Ana içeriğe atla
Sağlık Yönetimi

Ülkelerin kalkınmışlık düzeyinin önemli göstergelerinden biri sağlık hizmetlerinin gelişmişlik seviyesidir. Ülkemizde de sağlık sektöründe gerçekleşen değişiklikler sonucunda sağlık sektörü hızlı ve yenilikçi bir ivme kazanmıştır.


Sağlık sektörünün çok sayıda meslek grubunun bir arada çalıştığı ve yüksek maliyetli bir alan olması, sağlık alanındaki tıbbi ve teknolojik gelişmeler, koruyucu sağlık politikalarının toplumun geneline yayılması, ulusal ve uluslararası rakiplerin artması, hasta memnuniyet yönetiminin ön plana çıkması sağlık sektöründeki hizmetlerin istenilen düzeye erişmesi için var olan kaynakların etkili ve verimli bir şekilde kullanılmasını zorunlu hale getirmiştir.

Sağlık kuruluşları artan rekabetle başa çıkabilmek için doğru rekabet stratejilerini uygulamak durumundadır. Bu nedenle sağlık bilimleri alanındaki gelişmeleri takip ettiği kadar sosyal bilimler alanındaki gelişmeleri de izlemek ve bunları en kısa zamanda kuruluşunda uygulamak zorundadır. Bu aşamada sektörde idari kadrolarda görev alacak profesyonel sağlık yöneticilerinin önemi daha da artmaktadır.

Bu gelişmeler sağlık politikalarına yönelik stratejik kararlar verebilecek, vizyonu geleceğe dönük sağlık yöneticisi ihtiyacını yoğunlaştırmıştır.

İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü mezunları; sağlık sektörünün tüm dinamiklerini yönetmenin yanı sıra toplumsal duyarlılık misyonu ile öncü ve stratejik çalışmalar yaparak sektörde yer alan organizasyonların sağlık politikalarının oluşturulması ve geliştirmesine katkıda bulunacaklardır.

a

2023–2024 Akademik Yılı Erken Kayıt İndirimi

01 Haziran 2023
1

Hukuk Fakültesi 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Genel Sınavı Hakkında

02 Haziran 2023
sınav

2022-2023 Bahar Dönemi İsteğe Bağlı Dersler Genel Sınav Programı

02 Haziran 2023
SOSYAL BİLİMLER VE MYO DUYURU.jpg

Meslek Yüksekokulu Azami Süresi Dolan Öğrencilerin Ek Sınav Programı

02 Haziran 2023