Ana içeriğe atla

EBYS Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

EBYS kullanıma ilişkin yardım kılavuzu için TIKLAYINIZ!

Resmi yazışma kurallarının detaylı olarak açıklandığı yazılı dokümanlara ve video kayıtlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

EBYS'ye klasik olarak yükleyeceğiniz evrakı oluştururken, “Kaymaz Şablonu” kullanırsanız yazı içeriğinde ve sayıda kayma sorunu olmayacaktır.

Kaymaz şablon için TIKLAYINIZ!

İstanbul Medipol Üniversitesi Yazışma Sistemi için TIKLAYINIZ!

Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Yazışma Sistemi için TIKLAYINIZ!

E-imza alınma durumunuzun kontrol edilebilmesi ve alım sürecinizin başlatılabilmesi için [email protected] adresi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Makamınıza gelen evrak ekleme yetkisi verilebilmesi için [email protected] adresine e-posta göndererek talepte bulunmanız gerekmektedir.

Numara almış bir evrak silinememektedir. Herhangi bir sebepten ötürü evrakın sisteme tekrar yüklenmesi gerekiyorsa, eski evrak iptal edilmelidir. İptal edilmiş evrak üzerine iptal filigranı çekilmektedir.

Eğer bir gelen evrak iptal ediliyorsa, evrak kayıt bilgilerine iptal nedeni yazılarak evrak iptal konumuna getirilmektedir. Yani iptal konumuna getirilmiş gelen evrak üzerinde iptal filigranı bulunmamaktadır.

Sisteme yanlış yüklenilmiş evrak kesinlikle iptal edilmelidir. Evrakların iptal edilebilmesi için; iptal edilecek evrakın sayısı, tarihi ve iptal gerekçesi [email protected] adresine e-posta ile bildirilmelidir.

Süreci tamamlanmış yani numara almış bir evrak silinemeyeceği gibi üzerinde değişiklik de yapılamamaktadır. Süreci tamamlanmış evrakın üst yazısında veya ekinde değişiklik yapılması gerekiyor ise evrakın revize edilmiş hali sisteme tekrar yüklenilmelidir.

Sisteme yanlış yüklenilmiş evrak kesinlikle iptal edilmelidir. Evrakın iptal edilebilmesi için; iptal edilecek evrakın sayısı, tarihi ve iptal gerekçesi [email protected] adresine e-posta ile bildirilmelidir.

Evraklar tarayıcıdan kaynaklanan pop-up engellenmesi nedeniyle görüntülenemeyebilir. Bu engellemenin düzeltilmesi için yapılacak işlemler EBYS Yardım Kılavuzunda belirtilmiştir. EBYS kullanımına ilişkin yardım kılavuzu için TIKLAYINIZ!

Düzeltme işleminden sonra tekrar evrakı görüntüleyiniz. Engellenmiş pop-up'ın çalışmasına izin verdiğiniz halde evrak görüntülenmiyor ise [email protected] adresine yaşadığınız sorunu e-posta ile bildiriniz.

E-imzanızın bilgisayarınıza takılı olduğundan emin olunuz. Yeni e-imza şifresi oluşturmak için buraya tıkladığınızda inen uygulamayı çalıştırarak uygulama üzerinden adımları takip edip şifre/aktivasyon işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Ekran üzerinde herhangi bir hata ile karşılaşırsanız [email protected] adresine e-posta göndererek veya Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı ile iletişime geçerek destek talebinde bulunabilirsiniz.

Evrak havale etme işlemi EBYS yardım kılavuzunda aşamalar halinde açıklanmıştır.

EBYS kullanımına ilişkin yardım kılavuzu için TIKLAYINIZ!

Dinamik iş akışı oluşturma işlemi EBYS yardım kılavuzunda aşamalar halinde açıklanmıştır.

EBYS kullanımına ilişkin yardım kılavuzu için TIKLAYINIZ!

Ekleme Tarihi: 18/08/2022 - 13:24Son Güncelleme Tarihi: 18/08/2022 - 13:36