Geri
AKADEMİK
Üniversitemize kaydı yapılan tüm öğrencilerimize kullanıcı hesabı oluşturulur. Bu hesap e-posta hesabı ile birlikte Microsoft lisanslarını (Word, Excel, PowerPoint, Teams vb) kapsamaktadır. MEBİS şifrenizle e-posta oturumu açabilir ve Ofis uygulamalarını kullanabilirsiniz.

E-Posta kullanmak zorunlu mudur?

Üniversitemizden size tanımlanan e-posta adresine yapılan tüm bilgilendirmeler resmi tebligat niteliğindedir. Bu nedenle e-posta hesabınızı kullanmanız ve sürekli kontrol etmeniz gerekmektedir. 

E-Posta Adresimi Nasıl Öğrenebilirim?

E-Posta adresinizi MEBİS'e giriş yaparak profil bilgilerinizden öğrenebilirsiniz. Üniversitemize kaydınız yapıldığında e-posta adresiniz isim.soyisim olarak sistem tarafından oluşturuluyor. İsim benzerliğinde sistem, kullanıcı adı sonuna otomatik numara veriyor.

E-Posta adresimi değiştirebilir miyim?

Hayır

Şifremi bilmiyorum nasıl öğrenebilirim?

Sizleri şifre ve kullanıcı adı karmaşasından kurtarmak için tek kullanıcı adı ve tek şifre (SSO) yaptık. Şifreniz MEBİS şifrenizle aynı.

MEBİS şifremi bilmiyorum?

MEBİS giriş sayfasında "Şifre İşlemleri" butonuna tıklayarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz, birkaç dakika içerisinde e-posta şifreniz de değişecek.

E-Devlet ile giriş yapabilir miyim?

Maalesef şu an için bu teknik olarak mümkün değil. E-Devlet şifreniz ile sadece MEBİS'e giriş yapabilirsiniz.

Daha önce kullandığım Gmail ve Google Drive ne olacak?

Tüm öğrencilerimizin std.medipol.edu.tr uzantılı e-posta hesaplarını kullanması gerekiyor. 2019 öncesi girişli öğrencilerimiz mezun olana kadar Google hesaplarını (st.medipol.edu.tr) kullanabilecekler. Ancak 1 Eylül 2020 tarihi itibariyle Gmail üzerinden e-posta gönderme ve alma yapılamayacak. 

Mezun olduktan sonra kullanabilecek miyim?

Maalesef… Sizden sonra gelecek öğrencilerimize bu hizmeti sunabilmek için hesabınızı kapatmak zorundayız. Mezuniyetiniz veya ilişiğinizin kesilmesinden 1 ay sonra hesabınız kapatılacak. Hesabınızın kapatılması öncesi bilgilendirme göndereceğiz.

OneDrive’ı nasıl kullanabilirim?

OneDrive’ı özel bilgisayarınızdan, telefondan uygulama ile veya web üzerinden kullanabilirsiniz.

E-Posta ve OneDrive’dan virüs bulaşır mı?

Sunulan hizmet içinde bilgi güvenliği mekanizmaları bulunmaktadır. Ancak hiçbir güvenlik çözümü %100 güvenliği garanti etmemektedir. Tanımadığınız mailleri açmamanızı ve bilgi güvenliği uyarılarına dikkat etmenizi öneririz.

Bilgi Talep Formu