Geri
AKADEMİK

Sağlık, topluma direkt dokunan yönüyle kritik bir alandır. Bu nedenle de ilgili politikalarda, karar verme mekanizmasının sağlıklı işlemesi şarttır.

Böyle bir karar mekanizması ise, güçlü bir ekonomik analiz ve değerlendirme altyapısını elzem kılmaktadır. İşte tüm bu gereksinimler, gerek dünya gerekse Türkiye için, sağlık ekonomisi alanının değerini giderek artırmaktadır.

İMÜ Sağlık Sistemleri ve Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi çatısı altındaki Sağlık Ekonomisi yüksek lisans programı, bu gerçeklerden yola çıkarak, ülkemizde eksikliği ciddi şekilde hissedilen sağlık ekonomisi alanında donanımlı bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Programımız, gerek sağlık sektöründe çeşitli kademelerde görev alan ya da almak isteyen idari personel ve ekonomistlerin, gerekse bu alanda akademik bir kariyer hedefleyen kişilerin ihtiyaçlarına cevap vermek üzere kapsamlı bir çerçevede tasarlanmıştır. Programın, sağlık sektörüyle güçlü bağları olan İstanbul Medipol Üniversitesi’nde sunulması ise, alana hâkimiyet ve multi-disipliner eğitim anlamında, öğrenciler için paha biçilmez bir avantaj oluşturmaktadır.

Sağlık Ekonomisi (Tezli) Yüksek Lisans Programı
Sağlık Ekonomisi (Tezsiz) Yüksek Lisans Programı

Bilgi Talep Formu