Ana içeriğe atla

Donanımlı Laboratuvarlar ile Diş Hekimliği Mesleğine Hazırlanın!
Öğrencilerimizi modern donanımlı simülasyon ve manipülasyon laboratuvarlarında yetiştiriyoruz. Süreç tabanlı diş hekimliği eğitim modelimizde, öğrencilerimiz ilk üç yıl yoğun tıp konuları ve son iki yıl üst düzeyde diş hekimliği klinik hizmetleri alarak tıp nosyonu yüksek hekimler olarak topluma katılıyor. Mezunlarımız üniversite ve kamu hastanelerinde ya da özel kliniklerde aranan, başarılı hekimler olarak mesleklerini icra ediyor.

Akademik kadro
Geleceğin diş hekimlerini ve bilim insanlarını yetiştiren akademisyen kadromuz farklı eğitim ekollerini benimsemiş, ulusal ve uluslararası başarılara sahip öğretim elemanlarından oluşuyor. Fakültemiz tarafından yürütülen klinik ve deneysel araştırmaların bir kısmı TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulundu. Ayrıca yurt dışı yükseköğretim kurumlarıyla iş birliği içinde yürütülen bilimsel çalışmalarımız da bulunuyor. Fakültemizde 12 profesör, 8 doçent, 50 doktor öğretim üyesi olmak üzere 75 kişilik donanımlı bir eğitim kadrosu bulunuyor.

Simülasyon Laboratuvarı
Türkiye’nin en büyüğü olma özelliğini taşıyan simülasyon laboratuvarımız öğrencilerimizin el becerilerini ve klinik yetkinlikleri kazanmalarını sağlıyor. Simülasyon laboratuvarında toplam 156 adet maket bulunuyor. Kliniğe hazırlık eğitimi, hastayı simüle eden ve dental ünite yerleştirilmiş maket hastalar üzerinde gerçekleştiriliyor. Öğretim elemanlarının öğrenciler için yaptığı eğitici uygulamalar her ünitede bulunan monitörler aracılığıyla öğrenciler tarafından canlı olarak izlenebiliyor. Bu yolla öğrenciler ergonomik çalışma olanaklarına kavuştukları gibi çeşitli diş hekimliği uygulamalarını bizzat yaparak pratik kazanıyor. Ayrıca dijital diş hekimliğini ilk basamağı olan tarayıcı (scanner) kullanımını klinik öncesi tecrübe ediyorlar.

Standartların Üzerinde Uygulama Alanları
Manipülasyon laboratuvarına ilave olarak modern araç ve cihazlarla donanımlı alçı, akrilik, metal döküm ve porselen işleme laboratuvarlarımız da öğrencilerimizin hizmetine sunuldu. Bu laboratuvarlar tüm öğrencilerimizin rahatlıkla pratik yapabilecekleri büyüklükte, birbirlerinden ayrı alanlarda kurulu ve ülkemiz standartlarının üzerinde olan eğitim birimleridir.

Sanal Gerçeklik Laboratuvarı
Öğrencilerimiz kliniğe başlamadan önce beceri, kavrama ve güvenlerini inşa etmek amacıyla 3 boyutlu dijital modelleme teknolojisinin kullanıldığı sanal gerçeklik eğitim modellerinde çalışma imkânı buluyor. Bu etkin öğrenme sistemiyle objektif geri bildirim verilebilmesi ve tekrarlanabilir uygulamalarla yetkinlik kazanmaları sağlanıyor.

PROGRAMLARIMIZ

 • Diş Hekimliği Fakültesi - Türkçe Program (%30 İngilizce)
 • Diş Hekimliği Fakültesi - İngilizce Program (%100 İngilizce)

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Puanlar ve Kontenjanlar için tıklayınız.

Geleceğin Eczacıları Medipol’de Yetişiyor

İstanbul’da yerleşik ilaç firmalarının genel müdürlüklerine yakın bir lokasyonda olmamız eğitim süreçlerimize de yansıyor. Öğrencilerimiz bu sayede ilaç firmaları ile öğrencilik yıllarından itibaren tanışıyor. Modern laboratuvar olanakları ve deneyimli akademik kadronun öğrencilerle kurduğu usta-çırak ilişkisi, 2025 tarihine kadar altı yıl süreyle “tam akreditasyon” almaya hak kazanan Medipol Eczacılık’ı bir adım öne çıkartıyor.

Akademik Kadro

Geleceğin bilim insanlarını yetiştiren akademisyen kadromuz; farklı eğitim ekollerini benimsemiş, ulusal ve uluslararası başarılara sahip, dinamik akademisyenlerden oluşuyor. Güçlü akademik kadromuz eczacilik.medipol.edu.tr adresinde güncel olarak takip edilebiliyor.

Yerli İlaç Çalışmalarında Yerinizi Alın!

Fakültemizde farmasötik ve kozmetoloji formülasyon alanında çalışmalar yapıp TÜBİTAK projeleri gerçekleştiriyoruz. İlaç şirketleriyle imzaladığımız anlaşmalarla yerli ilaç geliştirme konusunda çalışmalar yapıyoruz. Öğrencilerimiz 3. sınıfta gerekli dersleri aldıktan sonra fakültemizce yürütülen tüm bu projelerde istedikleri alandaki çalışmalara katılabiliyor.

Fakülte-Sanayi İş Birliği

İlaç firmalarıyla kurduğumuz ilişkiler sayesinde öğrencilerimizin henüz mezun olmadan önce sektöre girmelerine olanak tanıyoruz. Bunun yanı sıra iş birliklerimiz sayesinde öğrencilerimizi; kamuya açık bir eczanede ya da hastanede bir eczacının denetiminde, ilaç üretim tesisi, tıbbi malzeme üretim tesisi, kozmetik imalathanesi ve/veya bu üretim alanlarıyla ilgili AR-GE merkezlerinde en az 6 ay olan zorunlu stajlarını tamamlamaları ve TÜBİTAK 2209-B projeleri konusunda teşvik ederek yönlendiriyoruz.

REMER Araştırmalarına Katılın!

