Geri
AKADEMİK

İstanbul Medipol Üniversitesi'nin, Harvard ve USF gibi dünyanın farklı noktalarındaki saygın eğitim kurumlarıyla yaptığı anlaşmalar çerçevesinde öğrenciler bir kısım lisans ve lisansüstü derslerini yurtdışında alabilirler. Stajlarını yurt dışında yapmak isteyen başarılı öğrencilerimiz ABD'de Silikon Vadisi'nde bulunan önemli kurumlarda akademik staj yapma fırsatına da sahip olabilirler.

Bu aynı zamanda öğrencilerimizin yabancı dillerini geliştirmelerini ve yurt dışındaki araştırma laboratuvarlarını deneyimlemelerini sağlar, uluslararası öğrencilerle birlikte ve farklı bir kültür ortamında bulunarak global bir vizyon elde etmelerine yardımcı olur. Üstelik öğrencilerimiz bütün bu imkanlara dönem kaybetmeden, aksine dönem ders yükünü azaltarak ulaşabilirler.


AMERİKA'DA DİL EĞİTİMİ

Yerleştirme puanı ile; sayısal puan türünde ilk 200'e girerek Üniversitemizin Tıp Fakültesi, Uluslararası Tıp Fakültesi ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi'ni tam burslu olarak kazanan, eşit ağırlık puan türünde ilk 200'e girerek Üniversitemizin Hukuk Fakültesi’ni tam burslu olarak kazanan öğrencilerimizin ABD’deki İngilizce hazırlık eğitimi ve barınma giderleri Üniversitemiz tarafından karşılanacaktır.

Covid-19 sebebiyle yurtdışı çıkışlarında problem yaşanması durumunda öğrencilerimize eğitim süreçleri içerisinde yurt dışında staj yapma ya da projelere katılma olanakları tanınacaktır. 


YALNIZ ULUSLARARASI TIP FAKÜLTESİ İÇİN GEÇERLİ OLMAK ÜZERE;

HARVARD STAJI:

4 sınıf öğrencileri arasından not ortalaması ve araştırma projeleri üzerinden değerlendirilen toplam 4 öğrenci, 1 ay süre ile Harvard'a staja gönderilmektedir