Ana içeriğe atla

MEDUPSA

Medupsa, İngilizce açılımı ‘Medipol University Pharmaceutical Students Association’ olan Medipol Üniversitesi Eczacılık Öğrencileri Birliği’dir.Kulubün temel amacı üyelerinin mesleki ve kültürel bilgilerinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla çeşitli faaliyetler tertiplemektir. Eczacılık Fakültesi başta olmak üzere tüm öğrencilerin ders dışı sosyal,kültürel vesportif faaliyetlerinin değerlendirilmesi, geliştirilmesi ve akademik koşullara katkıyı amaçlar.

Mesleki konferans, panel, farkındalığı hedefleyen halk sağlığı günleri, ilaç fabrikası, ecza deposu ,eczanelere teknik geziler, kariyer günleri, akademik koşullara katkıyı sağlayan eğitim programları, eczacılık öğrencilerinin yapacakları staj için aracılık ve çeşitli kültürel geziler planlanan faaliyetler arasında yer almaktadır.

      Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Davut ARPA                                                       Prof. Dr. Gülden Zehra Omurtag

 

 

Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Davut ARPA                                   2. Danışman: Prof. Dr. Gülden Zehra Omurtag

 

TÜRK KIZILAYI ÖĞRENCİ KULUBÜ

İstanbul Medipol Üniversitesi Türk Kızılay’ı Öğrenci Kulubünün amacı Türkiyedeki kan ihtiyacına destek vermek ve sosyal sorumluluk projelerle öğrencilere farkındalık oluşturmaktır.

Kan bağışını bilinçlendirmek  ve okulumuzda kan bağışı etkinlikleri düzenleyerek kan bağışı sağlamak ve sosyal sorumluluk projeleri geliştirmek hedefleri arasındadır. Kan bağışı etkinliği ve kermes gibi planlanan faaliyetleri bulunmaktadır.

resim

 

 

 

Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Pınar Sinem OMURTAG ÖZGEN                   2. Danışman: Araş. Gör. Meryem Nur Baş 

 

ultrAslan KULÜBÜ

ultrAslan kulübünün amacı kampüsteki Galatasaraylıları bir araya getirerek kampüs hayatının canlılığına katkıda bulunmak ve sosyal, sportif, kültürel faaliyetlerde bulunmaktır. Üretken, aklıbaşında, üniversiteli bir genç topluluğu olarak İMÜ’nin sosyal yönünü geliştirmek hedefleri arasındadır. Galatasaray spor kulübünün tüm branşlarındaki müsabakalarına İMÜ’deki Galatasaraylılar ile birlikte düzenli bir biçimde katılmak, kermes stand, konferans, TV programlarını kampüste düzenlemek gibi faaliyetleri bulunmaktadır.

resim

 

 

 

2. Danışman: Dr. Öğr. Üye. Tuğba İDUĞ

 

 

İZCİLİK KULÜBÜ

Kulübümüzün amacı kamp etkinlikleri yapmak, doğada hayatta kalmayı öğrenmek, sporu ve doğayı seven bir nesil oluşturmaktır. Doğada hayatta kalmayı sağlamak, sağlıklı bir nesil oluşturmak ve temel izci kavramlarını öğrenmek hedefleri arasındadır. Ağırlıklı olarak kamp etkinliklerini düzenlemek, izcilik faaliyetleri göstermek ve yürüyüş, bisiklet sürme gibi etkinlikler yapmak planlanan faaliyetleri arasındadır.

resim

 

 

 

2. Danışman: Prof. Dr. Fatma TOSUN

 

BİLİM KURGU VE FANTAZYA KULÜBÜ

İstanbul Medipol Üniversitesi Bilim Kurgu ve Fantazya Kulübü 2018-2019 eğitim yılında Eczacılık Fakültesi'ne bağlı olarak kurulmuş olan hobi kulübüdür. Kulübün amacı fantastik ve bilim kurgu evrenlerine ilgi duyan ya da merak eden kişilerin bir araya toplanıp tanışmalarını ve rahat bir şekilde bu konularda sohbet edebilmelerine ortam sağlamaktır. Bunlarla birlikte kutu oyunları ve fantastik rol yapma oyunları (FRP) kültürünü de kulüp bünyesindeki üyelere tanıtmak-öğretmektir.

Bunun için Bilim Kurgu ve Fantazya kulübü ailesi yıl içerisinde çeşitli film, dizi, anime (Japon çizgi filmleri) izletileri, var olan fantastik ve bilim kurgu evrenleri hakkında söyleşiler ve bu evrenler hakkında yazılmış olan kitap tartışmaları, kutu oyunları ve fantastik rol yapma oyunları oynamaları, vizyondaki film ve tiyatro gösterimlerine gitmeler, çeşitli atölye çalışmaları ve daha fazlasını yapmaktadır. Bu kulüp bilim kurguya ilgi duyan öğrencilerin vakitlerinin eğlenceli geçmesini sağlamak için kurulmuştur.

resimresim

 

 

 

Danışman: Prof. Dr. Gülden OMURTAG                                   Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Pınar Sinem OMURTAG ÖZGEN       

 

GENÇ AHBAP MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ

3 sene önce Haluk Levent tarafından kurulan AHBAP oluşumu, 65 şehir, 16 üniversite kulübü ve toplamda 70 üniversitede bulunmaktadır. Bu süreçte  AHBAP oluşumu ve Genç Ahbap Medipol Üniversitesi Kulübü doğaya, insana, hayvana değer katan projeler üreterek binlerce aileye din, dil, ırk ve siyasi görüş gözetmeksizin dokunmak için elinden gelen bütün çabayı göstermektedir.

resim

 

 

 

2. Danışman: Dr. Öğr. Üye. Tuğba İDUĞ

 

MEDİPOL BİKERS

resim

 

 

 

1. Danışman: Dr. Öğr. Üye. Çağlar Macit                                                     2. Danışman: Dr. Öğr. Üye. Ozan Emre Eyüpoğlu

 

MEDİPOL RİDERS (MOTORSİKLET)

2. Danışman: Dr. Öğr. Üye. Ozan Emre Eyüpoğlu