Sağlık Bilimleri ve Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (SABİTA) çatısı altında toplanan araştırma merkezlerimiz multidisipliner araştırmalar için güçlerini birleştiriyor. SABİTA bünyesine ilk katılan ve üniversitemizin ilk araştırma merkezi olan REMER (Rejeneratif ve Restoratif Tıp Araştırmaları Merkezi), dünyadaki benzerleri arasında saygınlığını kanıtlamış bir araştırma merkezi olarak Kavacık Kuzey Kampüste faaliyet gösteriyor. Öğrencilerimiz gerek lisans eğitimleri sırasındaki çalışmalarını gerek lisansüstü bilimsel çalışmalarını REMER bünyesinde sürdürebiliyor. Bu da mezunlarımızın akademisyen olması konusunda kariyer yolculuklarında onları yönlendiriyor. Aynı zamanda öğrencilerimiz TÜBİTAK 2209-A projelerinde danışman hocalarının desteğiyle yürütücü olarak yer alabiliyor.

Eğitim Fırsatları

Eczacılık Fakültesi öğrencileri ‘farmasötik bakım’a önem veren eczacılar olarak yetişiyor, Klinik Uygulamalar dersini Medipol Mega Üniversite Hastanesinde zorunlu olarak görüyor. Gerekli şartları sağlayan başarılı öğrencilerimiz çift ana dal ve yan dal programlarına katılabiliyor. Üniversite Senatomuz tarafından belirlenen başarılı öğrenciler teşvik programlarıyla ödüllendiriliyor.

PROGRAMLARIMIZ

 • Eczacılık Fakültesi - Türkçe Program
 • Eczacılık Fakültesi - İngilizce Program (%100 İngilizce)

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Puanlar ve Kontenjanlar için tıklayınız.

Geleceğin Eğitimcileri Medipol’de Yetişiyor

Nitelikli öğretmenler, yeni nesiller üzerinde ömürlük değişim ve etkiler yaratıyor. Yeni nesillere öğretmenlik yapacak bugünün öğrencilerinin ülkemizin yarınlarını doğru şekillendireceğine inanıyoruz.

İş Hayatına Çift Diplomayla Merhaba!

Fakültemizde çift anadal ve yan dal programlarıyla farklı bölümlerde eğitim alma imkânı sunuluyor. Yanı sıra Fakültedeki 4 yıllık eğitim süresince düzenlenen çeşitli mesleki ve sosyal etkinlikler, seminerler, ödüllü yarışmalar, atölye çalışmaları ve sertifika programları öğrencilere alanlarıyla ilgili aktif donanımlar kazandırıyor.

İngilizce Hazırlıkla Hayata Hazırlan

Eğitim dili İngilizce olan tüm bölümler için bir yıl İngilizce Hazırlık eğitimi zorunlu olarak Medipol Dil Okulu tarafından veriliyor. Türkçe bölümlere kaydolan öğrencilerimiz de isteğe bağlı olarak hazırlık eğitiminden yararlanabiliyor.

Erasmus Deneyimiyle Yeni Ufuklar

Fakültemizin Erasmus üyesi olan 9 üniversiteyle öğrenci hareketliliği anlaşması bulunuyor. Kuzey Makedonya, Macaristan, Litvanya, Polonya, Romanya, Sırbistan-Karadağ ve Almanya öğrenci değişimi yaptığımız ülkeleri oluşturuyor.

Akademik Kadro

Eğitim Fakültesi akademik kadrosu; ulusal ve uluslararası köklü üniversitelerden mezun, kariyer yolculuklarında uzun mesafeler kat etmiş başarılı akademisyenlerden oluşuyor. Güçlü akademik kadromuz egitim.medipol.edu.tr adresinde güncel olarak takip edilebiliyor.

PROGRAMLARIMIZ

 • İlköğretim Matematik Öğretmenliği
 • İngilizce Öğretmenliği
 • Okul Öncesi Öğretmenliği
 • Özel Eğitim Öğretmenliği
 • Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
 • Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (İngilizce)

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Puanlar ve Kontenjanlar için tıklayınız.

Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlara Yeni Bir Bakış 

Fakültemiz, günümüz tasarım eğitim anlayışını sorgulayarak yenilikçi ve özgün bir eğitim modeliyle uluslararası ölçekte lider olmayı hedefliyor. Fakültemizin 6 bölümü birbiriyle etkileşimli ve bütünleşmiş ders planlarını disiplinler arası stüdyolarla birleştirerek özgün ve iddialı bir tasarım eğitimi uyguluyor. Öğrencilerimize çift anadal ve yan dal programlarına katılma imkânı da sunuluyor. Bölümlerin ders içerikleri ve stüdyo konuları; eleştirel düşünce, sorgulama, ilişkilendirme, iş birliği ve ekip çalışması, bilginin aktarımı kriterlerine uygun olarak uygulamalı projelerle desteklenerek tasarlanıyor. Fakülte kuruluşunun ilk yıllarından itibaren mesleki diplomaların uluslararası alanda tanınırlığı için akreditasyon çalışmaları başlatıldı. Çağın gerektirdiği tüm teknik donanımları kullanabilen, ulusal ve uluslararası çeşitli yarışmalarda kendini gösterebilen, tasarla-yap projeleri ve ihale oyunları ile mesleki deneyimini eğitiminin ilk yılından itibaren kazanan öğrencilerimizle öncü mimarlık ve tasarım fakültelerinden biri olma yolunda ilerliyoruz.

Eğitim, Araştırma ve Sosyal Sorumluluk Projeleri

GSTMF öğretim üye ve öğrencileri tarafından Temmuz 2022’de ülkemizde arıcılığın en gelişmiş olduğu bölgelerden birisi olan Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde, bölgenin tanınırlığına katkı sağlamak, yerel ekonomiye destek vermek, Arıcılık ve Arı ürünlerini yaygınlaştırmak amacıyla Arı Dünyası Ziyaretçi Merkezi Projesi bulunuyor.

Sancaktepe Belediyesi ile imzalanan protokol çerçevesinde Sancaktepe Kültür Merkezi ile Sancaktepe Millet Bahçesi arasındaki ulaşımı sağlamak amacıyla GSTMF öğretim üye ve öğrencileri tarafından yaya köprüsü tasarlandı.

