Ana içeriğe atla

Sağlık Kurumları İşletmeciliği

8

Sağlık Kurumları İşletmeciliği teknikeri, sağlık kurumlarının personel ihtiyacını karşılama, personeli verimli bir şekilde çalıştırma, çalışmaları planlama ve etkin bir biçimde yürütme ve satın alma gibi işlerde idarecilere yardım eden yardımcı sağlık teknikeridir.


Sağlık Kurumları İşletmeciliği programın amacı, hem işletmecilik bilgisine, hem de hastane yönetimi bilgisine sahip nitelikli ara elemanlarını sağlık sektörüne kazandırmaktır. Hızla büyüyen sağlık sektörü; iletişimi güçlü, organizasyon ve koordinasyon yeteneğine sahip, yabancı dil bilen, sağlık sektörüne özgü bilgi ve beceriye, tıbbi dokümantasyon ve bilgisayar bilgisine sahip insan kaynaklarına ihtiyaç duymaktadır. Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı, sağlık kurumlarının ihtiyaç duyduğu bu elemanları yetiştirmektedir.

Programı bitiren öğrencilere ön lisans diploması ve "Sağlık Kurumları İşletmeciliği Teknikeri" unvanı verilir. Bu bölümden mezun olanlar, hastaneler başta olmak üzere ilgili laboratuvarlar, ilaç firmaları, ilaç depoları ve tıbbi malzeme üretim yerleri gibi tüm sağlık kuruluşlarında iş bulabilirler.

Ekleme Tarihi: 16/06/2022 - 15:31Son Güncelleme Tarihi: 16/06/2022 - 15:35