Ana içeriğe atla
/Klinik Eczacılık

Klinik Eczacılık; Hastalıkların önlenmesi ve sağlığın korunmasını sağlayan, medikal tedaviyi optimize eden, hasta bakımı sağlayan eczacılık disiplinidir.


Klinik eczacılar, hastanın tedavisinin hasta odaklı olarak düzenlenmesini sağlamaktadır. Yanısıra farmasötik bakım sağlayarak hastanın yaşam kalitesini artırmaya çalışmaktadır.

Klinik Eczacılar, diğer sağlık personeli ve hastalara tedavi yöntemleri hakkında danışmanlık yapmaktadırlar. Hasta odaklı ve akılcı ilaç kullanımını sağlamak, farmakoekonomik olarak tedavileri düzenlemek yine klinik eczacıların görevleri arasındadır.

Klinik eczacılık doktora programı ile aday eczacı, bu süreç sonucunda aldığı özelleşmiş terapötik bilgi, klinik, akademik ve sosyal deneyimleri kendi çalışma ortamı ve karşılaştığı durumlara kolayca adapte edebilir, tartışabilir, araştırabilir ve yorum yapabilir duruma gelmektedir.

Bu temel yaklaşım ile Medipol Üniversitesi Eczacılık ve Tıp Fakülteleri akademik bilgi ve tecrübelerini, Türkiye'nin sağlık alanında önde gelen Medipol hastaneler kompleksleri ile birleştirerek Sağlık Bilimleri Enstitüsü altında, aşağıda detayları verilen Klinik Eczacılık Doktora programlarını, alanda uluslararası yetkinliğe sahip akademisyenler yetiştirmek amacıyla hazırlamıştır.

Ekleme Tarihi: 17/06/2022 - 09:08Son Güncelleme Tarihi: 27/11/2023 - 00:35