Fakültemiz, Niğde Belediyesi ile Türk Tarihi Evleri Koruma Derneği arasında imzalanan ve akademik ve bilimsel iş birliklerinin geliştirilmesini hedefleyen protokolü kapsamında ise Niğde Kadıoğlu Sokağı rölöve ve kentsel tasarım projeleri Lazer Nokta Bulutu verisi üzerinden hazırlanıyor.

Fakültemizin Kerpiç Akademi ve Kerpiç Network ile ortaklaşa organize ettiği “9. Uluslararası Kerpiç Kongresi” Medipol’ün ev sahipliğinde gerçekleştirildi. “Sürdürülebilir Kalkınma için Toprak Mimarisini Yeniden Düşünmek” temasıyla yapılan Kongre, 30 Haziran-3 Temmuz arasında akademi ve sektör temsilcilerini Kavacık Güney Kampüste bir araya getirdi.

Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencileri Üretim Atölyesi kapsamında ürettikleri tasarımlarını satışa sunuyor. Patentli ve tasarım tescilli projelerini ise TTO aracılığıyla sanayi ile buluşturuyor.

Türk Müziği Ana Sanat Dalı öğrencileri, alanında duayen ve birbirinden önemli öğretim üyelerinden öğrendikleri teorik ve uygulama çalışmalarını geleneğimizden kopmadan yurt içi ve yurt dışında pek çok ülkede icra ederek fakültemizin ismini ve kültürümüzü yaşatıyor.

Sektör ve Kariyer Toplantıları

Fakültemiz, her yıl düzenlediği sektör toplantıları ile öğrencilerini tasarım, mimarlık, kentsel tasarım ve peyzaj, yapı ve gastronomi sektörünün önde gelen isimleri ve firma temsilcileri ile buluşturuyor. Öğrencilerin kariyer hedeflerinin şekillenmesine önemli katkıda bulunan bu toplantılarda staj görüşmeleri de sağlanıyor. Fakültemiz ile Sancaktepe Belediyesi arasında uygulamaya yönelik bilimsel ve akademik iş birliği protokolü imzalandı.

İstanbul’u Profesörlerinle Tanı

Öğrencilerimiz, eğitim-öğretim yılının başlangıcında bir haftalık uyum programı çerçevesinde, İstanbul’daki birçok kültür sanat etkinliğini akademisyenlerimizle birlikte takip ederek derslerini kampüs dışında işliyor. Uyum haftası boyunca çeşitli sanat ve tarih müzeleri ile bienalleri gezen, buradaki yapıların eskizlerini yapan ve fotoğraflayan öğrenciler; İstanbul’u, bölümlerini ve birlikte okuyacakları arkadaşlarını tanıma fırsatı buluyor.

PROGRAMLARIMIZ

 • Endüstriyel Tasarım
 • Gastronomi ve Mutfak Sanatları 
 • Görsel İletişim Tasarımı  
 • İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
 • İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (İngilizce)
 • Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı
 • Mimarlık
 • Mimarlık (İngilizce)
 • Türk Müziği 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Puanlar ve Kontenjanlar için tıklayınız.

Hukuk Eğitimini Güçlü İsimlerden Al

Analitik düşünme yeteneği güçlü olan, uyuşmazlıklara farklı açılardan bakan ve farklı çözümler üretebilen hukukçular yetiştirmenin temel koşullarından biri de zengin bir akademik kadroya sahip olmaktır. Bu kapsamda alanında güçlü akademisyenler kadromuzla %30 İngilizce eğitim vererek yetiştirdiğimiz çağdaş hukukçularla, adaletin gerçekleşmesine farklı açılardan katkı sunuyoruz. Hedeflerimizi sadece derslerle değil, dersler dışında hazırladığımız eğitim programlarıyla da destekliyoruz. Böylece öğrencilerimizin daha öğrencilik yıllarında uzmanlaşma yolunda küçük de olsa bir adım atmalarını sağlıyoruz.

Sertifika Programları ile Alanını Belirle

Öğrencilerimizin uzmanlaşacakları alanı öğrencilik yıllarından belirlemelerine yardımcı olmak amacıyla Sağlık Hukuku Sertifika Programı gibi programların yanında öğrencilerimizin gerek hakim, savcı gerekse avukat olarak meslek hayatına başladıklarında, meslek hayatına daha kolay uyumlarının sağlanması amacıyla müvekkil ile görüşme, herhangi bir alanda dilekçe yazılmasının esasları, savunma hakkının sınırları gibi uygulamaya yönelik bir çok konuda Uygulamalı Hukuk Meslekleri Eğitimi veya Uygulamalı Avukatlık Hukuku gibi sertifika programlarımız da mevcut.

Akademik Kadro

İstanbul Medipol Üniversitesinin kurumsal kimliği, her biri alanının güçlü isimlerinden oluşan akademik kadrosu, öğrencilerin tercihinde önemli rol oynuyor. Pek çoğu alanının duayeni olan hocaların yanında genç ve dinamik bir akademik kadro ile özel seminerler ve atölye çalışmaları yapma şansına erişen Hukuk Fakültesi öğrencileri geleceğin donanımlı hukukçuları olarak mezun oluyor.

İngilizce Hukuk Eğitimiyle Dünyaya Açıl!

Hukuk eğitiminin bir kısmını İngilizce anlatarak onları hem yurt içi hem yurt dışı hukuk pratiğine hazırlıyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimize bir yıllık zorunlu hazırlık eğitimi veriyoruz. Eğitim dili %30 İngilizce olan Fakültemizden mezun olan öğrencilerimizin uluslararası alandaki gelişmeleri de takip edip yönetebilecek hukukçular olmalarını, yurt dışında lisansüstü eğitime devam etmelerini ve yurt dışında baro sınavlarına girebilmelerini sağlıyoruz. Ayrıca diğer ülkelerden çeşitli üniversitelerin hukuk fakülteleri ile yaptığımız Erasmus anlaşmaları ve ikili anlaşmalarla öğrencilerimizin yurt dışı deneyimi edinmelerini amaçlıyoruz.

