Ana içeriğe atla
/Dil ve Konuşma Terapisi

Dil ve Konuşma Terapisi Doktora Programımızda dil ve konuşma terapisinin alt alanlarında; ses, yutma, konuşma ve dil bozukluklarında; pediatrik ve erişkinlere yönelik branşlaşma hedef alınmaktadır.


Bu programda alanında uzman, nitelikli araştırmacı ve akademisyen adayları yetiştirerek ülkemizdeki dil ve konuşma terapisi alanındaki bu açığı kapatmak amaçlanmaktadır.

Doktora programına kabul edilmenin ön koşulu dil ve konuşma terapisi bölümünde yüksek lisans yapmış olmaktır. Dört yıllık bir program olan doktorada amaç bilimsel ve etik kurallara bağlı bir şekilde bağımsız olarak bir araştırmayı planlama, yürütme ve sonlandırabilmektir. Ayrıca doktora öğrencilerinin, alan (lisans) derslerine ilgili öğretim üyeleri ile birlikte girerek derslerin yürütülmesine katkı sunması da beklenmektedir.

Program gerekliliklerinden olan klinik uygulamalar ve araştırmalar için Üniversitemiz bünyesindeki hastanelerin yanı sıra multidisipliner çalışmalar için kurulmuş olan diğer birimler ve kurulmakta olan "MEDKOM – Medipol Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Merkezi"nden yararlanılacaktır.

Ekleme Tarihi: 17/06/2022 - 09:01Son Güncelleme Tarihi: 17/06/2022 - 09:04