Ana içeriğe atla

Üniversitemize kaydı yapılan tüm öğrencilerimize kullanıcı hesabı oluşturulur. Bu hesap e-posta hesabı ile birlikte Microsoft lisanslarını (Word, Excel, PowerPoint, Teams vb) kapsamaktadır. MEBİS şifrenizle e-posta oturumu açabilir ve Ofis uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Üniversitemizden size tanımlanan e-posta adresine yapılan tüm bilgilendirmeler resmi tebligat niteliğindedir. Bu nedenle e-posta hesabınızı kullanmanız ve sürekli kontrol etmeniz gerekmektedir. 

E-Posta adresinizi MEBİS'e giriş yaparak profil bilgilerinizden öğrenebilirsiniz. Üniversitemize kaydınız yapıldığında e-posta adresiniz isim.soyisim olarak sistem tarafından oluşturuluyor. İsim benzerliğinde sistem, kullanıcı adı sonuna otomatik numara veriyor.

Hayır

Sizleri şifre ve kullanıcı adı karmaşasından kurtarmak için tek kullanıcı adı ve tek şifre (SSO) yaptık. Şifreniz MEBİS şifrenizle aynı.

MEBİS giriş sayfasında "Şifre İşlemleri" butonuna tıklayarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz, birkaç dakika içerisinde e-posta şifreniz de değişecek.

Maalesef şu an için bu teknik olarak mümkün değil. E-Devlet şifreniz ile sadece MEBİS'e giriş yapabilirsiniz.

Tüm öğrencilerimizin std.medipol.edu.tr uzantılı e-posta hesaplarını kullanması gerekiyor. 2019 öncesi girişli öğrencilerimiz mezun olana kadar Google hesaplarını (st.medipol.edu.tr) kullanabilecekler. Ancak 1 Eylül 2020 tarihi itibariyle Gmail üzerinden e-posta gönderme ve alma yapılamayacak. 

Maalesef… Sizden sonra gelecek öğrencilerimize bu hizmeti sunabilmek için hesabınızı kapatmak zorundayız. Mezuniyetiniz veya ilişiğinizin kesilmesinden 1 ay sonra hesabınız kapatılacak. Hesabınızın kapatılması öncesi bilgilendirme göndereceğiz.

OneDrive’ı özel bilgisayarınızdan, telefondan uygulama ile veya web üzerinden kullanabilirsiniz.

Sunulan hizmet içinde bilgi güvenliği mekanizmaları bulunmaktadır. Ancak hiçbir güvenlik çözümü %100 güvenliği garanti etmemektedir. Tanımadığınız mailleri açmamanızı ve bilgi güvenliği uyarılarına dikkat etmenizi öneririz.

Ekleme Tarihi: 18/08/2022 - 14:02Son Güncelleme Tarihi: 19/08/2022 - 11:54