Ana içeriğe atla
/Sinirbilim

Sinirbilim 90'lı yılların "Beyin On Yılı" olarak ilan edilmesi ile birlikte uluslararası düzeyde büyük bir ivme kazanmıştır.


21. yüzyılın gelişen biyoteknolojik uygulamalarının da etkisiyle sinirbilimin perspektifi hem "davranışsal" ve "kognitif", hem de "hücresel" ve "moleküler" düzeyi kapsayan geniş bir yelpazeye ulaşmıştır. Söz konusu alanın gösterdiği hızlı gelişim akademik çalışma yapmak isteyen bilim insanları için bir çekim merkezi oluşturmuş ve bu çerçevede Sinirbilim yüksek lisans ve doktora programları açılmaya başlanmıştır. Ülkemizde sinirbilim doktora programı açan öncü üniversitelerden biri olan Medipol, sahip olduğu güçlü akademik kadro ve uluslararası standartların üstünde teknik altyapı ile bu alanda kariyer yapmak isteyen öğrencilere eşsiz bir ortam sağlamaktadır.

Kavacık yerleşkemizde yer alan hücre kültürü, moleküler biyoloji, genetik, proteomik, hücresel elektrofizyoloji, ileri mikroskopi, hayvan davranışları ve beyin araştırmaları laboratuvarları ve Medipol Mega Hastaneler kompleksinde faaliyette olan klinik elektrofizyoloji araştırma laboratuvarları sinirbilim doktora programı süresince öğrencilerin hem bizzat çalışacakları hem de uygulanan bilimsel yöntemleri öğrenerek kendilerine yeni ufuk ve hedefler koyacakları bir ortam sunmaktadır.

Ekleme Tarihi: 17/06/2022 - 09:31Son Güncelleme Tarihi: 15/02/2023 - 11:01