Ana içeriğe atla
ds

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı, iki yıllık bir önlisans programıdır. Program, hızla büyüyen ve yoğun rekabetin yaşandığı havacılık sektöründe mesleki ve etik sorumluluklarının farkında; etkin iletişim, organizasyon ve yönetim becerilerine sahip nitelikli insan kaynağı ihtiyacını karşılamayı hedeflemektedir.


Dünyanın en önemli sektörlerinden biri haline gelen ve ülkemizde de her geçen gün gelişmekte olan Sivil Havacılık sektörüne mesleki donanımını teorik ve uygulamalı eğitimle pekiştirecek nitelikli ara insan gücü kazandırabilmek programımızın temel amacıdır. Öğrencilerimiz bu programda Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği sektörüne yönelik temel bilgileri edinmektedirler.

Mezun olan öğrencilerimiz, Havayolu İşletmeleri ve Havaalanlarının değişik faaliyet alanlarında ve aynı zamanda havacılık sektörüyle ilişkide olan diğer işletmelerde istihdam edilmeye hazır hale getirilmektedir. Havacılık sektöründeki gelişmeler ve ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanan program ile öğrencilerimizin, ulusal ve uluslararası havayolu işletmelerinde çalışabilecek bilgi ve donanıma sahip olmaları amaçlanmaktadır.

Ekleme Tarihi: 15/06/2022 - 10:58Son Güncelleme Tarihi: 15/06/2022 - 14:20