Ana içeriğe atla
Sağlık Ekonomisi (Tezsiz)

Sağlık, topluma direkt dokunan yönüyle kritik bir alandır. Bu nedenle de ilgili politikalarda, karar verme mekanizmasının sağlıklı işlemesi şarttır.


Böyle bir karar mekanizması ise, güçlü bir ekonomik analiz ve değerlendirme altyapısını elzem kılmaktadır. İşte tüm bu gereksinimler, gerek dünya gerekse Türkiye için, sağlık ekonomisi alanının değerini giderek artırmaktadır.

Üniversitemiz bünyesindeki Sağlık Ekonomisi yüksek lisans programı, bu gerçeklerden yola çıkarak, ülkemizde eksikliği ciddi şekilde hissedilen sağlık ekonomisi alanında donanımlı bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Programımız, gerek sağlık sektöründe çeşitli kademelerde görev alan ya da almak isteyen idari personel ve ekonomistlerin, gerekse bu alanda akademik bir kariyer hedefleyen kişilerin ihtiyaçlarına cevap vermek üzere kapsamlı bir çerçevede tasarlanmıştır. Programın, sağlık sektörüyle güçlü bağları olan İstanbul Medipol Üniversitesi'nde sunulması ise, alana hâkimiyet ve multi-disipliner eğitim anlamında, öğrenciler için paha biçilmez bir avantaj oluşturmaktadır.

Ekonomi-Finans Anabilim Dalı Başkanı
Prof.Dr. Rana ATABAY KUŞÇU

[email protected] 

Ekleme Tarihi: 13/06/2022 - 10:47Son Güncelleme Tarihi: 29/11/2023 - 09:06