kalkınmışlık düzeyinin önemli göstergelerinden biri sağlık hizmetlerinin gelişmişlik seviyesidir. Ülkemizde de sağlık sektöründe gerçekleşen değişiklikler sonucunda sağlık sektörü hızlı ve yenilikçi bir ivme kazanmıştır.

Sağlık sektörünün çok sayıda meslek grubunun bir arada çalıştığı ve yüksek maliyetli bir alan olması, sağlık alanındaki tıbbi ve teknolojik gelişmeler, koruyucu sağlık politikalarının toplumun geneline yayılması, ulusal ve uluslararası rakiplerin artması, hasta memnuniyet yönetiminin ön plana çıkması sağlık sektöründeki hizmetlerin istenilen düzeye erişmesi için var olan kaynakların etkili ve verimli bir şekilde kullanılmasını zorunlu hale getirmiştir.

Sağlık kuruluşları artan rekabetle başa çıkabilmek için doğru rekabet stratejilerini uygulamak durumundadır. Bu nedenle sağlık bilimleri alanındaki gelişmeleri takip ettiği kadar sosyal bilimler alanındaki gelişmeleri de izlemek ve bunları en kısa zamanda kuruluşunda uygulamak zorundadır. Bu aşamada sektörde idari kadrolarda görev alacak profesyonel sağlık yöneticilerinin önemi daha da artmaktadır.

Bu gelişmeler sağlık politikalarına yönelik stratejik kararlar verebilecek, vizyonu geleceğe dönük sağlık yöneticisi ihtiyacını yoğunlaştırmıştır.

İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü mezunları; sağlık sektörünün tüm dinamiklerini yönetmenin yanı sıra toplumsal duyarlılık misyonu ile öncü ve stratejik çalışmalar yaparak sektörde yer alan organizasyonların sağlık politikalarının oluşturulması ve geliştirmesine katkıda bulunacaklardır.

İletişim Bilgileri

 

Haliç Yerleşkesi

Adres : Cibali Mah., Atatürk Bulvarı No:27 34083 Fatih-İstanbul
HARİTADA GÖSTER
Telefon : 444 85 44 
Faks : Rektörlük 0212 531 75 55
Muhasebe 0212 521 28 52
Fakülteler 0212 521 23 77
Bilgi Talep Formu