Geri
AKADEMİK
Banner
İnşaat Mühendisliği (İM), medeniyet gelişimlerini yenilikçi mühendislik tasarım yöntemlerini, algoritmalarını, yönetimlerini ve kurallarını keşfederek anlamayı hedeflemektedir.

Ayrıca, İnşaat Mühendisliği bilim ve teknoloji uygulamalarına bağlı olup, temel bilim uygulama yöntemlerini ve karmaşık mühendislik tasarımlarını farklı ölçeklerde büyük projelerin üstesinden gelebilmeyi hedeflemektedir.

İnşaat Mühendisliği eğitimi inşaat, ulaştırma, çevre ve enerji sektörlerinin sosyal ve kamu hizmeti ile alakalı güncel mühendislik problemlerini çözmek için sağlam ve sürdürülebilir temeller oluşturmaktadır.

İnşaat Mühendisliği bölümü lisans programı pratik tasarım ve uygulama araştırma projelerini önemseyen bakış açısından, topluma kamu hizmeti sağlamaya ve büyük ölçekte öncelikle ülkemize ve de dünyaya hizmet sağlamaya kadar bilimsel uygulamaların esnek arka planı üzerine kurulmuştur.

İnşaat Mühendisliği programı; öğrencilerini mühendislik tasarımı, uygulaması ve yönetimi gibi çeşitli alanlarda meslek sahibi olabilmeleri için eğitmekte ve hazırlamaktadır. Mezunları yerel ve uluslararası farklı ölçeklerde şirket ve firmalarda çalışma, kendi işlerini kurabilme, kamu ve özel sektörlerde liderlik pozisyonunda bulunma imkânına sahip olabilmektedir.

İletişim Bilgileri

Kavacık Yerleşkesi

Adres : Kavacık Mah. Ekinciler Cad. No.19 Kavacık Kavşağı, 34810 Beykoz / İstanbul
HARİTADA GÖSTER
Telefon : 0216 681 51 00 
Faks : Rektörlük 0212 531 75 55
Muhasebe 0212 521 28 52
Fakülteler 0212 521 23 77
Bilgi Talep Formu