Çağdaş Hukuk Anlayışı

Çağdaş hukuk anlayışında; meşruiyet-yasallık, hak-yükümlülük, güvenlik ile bireyin özgür yaşam hakkı arasındaki denge önemli bir yer tutuyor. Hukukçuyu, “birey ile devlet, kurumlar ile bireyler, birey ile birey arasındaki ilişkileri, karşılıklı hak ve yükümlülükler çerçevesinde düzenleyen normların adil bir şekilde uygulanmasında rol alan, hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı kişi” olarak tanımlayan çağdaş yaklaşımı esas alarak, hukuk devleti ilkelerine bağlılık, temel haklara ve insan onuruna saygı sonucunu doğuracak eğitim vermek temel ilkemizi oluşturuyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Puanlar ve Kontenjanlar için tıklayınız.

İletişim Dünyasına Merhaba!

Kıtaların buluşma noktası olan İstanbul’da iletişim öğrencisi olmak; medyanın, sanatın, teknolojinin kalbinde okumak, teorinin yanında pratik yetenekler kazanmak anlamına geliyor. Konuştuğu dile hâkim olmanın, farklı kültürleri ve dilleri öğrenmenin, yeni iletişim teknolojilerini deneyimlemenin ve fakültenin ilk yıllarından itibaren mesleki temaslarda bulunmanın bir iletişim öğrencisi için asıl gelişimi sağlayan adımlar olduğuna inanıyoruz.

Medya Merkezi ile Mesleğe Hazırlan!

Merkezimiz; TV Stüdyosu, Radyo Stüdyosu, Diksiyon ve Ses Kayıt Stüdyosu, Haber Merkezi, Bilişim Atölyesi, Grafik Tasarım Atölyesi, Cep Sineması, Greenbox Alanı, Fotoğraf Atölyesi, Halkla İlişkiler ve Reklam Atölyesi ile öğrencilere iletişim disiplininin gerektirdiği bütün alanlarda, sınıf ortamında aldıkları teknik bilgileri mesleki pratiklere dönüştürme imkânı veriyor. İnternet ve sosyal ağlar üzerinden canlı yayın yapmaya müsait 110 kişilik stüdyomuzda program çekimleri yapılıyor. Son teknolojiye sahip reji birimimiz sayesinde öğrenciler ulusal TV kanallarındaki çoğu teknik altyapıya mezun olmadan erişebiliyor. Medya Merkezimizde, öğretim üyelerimiz ve öğretim görevlileri tarafından atölye programları oluşturuluyor. Radyo stüdyomuzda, öğrenci kulüpleri ve bölümler belirli bir program dahilinde yayın yapabiliyor.

Derste Öğren, Stüdyoda Uygula!

Fakültemizde öğrencilerin iletişim biliminin özüne uygun olarak deneyim kazanabilecekleri, öğrendiklerini uygulayabilecekleri dersler ön planda tutuluyor. Mesleki eğitim laboratuvarımız öğrencilerimiz için kampüs ortamında uygulama imkânı sunuyor.

Haber merkezimizde, fakültemizin basılı yayınları olan Bildirim Gazetesi ve Retorik Dergisi hazırlanıyor. Öğrencilerimiz, gazete ve dergi yayıncılığını deneyimleme fırsatı elde etmiş oluyorlar. Öğrencilerimiz, 8 kameraya kadar destek veren mobil reji sistemi ile TV yayıncılığını deneyimleyebiliyor. Bir ajans gibi çalışan Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Atölyesinde, markaların saha araştırmalarının konumlandırma ve tanıtımını yapılıyor. Çeşitli sektörlerde yer alan markalardan alınan bilgiler doğrultusunda projeler üretiliyor ve böylece halkla ilişkiler ve reklam sektörüne yönelik tecrübe kazanılmış oluyor. Cep sinemasında öğrencilerimizin ürettiği film, reklam ve kliplerin gösterimi yapılıyor; yönetmen ve senarist söyleşileri gibi sektörden isimlerin konuk olduğu etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Medyanın Kalbinde Ol

Fakültemiz, İstanbul’un orta yerinde, FSM Köprüsü’nün Anadolu Yakası ayağında, Kavacık Güney Kampüsümüzde eğitim veriyor. Kavacık, medya ve iletişim sektörünün merkezi olarak nitelendirilen Maslak, Beşiktaş, Levent bölgesine yakın bir konumda yer alıyor. Fakültemizin şehrin kalbinde olması, medya sektörü ile yakın iş birliğine ve öğrencilerimizin kolaylıkla sektörle temas edebilmelerine olanak sağlıyor. Daha ilk yıldan itibaren sektöre giriş yapan öğrencilerimiz, kariyerlerini kendi mesleki deneyimlerinden edindikleri somut verilere dayanarak şekillendirebilme imkânına sahip oluyor. Sektörün duayenleriyle birebir çalışma fırsatını yakalamak ve onlardan ders alabilmek de yine bu avantajlı konumun sunduğu ayrıcalıklardan.

Akademik Kadro

Fakültemizde kendi alanlarında çalışmalar gerçekleştirmiş, aynı zamanda sektörel deneyime sahip öğretim üyelerinden oluşan güçlü bir akademik kadroyla eğitim veriliyor. Alanında tanınan öğretim kadrosu ile uygulamaya yönelik atölye çalışmaları yapma imkânı bulan İletişim Fakültesi öğrencileri, geleceğin donanımlı iletişimcileri olarak mezun oluyor.

PROGRAMLARIMIZ

 • Gazetecilik
 • Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
 • Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (İngilizce)
 • Medya ve Görsel Sanatlar 
 • Radyo Televizyon ve Sinema
 • Yeni Medya ve İletişim

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Puanlar ve Kontenjanlar için tıklayınız.

Toplumun Nabzını Tut

Gelecekte, bireye ve topluma temas eden konularda bugünün öğrencileri söz sahibi olacak. Mesleklerinde en iyi olmak isteyen öğrencilerimiz, en iyilerden öğreniyor, daha iyisini yapmak için teşvik ediliyor. Akademik yetkinlikte dünya standardında öğretim üyesi kadrosu ile öne çıkan fakültemizde geçmişi aydınlatmak, günümüz problemlerine çözüm üretmek ve geleceğe ışık tutmak isteyenleri yarınlara hazırlıyoruz.

