Ana içeriğe atla

Genel Kayıt Süreci

Üniversitemizde öğrenim görmek üzere Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan sınavlarca yerleştirilen öğrenciler için Üniversitemizin web sitesinde kesin kayıt prosedürü hakkında bilgi verilir.


Öğrenciler, kayıtlanacakları program için belirlenen tarihlerde işlemlerinin yapılması esastır. 

Lisansüstü programlarda öğrenim görmek isteyen öğrencilerin, kayıt için gerekli tüm belgelerle birlikte ilgili Enstitü Müdürlüğüne doğrudan başvuruda bulunur ve Üniversitenin websitesinde ilan edilen sonuçlardan sonra kesin kayıt için, belirlenen tarih aralığında, istenilen evraklar ile birlikte ilgili Enstitüye başvurur. 

Üniversitemizde öğrenim görmeye hak kazanan uluslararası öğrenciler, başvurularının değerlendirmesinin sonucunda başvurduğu programa kabul edilen adayların, beyan ettiği elektronik posta adresine kabul yazısı, öğrenim vizesi alma zorunluluğu bulunması halinde ise kabul mektubu düzenlenerek yazışma adreslerine gönderilir. Öğrenciler, bu gerekli belgeleri sunarak ilan edilen kesin kayıt tarihleri süresince kayıt işlemlerini tamamlamakla yükümlüdürler.

Değişim programı öğrencilerinin kayıtları,  Üniversitemiz ile partner üniversite arasında imzalanan ikili anlaşmalar (Erasmus, Farabi ve Mevlana) çerçevesinde yapılmaktadır. Protokollerde belirtilen koşullara göre, değişim öğrencileri uygun görülen derslere kayıt yaptırarak üniversitemizde bir ya da iki dönem öğrenim görebilmektedir. Dönem sonunda, aldıkları tüm derslerin notlarını ve AKTS kredilerini gösteren resmi bir transkript öğrenciye teslim edilir.

Uluslararası öğrenciler ile değişim programları öğrencilerinin kayıtları Uluslararası Ofis tarafından yapılmaktadır.  

Ekleme Tarihi: 14/06/2022 - 12:54Son Güncelleme Tarihi: 20/11/2023 - 11:43