Ana içeriğe atla

MEDUPSA

Medupsa, İngilizce açılımı ‘Medipol University Pharmaceutical Students Association’ olan Medipol Üniversitesi Eczacılık Öğrencileri Birliği’dir.Kulubün temel amacı üyelerinin mesleki ve kültürel bilgilerinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla çeşitli faaliyetler tertiplemektir. Eczacılık Fakültesi başta olmak üzere tüm öğrencilerin ders dışı sosyal,kültürel vesportif faaliyetlerinin değerlendirilmesi, geliştirilmesi ve akademik koşullara katkıyı amaçlar.

Mesleki konferans, panel, farkındalığı hedefleyen halk sağlığı günleri, ilaç fabrikası, ecza deposu ,eczanelere teknik geziler, kariyer günleri, akademik koşullara katkıyı sağlayan eğitim programları, eczacılık öğrencilerinin yapacakları staj için aracılık ve çeşitli kültürel geziler planlanan faaliyetler arasında yer almaktadır.

  Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Davut ARPA                                                                          t       

Danışman: Dr. Öğr. Üyesi  Muhammet Davut ARPA                             2. Danışman: Dr. Öğr. Üyesi İpek EROĞLU

 

GENÇ KIZILAY KULÜBÜ

İstanbul Medipol Üniversitesi Türk Kızılay’ı Öğrenci Kulubünün amacı Türkiyedeki kan ihtiyacına destek vermek ve sosyal sorumluluk projelerle öğrencilere farkındalık oluşturmaktır.

Kan bağışını bilinçlendirmek  ve okulumuzda kan bağışı etkinlikleri düzenleyerek kan bağışı sağlamak ve sosyal sorumluluk projeleri geliştirmek hedefleri arasındadır. Kan bağışı etkinliği ve kermes gibi planlanan faaliyetleri bulunmaktadır.

MERYEM NUR BAŞ

 

 

 

Danışman: Arş. Gör. Meryem Nur Baş 

 

ultrAslan KULÜBÜ

ultrAslan kulübünün amacı kampüsteki Galatasaraylıları bir araya getirerek kampüs hayatının canlılığına katkıda bulunmak ve sosyal, sportif, kültürel faaliyetlerde bulunmaktır. Üretken, aklıbaşında, üniversiteli bir genç topluluğu olarak İMÜ’nin sosyal yönünü geliştirmek hedefleri arasındadır. Galatasaray spor kulübünün tüm branşlarındaki müsabakalarına İMÜ’deki Galatasaraylılar ile birlikte düzenli bir biçimde katılmak, kermes stand, konferans, TV programlarını kampüste düzenlemek gibi faaliyetleri bulunmaktadır.

resim

 

 

 

Danışman: Dr. Öğr. Üye. Tuğba İDUĞ

 

İZCİLİK KULÜBÜ

Kulübümüzün amacı kamp etkinlikleri yapmak, doğada hayatta kalmayı öğrenmek, sporu ve doğayı seven bir nesil oluşturmaktır. Doğada hayatta kalmayı sağlamak, sağlıklı bir nesil oluşturmak ve temel izci kavramlarını öğrenmek hedefleri arasındadır. Ağırlıklı olarak kamp etkinliklerini düzenlemek, izcilik faaliyetleri göstermek ve yürüyüş, bisiklet sürme gibi etkinlikler yapmak planlanan faaliyetleri arasındadır.

resim

 

 

 

Danışman: Prof. Dr. Fatma TOSUN

 

GENÇ AHBAP MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ

3 sene önce Haluk Levent tarafından kurulan AHBAP oluşumu, 65 şehir, 16 üniversite kulübü ve toplamda 70 üniversitede bulunmaktadır. Bu süreçte  AHBAP oluşumu ve Genç Ahbap Medipol Üniversitesi Kulübü doğaya, insana, hayvana değer katan projeler üreterek binlerce aileye din, dil, ırk ve siyasi görüş gözetmeksizin dokunmak için elinden gelen bütün çabayı göstermektedir.

resim

 

 

 

Danışman: Dr. Öğr. Üye. Tuğba İDUĞ

 

MedipolRX (MRx) KULÜBÜ 

2023 yılında eczacılık öğrencileri tarafından eczacılıkta uluslararasılaşma, uluslararası iletişim ve uluslararası mesleki gelişim konularında çalışmak üzere kurulmuş bir öğrenci kulübüdür. Kulübün resmi dili İngilizce olup, ismindeki "Rx" Latince kökenli "recipe" kelimesinden gelmektedir ve reçete anlamına gelmektedir. MRx, uluslararası alanda eczacılık öğrencilerinin bilgi paylaşımını teşvik etmek, kültürel çeşitliliğe katkı sağlamak ve İstanbul Medipol Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nin uluslararasılaşmasına katkıda bulunmak amacıyla faaliyet gösterecektir. Çeşitli konuşmalar, atölyeler, projeler ve konferanslar ile eczacılık öğrencilerine uluslararası bir perspektif kazandırmak öncelikli amacıdır. 

f                                                                                 k

Danışman: Araş. Gör. Nursu Aylin KASA                                             2. Danışman: Dr. Öğr. Üyesi İpek EROĞLU

 

 

 

 

Ekleme Tarihi: 10/05/2022 - 13:01Son Güncelleme Tarihi: 26/01/2024 - 12:03