İngilizce Hazırlıkla Hayata Hazırlan

Eğitim dili İngilizce olan tüm bölümler için bir yıl İngilizce hazırlık eğitimi zorunlu olarak Dil Okulu tarafından veriliyor. Türkçe bölümlere kaydolan öğrencilerimiz de isteğe bağlı olarak hazırlık eğitiminden yararlanabiliyor.

Dekan Prof. Dr. Gökhan Malkoç’tan Size Mesaj Var!

“İTBF’de ana ilgi alanımız insanın toplumla ilişkisi. Medipol’ün ekolüne göre, eğitim hayatın içinden olmalıdır. Öğrencilerimizin; dil bilen, dünyayı tanıyan, farklı disiplinlere de ilgi duyarak kendini geliştirebilen, projeler üretebilen mezunlar olarak hayata katılmalarını arzu ediyoruz.”

 • Psikoloji
 • Psikoloji (İngilizce)
 • Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
 • Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce)
 • Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce)

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Puanlar ve Kontenjanlar için tıklayınız.

Önceliğimiz, 21.Yüzyılın Yönetim Felsefesi

21.yüzyıl, şirketler ve girişimciler için yeni fırsatları ve tehditleri birlikte yönetmeleri gereken bir dönem. İş yapma kültürü ve yönetim ilkelerinde konvansiyonel yaklaşımların görevini tamamladığı bir çağda, dijitalleşmeye dayalı yeni bir rekabet dönemi yaşıyoruz. Bu anlamda, fakültemizdeki programların tümü dünya ekonomisi ve küresel iş aleminin vazgeçilmez başlıklarını ve iş yapma kültürünün gerekli donanımlarını öğrencilerimize kazandıran proaktif bir içerikle yürütülüyor. Programlarımızın temelini; evrensel ve sosyal sorumluluk anlayışı ile kişisel gelişim, takım çalışması ve öğrenmeyi öğrenme gibi 21.yüzyıl becerileri oluşturuyor. Bununla birlikte reel sektörle iç içe planlanan uygulamalı program ve stajlarla iş dünyasının ihtiyaç duyduğu yetkinlikleri öğrencilerimize kazandırıyoruz.

Önceliğimiz, 21.Yüzyılın Yönetim Felsefesi

21.yüzyıl, şirketler ve girişimciler için yeni fırsatları ve tehditleri birlikte yönetmeleri gereken bir dönem. İş yapma kültürü ve yönetim ilkelerinde konvansiyonel yaklaşımların görevini tamamladığı bir çağda, dijitalleşmeye dayalı yeni bir rekabet dönemi yaşıyoruz. Bu anlamda, fakültemizdeki programların tümü dünya ekonomisi ve küresel iş aleminin vazgeçilmez başlıklarını ve iş yapma kültürünün gerekli donanımlarını öğrencilerimize kazandıran proaktif bir içerikle yürütülüyor. Programlarımızın temelini; evrensel ve sosyal sorumluluk anlayışı ile kişisel gelişim, takım çalışması ve öğrenmeyi öğrenme gibi 21.yüzyıl becerileri oluşturuyor. Bununla birlikte reel sektörle iç içe planlanan uygulamalı program ve stajlarla iş dünyasının ihtiyaç duyduğu yetkinlikleri öğrencilerimize kazandırıyoruz.

Multidisipliner, Zengin Program İçerikleri

2050 yılında Türkiye’de çalışan nüfusun yaklaşık 52 milyona yükseleceği tahmin ediliyor. Bu çerçevede Türkiye için en stratejik konu yetiştireceğimiz nitelikli insan kaynağı gücü olacak. İhtiyaç duyulan bu insan kaynağının, farklı disiplinlerle yoğrulmuş kişilerden oluşacağı açık. Uluslararası ticaretle finansmanı, uluslararası lojistikle ekonomiyi, işletmeyle insan kaynakları yönetimini ve bilişim sistemlerini kısacası Fakültemizde eğitim verilen tüm disiplinleri birbirleriyle harmanlayarak verdiğimiz eğitimin, öğrencilerimizin bu ihtiyacını karşılayacak yeterlilikte olmasını hedefliyoruz.

PROGRAMLARIMIZ

 • Bankacılık ve Sigortacılık
 • Ekonomi ve Finans (İngilizce)
 • Havacılık Yönetimi 
 • İnsan Kaynakları Yönetimi 
 • İşletme (İngilizce)
 • Lojistik Yönetimi
 • Lojistik Yönetimi (İngilizce)
 • Uluslararası Ticaret ve Finansman
 • Uluslararası Ticaret ve Finansman (İngilizce)
 • Yönetim Bilişim Sistemleri
 • Yönetim Bilişim Sistemleri (İngilizce)

Detaylı bilgi içintıklayınız.

Puanlar ve Kontenjanlar için tıklayınız.

Yenilikçi Teknolojileri Geliştiricilerinden Öğren

Büyük bir kısmı yurt dışından tersine beyin göçüyle ülkemize dönerek fakültemizin kurulmasına katkı sağlayan akademik kadromuz, üniversitemizin bilim insanı yetiştirme vizyonu çerçevesinde yeni nesil teknolojiler geliştiriyor. Öğretim üyesi başına düşen proje ve fon miktarı bakımından Türkiye’nin önde gelen fakültelerinden biri olan fakültemiz, bu dinamizme ayak uyduracak genç ve çalışkan beyinleri bekliyor.

‘Mühendis Bilim İnsanı’ Ol!

Türkiye’nin geleceğinin mühendislikte olduğunu biliyoruz. Yurt dışında REU-Research Experiences for Undergraduates olarak bilinen mezuniyet sonrası araştırma deneyimi kazandırma programını lisans öğrencilerimize uyguluyoruz. Bu kapsamda birçok lisans öğrencimiz akademisyenlerimizin sanayi ve TÜBİTAK projelerinde aktif olarak çalışıyor. Bilim insanı yetiştirme vizyonumuzu zoru başarmaya hevesli öğrencilerimizi bir adım ileri taşımak üzerine kurguluyoruz. Bunun için başarılı öğrencilerimizin fonlanan araştırma projelerimizde çalışmalara katılmalarına, prestijli firmalarda staj yapmalarına, mezuniyet sonrası akademik kariyerlerini ilerletmelerine destek oluyoruz.

