Ana içeriğe atla

MEBİS - Öğrenci Danışmanlığı

Öğrenci Danışmanlığı, öğrencilere, eğitim-öğretim konuları başta olmak üzere, karşılaşacakları sorunların çözümünde  yardımcı olmak, öğrencilere rehberlik etmek, mesleki açıdan yönlendirmek, Üniversite ve Fakülte/Okul olanakları hakkında bilgilendirmek, başarı durumlarını izlemek ve başarısızlık durumunda yönlendirmek, ders seçiminde yardımcı olmaktır.

  • MEBİS öğrenci danışmanlığı modülü kılavuzu, ön lisans ve lisans programlarında kayıtlı öğrencilere verilecek akademik danışmanlık hizmetlerinin düzenlenmesi amacıyla hazırlanmıştır.

Özet

İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencilerinin kullandığı otomasyon sistemi, Medipol Eğitim Bilgi Sistemi’nin kısaltması olan MEBİS’tir.

MEBİS, öğrenci, idari ve akademik personellerle ilgili süreçlerle birlikte yönetsel süreçlerin de takip edileceği modüler bir yapı şeklinde tasarlanmıştır.

Öğrenciler MEBİS otomasyon sistemlerine kullanıcı adı ve şifre girerek ulaşabilirler. Kullanıcı adı öğrenci numarasıdır, şifre sistem tarafından T.C. kimlik numarası olarak verilmektedir. Öğrenciler dilerlerse şifreyi sistem üzerinden değiştirebilirler.

Özellikler

Akademik Destek: Öğrenci danışmanları, öğrencilerin ders başarısını artırmak için akademik stratejiler ve çalışma yöntemleri konusunda rehberlik sağlarlar. Bu, öğrencilerin daha etkili bir şekilde öğrenmelerine ve akademik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur.

Kişisel Gelişim: Öğrenci danışmanları, öğrencilerin kişisel gelişimlerini desteklerler.

Gizlilik ve Güvenlik: Öğrenci danışmanları, öğrencilerin paylaştıkları bilgileri gizli tutarlar ve bu bilgileri sadece öğrencinin iyiliği için kullanırlar.

Kimler Kullanabilir?

Öğrenciler, Mezunlar, Akademik ve İdari Birim Personelleri kullanabilir.

MEBİS Öğrenci Danışmanlığı Modülü Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

MEBİS Öğrenci Kullanım Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Ekleme Tarihi: 16/02/2024 - 13:42Son Güncelleme Tarihi: 10/06/2024 - 11:55