Ana içeriğe atla

Merkezin mükemmeliyet başarısı yaptıklarımızı öğrencilerle paylaşarak ve onlara yol gösterici projeler yaptırarak mümkündür. Bu kapsamda okulda yakın çalıştığımız iki öğrenci kulübü:

YAPI KULÜBÜ

Istanbul Medipol Üniversitesi Yapı Kulübü (IMUYAP) iklim değişikliğinin inşaat mühendisliğine etkileri konusunda yurt içi ve yurt dışından getirdiği konuşmacılarla konuya ışık tutmaktadır. “Civil Meeting” İnşaat Mühendisliği Mezunlar buluşmasında ve Uluslararası İnşaat Mühendisliği öğrencilerinin buluştuğu Laces ile ortak düzenlenen etkinliklerde deneyimlerin paylaşıldığı ve kültürel etkileşimin sağlandığı ortamlar yaratmaktadır.

ÇEVRE KULÜBÜ

Çevre Kulübü, Üniversitemiz kampüsü ve ilçesinde “Sıfır Atık” düşüncesini benimsetmek ve öğretmek amacı ile ortaya çıkmış bir öğrenci birliğidir. Temel amacı, öğrencilerde Sıfır Atık bilincini geliştirmek ve bu düşünceyi uygulamaya geçirmek amacıyla çalışmalar yapmaktır.  Aynı zamanda okulumuzun bulunduğu bölgede yer alan okullarda öğrencilere mentörlük yapmakta, ağaç dikme, çevre ile ilgili kütüphanelerin yaygınlaştırma, bu konularda kitap toplama ve ağaç dikme günleri düzenleme gibi çalışmalarda bulunmaktadır.

Ekleme Tarihi: 01/07/2022 - 15:18Son Güncelleme Tarihi: 01/07/2022 - 15:18