Tıp ve Mühendisliği Birleştiren Enstitü: SABİTA

T.C. Kalkınma Bakanlığının desteğiyle kurulan Sağlık Bilim ve Teknolojileri Araştırma Enstitüsünün (SABİTA) bünyesinde REMER, MEDİTAM, Kanser Araştırmaları Merkezi, Biyomühendislik ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi ile İlaç Geliştirme Merkezi yer alıyor. Enstitü, sağlık ve mühendislik gibi farklı disiplinlerdeki araştırmacıları aynı çatı altında buluşturmayı amaçlıyor.

Tersine Beyin Göçünün Öncüsü Olduk

Güçlü haberleşme laboratuvar altyapısı ve birçok ülkeden yüksek lisans ve doktora öğrencisine eğitim veren Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğretim üyelerinin neredeyse tamamı yurtdışından gelerek Medipol’de mühendis bilim insanı yetiştiriyor. Akademisyenler, beyin göçüne ek olarak yurtdışındaki seçkin üniversite, enstitüler ve şirketlerle öğrencilerimiz arasında köprü vazifesi görüyor. ABD başta olmak üzere Almanya ve Japonya gibi ülkelerden gelen bilim insanları hali hazırda yürüttükleri projeler ve yeni projeleri ile araştırmaya dayalı eğitim konusunda Türkiye’de lider olma yolunda ilerliyor.

6G Çalışmalarına Katılmaya Ne Dersin?

Medipol, 6G çalıştayları ile ülkemizde haberleşme alanındaki araştırmaları bir üst noktaya taşıyor. Daha 5G’nin bile yeni konuşulduğu bir noktada araştırmaları 6G alanında yoğunlaştırmak, geleceğe hazır araştırmacıları yetiştirmede büyük bir önem arz ediyor. En son 2022 Eylül ayında düzenlediğimiz 6G çalıştayına, ulusal tüm öncü firmalar ile yurt dışından da birçok katılım gerçekleşti.

PROGRAMLARIMIZ

 • Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)
 • Biyomedikal Mühendisliği (İngilizce)
 • Elektrik Elektronik Mühendisliği (İngilizce)
 • Endüstri Mühendisliği (İngilizce)
 • İnşaat Mühendisliği
 • İnşaat Mühendisliği (İngilizce)

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Puanlar ve Kontenjanlar için tıklayınız.

Tüm Sağlık Bilimlerinin En Doğru Adresi: Medipol

Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu, güçlü altyapısıyla, tanımlanmış tüm sağlık mesleklerine yönelik hemen her alanda eğitim veriyor. Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri, İstanbul’un her iki yakasında yer alan ve sayıları 10’a yaklaşan hastaneleri ile aktif sağlık hizmeti sunan Medipol Sağlık Grubunun uygulama olanaklarıyla eğitimlerini tamamlıyor.

Dekan Prof. Dr. Erdoğan Kunter’in Size Mesajı Var!

 “Mezun veren programlarının kalitesi, ulusal ve uluslararası akreditasyon kuruluşları tarafından ardı ardına tescil edilmeye devam eden Sağlık Bilimleri Fakültesinin vizyonu; güçlü kurumsal kültürü, girişimcilik ruhu ve sürekli gelişime açık dinamizmi ile sağlık bilimleri alanında öncü bir fakülte olmaktır.”

Staj Yerini Dert Etme

Sağlık Bilimleri Fakültesinde zorunlu staj uygulaması bulunuyor. Öğrencilerimizin tamamlaması gereken stajları için adres aramalarına gerek yok, uygulama yerleri Fakülte Komisyonu tarafından belirleniyor. Öğrenciler, son sınıfı çeşitli hastanelerde, toplu beslenme kurumlarında, kreş ve yuvalarda, toplum sağlığı merkezlerinde, spor kulüplerinde, çeşitli kurum ve kuruluşlarda staj yaparak geçiriyor, Medipol’ün bu konudaki imkânlarından da yararlanıyor.

PROGRAMLARIMIZ

 • Beslenme ve Diyetetik
 • Çocuk Gelişimi 
 • Dil ve Konuşma Terapisi
 • Dil ve Konuşma Terapisi (İngilizce)
 • Ebelik
 • Ergoterapi
 • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
 • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce)
 • Hemşirelik
 • Hemşirelik (İngilizce)
 • Odyoloji
 • Ortez ve Protez
 • Sağlık Yönetimi
 • Sağlık Yönetimi (İngilizce)
 • Sosyal Hizmet

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Puanlar ve Kontenjanlar içintıklayınız.

Medipol Tıp’la Öğren, Araştır, Uygula

Medipol Tıp, Medipol Mega Üniversite Hastanesi ve Türkiye’nin en iyi araştırma merkezlerinden Sağlık, Bilim ve Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (SABİTA) ile eğitim, araştırma ve hastanede uygulama olanaklarını aynı çatı altında birleştiriyor. 2025 yılına kadar akredite olan Tıp Fakültemiz, “araştırmacı ve yenilikçi hekim” yetiştirmeyi hedefliyor.

İngilizceyi ABD’de Öğren

Eğitim dili %30 İngilizce olan başarılı öğrencilerimiz, Üniversitemizin İngilizce Hazırlık Eğitimi için ABD’de anlaşmalı olduğu kurumlarda dil eğitimi için gönderiliyor. Tıp Fakültesine yerleştiği puan türünde ilk 100’e giren öğrencilerin barınma ve eğitim giderleri ile her yıl Mütevelli Heyeti’nin belirlediği kontenjan dâhilindeki öğrencilerin ABD ve İngiltere’deki İngilizce hazırlık eğitim giderleri Üniversitemiz tarafından karşılanıyor.

