Geri
AKADEMİK
Mebis şifreniz aynı zamanda Ofis uygulamaları ve e-posta erişim şifresi olarak güncellenmiştir. Mebis şifrenizle artık e-posta oturumu açabilir ve Ofis uygulamalarını kullanabilirsiniz.

E-Posta Adresim Ne Olacak?

E-Posta adres bilginize Mebis üzerinden erişebilirsiniz. E-posta adresi, isim.soyisim olarak sistem tarafından atanmaktadır ancak çakışan isimler için sistem, otomatik numaralandırma veriyor.

E-Posta adresimi değiştirebilir miyim?

Hayır

Şifremi bilmiyorum nasıl öğrenebilirim?

Sizleri şifre ve kullanıcı adı karmaşasından kurtarmak için tek kullanıcı adı ve tek şifre (sso) yaptık. Şifreniz ise Mebis ile aynı.

Mebis şifremi bilmiyorum?

Mebis giriş sayfasında şifremi unuttum butonuna tıklayarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz, otomatik olarak e-posta şifrenizde değişecek.

E-Devlet ile giriş yapabilir miyim?

Maalesef şu an için bu teknik olarak mümkün değil. E-Devlet şifreniz ile sadece Mebis’e girebilirsiniz.

Daha önce kullandığım gmail ve googledrive ne olacak?

01.07.2020’ye kadar kullanmaya devem edebileceksiniz. Bu tarihe kadar dosyalarınızı ve e-postalarınızı taşımanız önemli!

Mezun olduktan sonra kullanabilecek miyim?

Maalesef… Sizden sonra gelecek öğrencilerimize bu hizmeti sunabilmek için hesabınızı kapatmak zorundayız. Mezuniyetiniz veya ilişiğinizin kesilmesinden 1 ay sonra hesabınız kapatılacak ve silinecek. Hesabınızın kapatılması öncesi bilgilendirme göndereceğiz.

OneDrive’ı nasıl kullanabilirim?

OneDrive’ı özel bilgisayarınızdan, telefondan uygulama ile veya web üzerinden kullanabilirsiniz.

E-Posta ve OneDrive’dan virüs bulaşır mı?

Sunulan hizmet içinde bilgi güvenliği mekanizmaları bulunmaktadır. Ancak hiçbir güvenlik çözümü %100 güvenliği garanti etmemektedir. Tanımadığınız mailleri açmamanızı ve bilgi güvenliği uyarılarına dikkat etmenizi öneririz.

E-Posta ve OneDrive kullanmak istemiyorum.

Mebis üzerinde bulunan Talep/Sorun alanından e-posta kapama talebi oluşturabilirsiniz.