Ana içeriğe atla

İstanbul Medipol Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’ne hoş geldiniz.

Mühendisler, bilim, teknoloji ve toplumun ilerlemesi için bilgi kapasiteleri ve yeteneklerini yaratıcılıklarıyla birleştirerek zorlu problemleri çözen, yeni araçlar geliştiren uzmanlardır. Mühendislik sınırı olmayan, birçok disiplinle çalışabilen bir alandır. Mühendisliğin bu geniş etkisi tıp, ekonomi, eğitim, savunma ve enerji alanları başta olmak üzere hayatın her parçasında hissedilir.

İstanbul Medipol Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi olarak mühendislik, teknoloji ve bilimde en yüksek kalitede, endüstri odaklı eğitim ve araştırma sağlayacağımızı taahhüt ediyoruz. Fakültemiz yenilikçiliği destekleyen, teknolojiyi yaygınlaştırma amacı taşıyan ve geleceğimizi şekillendirecek mühendisleri yetiştirmeyi hedefleyen açık ve net bir vizyona sahiptir. Bu hedefe, öğrencilerimize araştırma tecrübesi kazandırarak, seçkin staj programları ve endüstride çalışma olanaklarıyla pratik deneyim edinmelerini sağlayarak ulaşmayı planlıyoruz. Ulusal ve uluslararası endüstri, devlet kurumları ve araştırma laboratuvarları ile kurulan işbirlikçi ortaklıklar sayesinde, öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz, bölgemiz ve ötesinin ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olacaktır.

21. yüzyılın hızla gelişen yüksek teknoloji dünyasında heyecan verici ve gelecek vaat eden bir kariyer arıyorsanız; insanların günlük yaşamlarında direkt ve pozitif bir etki yaratmak hedefindeyseniz; hayal gücünüzü ve düşüncelerinizi gerçek hayata aktarmak istiyorsanız; matematik ve bilimi inovasyon, gerçek dünya uygulamaları, endüstri ve toplum ile ilişkilendirmek istiyorsanız, MÜHENDİSLİK doğru tercih, MEDİPOL Üniversitesi ise doğru adrestir. 

Öğrencilerimize, uygulamalı araştırma ve öğrenme imkânlarına sahip nadir üniversite ortamlarından birini sağlayacak olmaktan dolayı çok mutluyuz. Öğrencilerimizin başarısı misyonumuzun kalbidir.

Geleceği şekillendirmek ve geleceğin mühendisleri olmak için sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız. 

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı 

Ekleme Tarihi: 17/05/2022 - 13:29Son Güncelleme Tarihi: 17/05/2022 - 13:30