Türkiye’nin En Donanımlı Anatomi Laboratuvarlarından Biri

İyi birer hekim olmanın yanı sıra geleceğin bilim insanları olmayı hedefleyen öğrencilerimiz, Temel Tıp Bilimleri Bölümü Anatomi Laboratuvarında eğitimlerini sürdürüyor. Laboratuvar, yaklaşık bin metrekarelik yerleşim alanıyla Türkiye’nin en büyük ve modern altyapısına sahip anatomi laboratuvardan biri olarak öne çıkıyor. Laboratuvarda kadavralar, öğrencilerin eğitimi ve bazı cerrahi branşların girişimsel çalışmalarında kullanılıyor.

Güçlü Akademik Kadro

Öğrenci başına düşen öğretim üyesi bakımından Türkiye ortalamasının çok üzerinde olan Fakültemizde, her öğrenciye bir danışman atanıyor. Danışmanlar, kayıttan mezuniyete kadar eğitimleri süresince öğrencilerimize ihtiyaç duyduğu her türlü desteği sunuyor.

Araştırma Altyapısı

Uluslararası standartlarda altyapısıyla Medipol’ün önemli araştırma merkezlerinden Sağlık, Bilim ve Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (SABİTA); kanser, sinir sistemi ve kardiyovasküler sistem başta olmak üzere hasarlanmış ve işlevini yitirmiş doku ve organların yenilenmesine yönelik, öncü araştırmalara ev sahipliği yapıyor. Çoğunluğu Tıp Fakültesinden olmak üzere lisans öğrencilerimiz, müfredatlarının bir parçası olan bilimsel öğrenci projelerini gerçekleştirmek üzere laboratuvarlarına erişim elde edebildikleri gibi tatil dönemlerinde gönüllü olarak da araştırmalara katılabiliyor.

ÇAP ve Yan Dal Eğitimi

Fakültemiz öğrencileri Üniversitemizin başka diploma programına üçüncü dönemden itibaren başvurarak, ikinci bir diploma programına (ÇAP) katılabiliyor. Ayrıca yan dal sertifika programına başvurarak, aldıkları ve başarılı oldukları derslerin transkript ve diploma eklerinde yer almalarını sağlamaları da mümkün.

Tıpta Uzmanlık ve Yan Dal Uzmanlık Eğitimi

Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu’nca belirlenen kontenjanlar kapsamında fakültemizin Dahili ve Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümlerinin ana bilim dallarında uzmanlık (TUS) eğitimi ve bilim dallarında da yan dal uzmanlık (YDUS) eğitimleri veriliyor.

Diploman Yurt Dışında Da Tanınsın!

Tıp doktorluğu için öngörülen altı yıllık eğitim süresini başarıyla tamamlayanlara Tıp Doktorluğu Diploması veriliyor. Bu diploma, Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi Yaşam Boyu Öğrenme (EQF-LLL) 7. seviye düzeyinde. Mezunlarımızın edindikleri tıp diploması yurt dışında da geçerli.

Yurt Dışı Deneyimiyle Yeni Ufuklar

Üniversitemizin Erasmus üyesi 97 üniversiteyle anlaşması bulunuyor. Öğrencilerimiz Dönem-IV’ten itibaren Üniversitemizin Erasmus anlaşması bulunan üniversitelerde bir dönem süresince Erasmus Değişim Programından yararlanabiliyor.

Araştırma İmkânlarından Faydalan

Öğrencilerimize bir tıp öğrencisi olmanın ötesinde, bir araştırma sürecini tasarlayıp yürütebilecek kadar deneyim kazandırıyoruz. Mezunlarımız, tıp eğitimi sırasında başlayabilecekleri araştırma programlarımız ile M.D. kimliklerinin yanında araştırmacı deneyimlerini de elde edebiliyorlar. Bu da öğrencilere ulusal ve uluslararası düzeyde ilgi duydukları araştırma alanlarında tecrübe kazandırarak aynı zamanda bilim insanı olarak kariyer yapabilme fırsatının önünü açıyor.

Staj ve İntörnlük

Öğrenciler, Medipol Mega Üniversite Hastanemizde ve Üniversitemize bağlı Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezlerimizde klinik stajlarını yapıyorlar. Öğrencilerimiz intörnlük sürelerini Medipol Sağlık Grubu’nun diğer hastanelerinde de tamamlayabiliyorlar. Mezunumuz Sümeyye Yılmaz, Münih’teki staj deneyimini şöyle anlattı: “İntörnlüğümü Münih Teknik Üniversitesi (TUM) ve Münih Ludwig Maximilian Üniversitelerine (LMU) bağlı hastanelerde yapma fırsatım oldu. Bu sayede Avrupa dışında aldığım tıp eğitiminin kalitesini ve yeterliliğini karşılaştırma imkânı elde ettim. Yurt dışında intörnlük deneyimini herkese tavsiye ederim.”

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Puanlar ve Kontenjanlar için tıklayınız.

Şampiyonların Okulu!

Uluslararası Tıp Fakültesi (UTF), 2016 yılından bu yana üniversite yerleştirme sınavlarında ilk 100’deki öğrencilerin tercihi oluyor. ‘Bilim insanı hekim’ yetiştirmeye odaklanan Medipol UTF, güçlü araştırma altyapısı, yurt dışı eğitim ve staj fırsatları ile öne çıkıyor. 2022 yılında da YKS’de ilk 100’de yer alan öğrenciler Fakültemizi tercih etti.

2022 Türkiye YKS 20, 34, 42, 46, 50, 60 ve 70.’si

2021 Türkiye YKS 2, 4, 11, 25, 41, 42, 43, 45, 48 ve 51.’si

2020 Türkiye YKS 1, 5, 6, 13, 24, 25, 27, 30, 34 ve 37.’si

2019 Türkiye YKS 1, 17, 18, 38, 48, 65, 66, 68 ve 77.’si

2018 Türkiye YKS 1, 5, 16, 21, 24, 26, 28, 39, 49 ve 57.’si

2017 Türkiye LYS 1, 3 ve 7.’si

2016 Türkiye LYS 1 ve 2.’si

Araştırmacı ve Ödüllü Akademisyenler

Medipol UTF’de uluslararası deneyime sahip öğretim üyeleri öğrencilerimize kaliteli bir eğitim sunuyor. Üniversitemiz bünyesinde yaptıkları araştırmalarla çeşitli ödüllere layık görülen tıp, yaşam bilimleri ve mühendislik gibi her alandan akademisyen, araştırma merkezlerimiz aracılığı ile bu tecrübe ve bilgi birikimlerini genç meslektaşlarına aktarıyor.

