Ana içeriğe atla
fizyo

Doktora programının amacı; yüksek lisans yapmış uzman fizyoterapistlerin bilimsel çalışmalarını sürdürme, bağımsız araştırma analiz ve yorum yapma, rehabilitasyon alanında elde ettiği verileri bilimin ve insanlığın yararına kullanma becerilerine sahip Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bilim doktoru yetiştirmektir.


 

Ülkemizde meslek hocası yetersizliği nedeniyle uzman fizyoterapistler için doktora programlarının açılmasına büyük gereksinim duyulmaktadır.

Fizyoterapi-Rehabilitasyon; çocuk, genç, yetişkin, yaşlı, sağlıklı ve özürlü sorunlarını kapsamaktadır. Fizyoterapide son yıllarda çok çeşitli özel yöntemler, uygulamalar, robotik tedavi yaklaşımları ve sanal gerçeklik gündeme gelmiştir. Dünya genelinde gelişen ve yaygınlaşan Fizyoterapi-Rehabilitasyon biliminde problemleri değerlendirme ve tedavinin yararlılığını belirleme önem kazanmıştır. Bu nedenle Fizyoterapi-Rehabilitasyon doktora programının başlatılması uzman fizyoterapistlere bilimsel ve teknolojik gelişmeler paralelinde öğrenme olanağı tanıyacak ve Fizyoterapi - Rehabilitasyon bilimine katkı sağlayacaktır.

Anabilim Dalı Başkanı
Prof. Dr. Z. Candan ALGUN

Ekleme Tarihi: 31/01/2023 - 12:39Son Güncelleme Tarihi: 27/11/2023 - 23:27