Ana içeriğe atla

DUS Türkiye Birincisi Medipol’den

10.11.2023

İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2020 mezunlarından Emine Hazan Akçadoğan, 2023 DUS 2. dönemde Türkiye Birincisi oldu.

dus.png

Geçtiğimiz ekim ayında yapılan 2023 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2023-DUS 2. Dönem) değerlendirme işlemleri tamamlandı. Açıklanan sonuçlara göre İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2020 mezunlarından Emine Hazan Akçadoğan, 2023 DUS 2. Dönemde Türkiye Birincisi oldu. 4.691 diş hekimini geride bırakarak zirveye yerleşen Akçadoğan, toplamda 75,04272 puan elde etti. Akçadoğan, ‘Temel Tıp Bilimleri’nde 35 doğru 4 yanlış, ‘Klinik Tıp Bilimleri’nde ise 73 doğru 5 yanlış yaparak birinciliğe uzandı. Uzmanlık alanı olarak ortodonti istediğini kaydeden Akçadoğan, birinci olduğu için mutlu olduğunu söyledi. İstanbul Medipol Üniversitesinde aldığı eğitimin başarısında önemli bir etken olduğunu ifade eden mezunumuz şöyle dedi: “Bu başarının ardında İstanbul Medipol Üniversitesindeki hocalarımın, meslektaşlarımın ve ailemin de emeği var. Eğitim bize sadece kendi potansiyelimizi keşfetmeyi değil aynı zamanda çevremize nasıl fayda sağlayabileceğimizi de öğretir. Bu anlamda üzerimde emeği olan bütün hocalarıma teşekkür ediyorum.”

DEKAN UÇKAN: MEZUNUMUZUN BAŞARISI BİZİ MUTLU ETTİ

İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sina Uçkan ise DUS’ta gelen birinciliğin fakülteleri açısından memnuniyet verici olduğunu söyledi. Uçkan şöyle dedi: “Diş Hekimliği alanında eğitim ve alt yapı olanaklarını kusursuz hale getirmek için çalışıyoruz. Yakın zamanda Diş Hekimliği Fakültesi Türkçe Programının DEPAD tarafından altı yıl süreyle akredite edilmesi kalitemizi perçinledi. Türkiye’de yüzün üzerinde diş hekimliği fakültesi var. Ancak akredite olan fakülte sayısı, bir elin parmaklarını geçmiyor. Gelen başarılar, eğitim kalitemizin bir yansıması. Bu anlamda, üniversitemizden mezun olan meslektaşlarımızın başarıları bizim için her daim gurur kaynağı olacak.”

Son Güncelleme Tarihi: 10/11/2023 - 15:17