İngilizceyi Yurt Dışında Öğren

Üniversitemizde eğitim dili İngilizce olan tüm bölümler için bir yıl İngilizce hazırlık eğitimi zorunlu olarak Dil Okulu tarafından veriliyor. Ancak, eğitim dili %100 İngilizce olan Uluslararası Tıp Fakültesinde öğrencilerimizin* tamamını İngilizce hazırlık eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri veya İngiltere’ye gönderiyoruz. Öğrencilerimizin hazırlık eğitimi, ulaşım ve barınma giderlerinin tamamı üniversitemiz tarafından karşılanıyor.

Yurt Dışında Staj

Bilim doktorluğu yolundaki ilerlemeleri, kendi alanlarındaki gelişmeleri takip etmeleri ve dünyanın en saygın bilim insanlarıyla araştırmalar yapmaları için öğrencilerimizi araştırma ağırlıklı eğitim modelimizle destekliyoruz. Üçüncü sınıfı başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz kendilerine ayrılan bütçe ile anlaşmalı olduğumuz kurumlarda klinik stajlarını alabiliyor veya kendi tercih ettikleri klinik ve araştırma merkezlerinde stajlarını yapabiliyor. İsteyen öğrenciler kendileri için tahsis edilen bütçelerini yaz döneminde dünyanın herhangi bir yerinde çeşitli eğitim ve gönüllülük programlarına katılmak için de kullanabiliyor.

Bilim İnsanı Yetiştirme Programı

Medipol UTF öğrencileri, Tıp Doktorluğu (MD) ve Bilim Doktorluğu (PhD)’nu birleştirerek eşsiz bir kariyer fırsatı yakalıyor. Öngörülen başarı kriterlerini sağlayan öğrencilerimiz üçüncü sınıftan itibaren doktora programına başlayabiliyor. Tıp eğitimi ile yürüttükleri bu eş zamanlı eğitime “Bütünleşik Doktora Programı” adı veriliyor. Böylece öğrencilerimiz iki unvanı (MD/PhD) birlikte elde ediyor. Bilim doktorası anlamına gelen PhD unvanı, öğrencilere temel tıp bilimlerinde öğretim üyesi olabilme imkânı yanı sıra, dünya üzerindeki binlerce laboratuvarda araştırmacı bilim insanı olarak kariyer yapabilme fırsatı sunuyor.

SABİTA’da Araştırmalara Katıl

Sağlık Bilimleri ve Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (SABİTA) çatısı altında bir araya gelen araştırma merkezlerimiz multidisipliner araştırmalar için güçlerini birleştiriyor. SABİTA bünyesine ilk katılan ve üniversitemizin ilk araştırma merkezi olan REMER (Rejeneratif ve Restoratif Tıp Araştırmaları Merkezi), sinir sistemi ve kardiyovasküler sistem başta olmak üzere hasarlanmış ve işlevini yitirmiş doku ve organların yenilenmesine yönelik, alanında öncü, yüksek nitelikli araştırmalara ev sahipliği yapıyor.

Türkiye’nin En Donanımlı Anatomi Laboratuvarlarından Biri

İyi birer hekim olmanın yanı sıra geleceğin bilim insanları olmayı hedefleyen öğrencilerimiz, Temel Tıp Bilimleri Bölümü bünyesinde kurulan Anatomi Laboratuvarında eğitim görüyor. Laboratuvar, yaklaşık 1000 m2 yerleşim alanıyla Türkiye’nin en büyük ve modern altyapısına sahip anatomi laboratuvardan biri olarak öne çıkıyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Puanlar ve Kontenjanlar için tıklayınız.

Sağlıkta Medipol Ekolü

Sağlık alanındaki başarısı, her yıl ödüllendirilen* Medipol Sağlık Grubunun tecrübeli ve dinamik kadrosunun eğitim verdiği İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, donanımlı uzmanları sektöre kazandırıyor. Eğitim kalitesi, güçlü kadrosu ve uygulama olanaklarıyla öğrencilere eşsiz eğitim fırsatları sunan Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, sağlığa dair hemen her branşta geleceğin profesyonellerini yetiştiriyor.

Araştırmalara Sen De Katıl

Yüksekokulumuzda tam donanımlı elektroterapi cihazları, ölçüm ve değerlendirme aletleri bulunan bir uygulama salonumuz bulunuyor. Ayrıca bütün öğrencilerimizin uygulama yapabilecekleri beceri uygulama laboratuvarı mevcut. Kalkınma Bakanlığının desteğiyle kurulan, bünyesinde REMER, MEDİTAM, Kanser Araştırmaları Merkezi, Biyomühendislik ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi ve İlaç Geliştirme Merkezi yer alan Sağlık Bilim ve Teknolojileri Araştırma Enstitüsü de öğrencilere gelişme imkânı tanıyor.

Erasmus Deneyimiyle Yeni Ufuklar

Üniversitemizin Erasmus üyesi olan 97 üniversiteyle öğrenci hareketliliği anlaşması bulunuyor. Öğrencilerimizden Dilara Betül Gelişin, “Erasmus, farklı kültürden ve meslekten insanların bir araya gelip sosyal ortamlarda birçok güzel deneyimlerin kazanıldığı bir gençlik hareketliliğidir. Ben, edindiğim yabancı arkadaşlarım sayesinde, birçok kültürü yaşayıp öğrenerek deneyimledim. Bana aldığım dersler, gezdiğim şehirler ve ülkeler; mesleğime yeni bir bakış açısı katıp, insanlarla iletişim yeteneğimi güçlendirmemde etkili oldu. Fırsatı olan her gencin, Erasmus hareketliliğinden faydalanması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

PROGRAMLARIMIZ

 • Beslenme ve Diyetetik
 • Çocuk Gelişimi
 • Ebelik
 • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
 • Sosyal Hizmet
 • Odyoloji

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Puanlar ve Kontenjanlar için tıklayınız.

Ekleme Tarihi: 03/07/2023 - 13:06Son Güncelleme Tarihi: 28/08/2023 - 13:49