Ana içeriğe atla
e

İş Sağlığı ve Güvenliği Programı'nın amacı, 20.06.012 tarihinde yayımlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamındaki tüm kamu ve özel sektörün ihtiyacı olan İş Güvenliği Uzmanlarını yetiştirmektir.


İş Sağlığı ve Güvenliği Programıyla çalışma ortamlarında İş sağlığı ve güvenliği açısından risk değerlendirmesi yapabilecek, periyodik olarak çalışma ortamı denetimi ve gözetimi yaparak iş sağlığı ve güvenliğine aykırı olan durumlar için çözümler üretebilecek, işyerlerinde yapacakları periyodik eğitimler sayesinde işverenleri ve çalışanları doğru ve güvenli çalışma prosesleri ve alışkanları konusunda yönlendirerek sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturabilecek İş Güvenliği uzmanları yetiştirilecektir.

Mezunlar, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör işletmelerinde görev alabilirler. Ayrıca, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan "İş Güvenliği Uzmanlığı" sınavında başarılı olmaları halinde, "C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Belgesi" sahibi olabilirler. Daha sonrasında 3. Yılda B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı ve de 7. Yılda A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı belgesi sahibi olabilmektedirler.

Ekleme Tarihi: 16/06/2022 - 12:25Son Güncelleme Tarihi: 16/06/2022 - 12:31