Skip to main content

Uluslararası Tıp Fakültesi

Uluslararası Tıp Fakültesi

Sevgili Öğrenciler,

İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi'ne gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Ülkemizin en başarılı öğrencilerinin yoğun ilgisiyle kanıtlanmış seçkin bir tıp eğitimi sunmaktayız.

Misyonumuz, toplumun sağlık sorunlarına duyarlı, problem çözücü, yenilikçi, öncü, aynı zamanda araştırmacı bilim insanı hekim yetiştirmektir. Bunun için tartışma ve akıl yürütmeye dayalı, öğrenen merkezli, entegre bir eğitim modeli benimsenmiştir. Böylece bütüncül bir yaklaşımla öğrencilerin hem toplumun ihtiyaçlarına göre belirlenmiş konular hem de kişisel tercihlerine göre seçtiği konular hakkında bilgi toplama, keşfetme, işleme ve sunmalarına olanak sağlamaktadır.

Eğitim dili İngilizcedir. Hazırlık sınıfında öğrenciler mesleki, akademik ve sosyal alanlarda gerekli dil yeterliliğini kazanırlar. Bundan sonra klinik öncesi dönemde temel bilim dalları arasındaki yatay entegrasyonun yanı sıra temel bilimlerle klinik bilimler arasında dikey entegrasyonun sağlandığı tıp eğitimi programına başlarlar. Daha sonraki klinik dönemde öğrenciler hastanelerimizde poliklinik, servis, ameliyathane ve yoğun bakımlarda öğretim üyeleri ile birebir çalışarak hekimlik becerileri ve saha tecrübesi kazanırlar.

Öğrenciler, tıp eğitim programı ile eş zamanlı olarak 1. sınıftan itibaren teorik ve uygulamalı olarak yapılandırılmış araştırma koridoruna başlarlar. Araştırma projeleri temel veya klinik bilim alanlarında yapılır, modern araştırma merkezimizde veya hastanelerimizde yürütülür. 3. sınıfın sonunda araştırma sonuçlarını bilimsel bir rapor olarak sunar ve yayınlarlar.

İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi, seçkin akademik kadrosu kapsamlı ve son teknoloji ile donatılmış altyapısı ile geleceğin tıp bilimine yön verecek araştırmacı hekimlerini yetiştirmek üzere gelişerek yoluna devam etmektedir.

Öğrencilerimize, genç meslektaşlarımıza, sağlıklı bir ömür ve başarılar dilerim.

Prof. Dr. Ayhan Taştekin
Dekan V.
İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi

 

İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi

YKS ile yalnızca 10 öğrenci kabul eden Medipol UTF, yıllardır Türkiye’nin şampiyonlarını bir araya getiriyor.* UTF, başarılı öğrencilerin bir üniversite eğitiminde aradığı bilim insanı olabilecekleri altyapıyı, anadil seviyesinde İngilizce öğrenecekleri bir eğitimi ve yurt dışı deneyimi ile profesyonel ağlarını geliştirme olanaklarını bir arada sunarak öğrencilerine uluslararası düzeyde araştırma imkânı sağlayan Türkiye’deki ilk ve tek Fakültedir.

 

*Son 5 yıldır; 2016, 2017, 2018 ve 2019’da olduğu gibi 2020’de de YKS’nin en başarılı adayları Medipol’ü tercih etti.

 

Tüm dünyadan üstün nitelikli öğrencilerin tercih ettiği bir Tıp Fakültesi

Fakültemizdeki yabancı öğrenciler, ülkelerinin en nitelikli ve araştırmaya yönelik kabiliyetleri olan öğrencileri olup Türkiye derecelileri ile beraber son derece yarışmacı bir ortam oluşturmaktadırlar. Uluslararası Tıp Fakültesinde ortalama 15- 20 öğrencinin bulunduğu sınıflarda dersler ve pratik uygulamalar yapılmaktadır.

Tam burslu İngilizce Program

Uluslararası Tıp Fakültesinde eğitim dili ilk 3 yıl içinde tamamen İngilizce; 4, 5 ve 6. yıllarda ise teorik dersler ve sınavlar İngilizce, pratik uygulamalar ve hasta başı tartışmaları Türkçe olarak yürütülmektedir. Öğrencilerimizin dil yeterliliğini sağlamak üzere, hazırlık yılında tüm öğrencilerimiz* Amerika Birleşik Devletleri’nde İngilizce kursuna katılmakta ve ileri İngilizce düzeyine ulaşmaktadır. İngilizce hazırlık eğitimi ve barınma giderlerinin tamamı üniversitemiz tarafından karşılanıyor. Yabancı öğrenciler ise klinik yıllarda hasta başı iletişimlerini güçlendirmek amacıyla üniversitemiz tarafından desteklenen Türkçe dil kursuna devam etmektedirler.

*Yerleştiği puan türünde ilk 100’e giren ve her yıl Mütevelli Heyeti’nin belirlediği kontenjan dahilinde öğrenciler.

Araştırmaya Yönelik Müfredat,

Öğrenci merkezli uygulamanın ön plana çıkarıldığı Uluslararası Tıp Fakültesinde, öğrenciler ilk 3 yıl içinde temel bilimlerle ilgili, sinirbilim, kalp hastalıkları, kanser, genetik hastalıklar, ilaç geliştirme konularında araştırma yapabilme imkanlarına sahip olmaktadır.  3 yıl içinde her yıl 4-5 haftalık bilimsel araştırma kurulları içinde projelerine hız vermekte, rehber hocalar eşliğinde projeler yazabilmekte, 3 yılın sonunda ise araştırmalarını poster, sözel bildiri veya makaleye dönüştürebilmektedirler.  Klinik yıllarda, klinik araştırmacı yetiştirme programımız uygulanmaya başlayacaktır.  1. yıldan itibaren gerekli koşulları sağlayan öğrencilere çift ana dal eğitimi yapma imkanı verilmektedir.  

Mükemmel ortamda klinik eğitim

Üniversitemizin iş birliği protokolü imzaladığı Medipol Mega Hastaneler Kompleksi’nde Sadece Türkiye'den değil, Orta Doğu ülkelerinden, Afrika ülkelerinden, Avrupa ve Orta Asya ülkelerinden tedavi arayan hastalar eşliğinde öğrencilerimizin eğitimi gerçekleştirilmektedir. Joint Commission tarafından akredite edilmiş olan hastanemizde, modern cihazların ve ileri yöntemlerin kullanıldığı, multidisipliner yaklaşımın gerektiği, organ nakli, kemik iliği nakli, ileri kanser tedavisi gibi durumlar tedavi edilebilmektedir.

Announcements

ULUSLAR ARASI TIP

2022-2023 International School of Medicine First Year Orientation Program

30 September 2022
duyuru

International School of Medicine 2022-2023 Academic Year Course Selection

21 September 2022

İletişim Bilgileri