Ana içeriğe atla

Kalite Öğrenci Topluluğu

Kalite Öğrenci Topluluğunun Kuruluş Amacı

İstanbul Medipol Üniversitesi, öğrencilerin karar alma süreçlerindeki varlığına ve öğrenci görüş/önerilerinin doğrudan aktarımına büyük önem vermektedir. Bu doğrultuda sosyal, fen ve sağlık bilimlerinde öğrenim gören öğrencilerin Kalite Komisyonu bünyesinde temsil edilmesi sağlanmıştır.  Bu temsiliyetin yanı sıra oluşturulan Kalite Öğrenci Topluluğu ile öğrencilerin;

  • Kalite Güvencesi Sistemine ilişkin katılımları artırmak,
  • Kalite kültürünün öğrenciler tarafından içselleştirilmesi ve yaygınlaştırılmasını sağlamaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmek,
  • Kalite çalışmalarına diğer öğrencilerin de katılımını sağlayacak faaliyetler gerçekleştirmek amaçlanmıştır.

Kalite Komisyonu/Kalite Akreditasyon Ofisi, Kalite Öğrenci Topluluğunun gerçekleştireceği faaliyetleri ve topluluğun gelişimini desteklemektedir.

2018 yılında öğrenciler tarafından bireysel gayretlerle başlatılan kalite faaliyetleri, 2021 yılında topluluğun kurulmasıyla resmiyet kazanmıştır. Bu tarihle birlikte kuruluşun tüzük çalışmaları gerçekleştirilmiş olup İstanbul Medipol Üniversitesi Kalite Topluluğu Tüzüğü hazırlanmıştır. Kalite Öğrenci Topluluğunda ön lisans, lisans ve lisansüstü alanlardan öğrenciler, temsilci öğrenciler olarak yer almaktadır. Bu öğrenciler arasından 15-25 kişilik Yönetim Kurulu oluşturulmakta ve bu kurulda her alandan öğrencinin bulunmasına dikkat edilerek temsiliyet gücünün artırılması amaçlanmaktadır. Temel amacı kalite güvencesi kültürünü öğrenciler arasında yaygınlaştırmak olan Kalite Öğrenci Topluluğunun gerçekleştirmiş olduğu etkinlikler öğrencilerin kalitenin temel bileşenleri hakkında bilgi edinmelerini sağlamak ve üniversite kalite güvence sistemine katkı sunmak amacıyla gerçekleştirilmektedir. Kalite Öğrenci Topluluğu 54 üye ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Kalite Öğrenci Topluluğuna Üyelik Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilir?

Kalite Öğrenci Topluluğuna üye olmak isteyen ön lisans, lisans veya lisansüstü tüm öğrenciler kendi sınıf/dönem/yıl temsilcileri ile iletişime geçerek üyelik başvurusunda bulunabilmektedir. Ayrıca Kalite Öğrenci Topluluğu resmi instagram sayfası olan @imukaliteogrencitoplulugu adresinden üyelik işlemleri için iletişime geçilebilmektedir.

kalite

 

İstanbul Medipol Üniversitesi Kalite Öğrenci Topluluğu

Son Güncelleme Tarihi: 16/10/2023

Ekleme Tarihi: 20/04/2023 - 15:04Son Güncelleme Tarihi: 18/10/2023 - 13:44