Ana içeriğe atla
danismanliklar

İstanbul Medipol Üniversitesi Kariyer Merkezi, öğrenci ve mezunların kariyerlerini planlamada ve iş fırsatlarını değerlendirmede destek olmak üzere hizmet vermekte olan bir birimdir. Bu kapsamda, Kariyer Merkezi öğrenci ve mezunlara özgeçmiş, mülakat ve kariyer danışmanlığı olmak üzere üç farklı hizmet sunmaktadır. Bu hizmetler sayesinde öğrenci ve mezunların iş, staj bulma süreçleri hız kazanmaktadır.

CV (TR) için Tıklayınız.

CV (EN) için Tıklayınız.

Özgeçmiş bir kişinin kişisel, eğitimsel ve mesleki bilgilerini içeren bir dokümandır. Genellikle iş başvuruları sırasında veya profesyonel fırsatları değerlendirirken işverenlere sunulan bir belge olarak kullanılmaktadır. İşverenler, özgeçmiş taraması yaparak adayların uygunluğunu ve potansiyelini değerlendirmektedir.

Kariyer Merkezi’nden özgeçmiş danışmanlığı almak isteyen öğrenci ve mezunlar,

[email protected] adresi üzerinden başvuru talebinde bulunmaktadır.

Mülakat işverenlerin adayları daha yakından tanımak, yeteneklerini değerlendirmek ve en uygun adayı seçmek amacıyla kullanılan kritik görüşmedir. Hem işverenler hem de adaylar için büyük önem taşımaktadır. İşverenler, adayların işe uygunluğunu ve kurum kültürüne uygunluğunu değerlendirirken, adaylar da kendilerini en iyi şekilde ifade etme ve yeteneklerini sergileme fırsatı bulmaktadır.

Mülakatlar, iş başvurularının sadece kâğıt üzerindeki bilgiye dayalı değil, aynı zamanda adayların iletişim becerileri, davranışları ve uyumu gibi önemli faktörlere dayalı olarak yapılmaktadır. Bu nedenle hem işverenlerin hem de adayların mülakat sürecine özen göstermeleri ve hazırlıklı olmaları son derece önemlidir.

Kariyer Merkezi’nden mülakat danışmanlığı almak isteyen öğrenci ve mezunlar,

[email protected]adresi üzerinden başvuru talebinde bulunmaktadır.

Kariyer Merkezi öğrenci ve mezunlara kariyer planlaması yaparken akıllarındaki soru işaretlerini giderebilecek bir yol haritası sunmaktadır. Kariyer Danışmanları, öğrenci ve mezunların hedeflerini ve ilgi alanlarını analiz ederek, sektör ile alakalı, uzun ya da kısa vadeli kariyer hedeflerine ilişkin kapsamlı bir plan oluşturabilmek için onlara rehberlik etmektedir.

Kariyer Merkezi’nden kariyer danışmanlığı almak isteyen öğrenci ve mezunlar,

[email protected] adresi üzerinden başvuru talebinde bulunmaktadır.

Ekleme Tarihi: 18/08/2022 - 11:16Son Güncelleme Tarihi: 16/12/2023 - 13:40