Ana içeriğe atla

ÜNİVERSİTEMİZ

12

Hayatta her türlü zorluğu yenip başarıya ulaşmak senin doğanda var. Güçlü olmak, yarınlar için çalışmak, emeğinin karşılığını almak hayalinde var. Sen hayallerine kavuş, gelecek nesillerin umudu ol diye; bilimde öncü olma vizyonu, akademik kadrosu, senin için seferber ettiği teknolojik, sosyal, kültürel ve spor olanaklarıyla İstanbul Medipol Üniversitesi hep yanında!

“YAŞANASI DÜNYAYA YÖN VERENLERİN ÜNİVERSİTESİ”

Güçlü kurumsal kültürü, girişimcilik ruhu ve sürekli gelişime açık dinamizmi ile bilime ve topluma yön veren İstanbul Medipol Üniversitesi, Dr. Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu bugünkü adıyla- Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma Vakfı (TESA) tarafından 7 Temmuz 2009 tarihinde faaliyetlerine başladı. İstanbul’un en eski bölgesi olan tarihi yarımadada; Haliç kenarında ve Unkapanı Köprüsü’nün kara ile buluştuğu noktada 2010 yılında eğitim faaliyetlerine başlayan İstanbul Medipol Üniversitesi; modern derslikleri, laboratuvarları, kütüphanesi ve sunduğu olanaklarla kısa sürede İstanbul’un merkezinde bir eğitim kompleksine dönüştü. Hızlı bir gelişme gösteren İstanbul Medipol Üniversitesi kısa sürede eğitim olanaklarının yanında öğrenci yurtları, spor alanları ve araştırma laboratuvarlarını da kapsayan Kavacık Kuzey ve Kavacık Güney Yerleşkelerini hayata geçirdi.

Türkiye’nin en büyük özel sağlık yatırımlarından biri olan Medipol Mega ile iş birliği anlaşması yapıldı ve Üniversite Hastanesi olarak hizmet vermeye başladı. Eğitim kalitesi, güçlü kadrosu ve uygulama olanaklarıyla öğrencilere eşsiz bir eğitim fırsatı sunan İstanbul Medipol Üniversitesi, 2023-2024 eğitim-öğretim dönemi itibarıyla 3 yerleşkede 12 fakülte, 4 MYO, 1 Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ve 42 bin öğrencisiyle “yaşanası bir dünyaya yön verenlerin üniversitesi” olmaya devam ediyor.

KAMPÜSTE HAYAT VAR!

İki kıtada tam donanımlı eğitim faaliyetleri üç yerleşkede devam ederken öğrenci kulüpleri ve etkinlikleri ile sportif faaliyetler de yıl boyu hız kesmiyor. Üniversite bünyesinde ve akademisyenlerin danışmanlığında faaliyetlerini yürüten 100 öğrenci kulübü aktif olarak çalışmalar sürdürürken yeni Medipollüleri büyük bir heyecanla bekliyor. Kulüp çalışmalarıyla birlikte ekip koordinasyonu, iletişim becerileri, proje yönetimi ve iş ağlarını geliştirme fırsatları ise seni bekliyor.

Bu yoğunlukta kendini iyi hissetmezsen hiç endişe etme. Üniversitenin tüm kampüslerinde acil müdahale, ilaç temini ve birinci basamak sağlık hizmetlerinin verildiği revirler yanı başında. Aynı şekilde öğrencilere kendilerini tanımaları, bireysel farkındalıklarını oluşturmaları, yaşadıkları akademik, kişisel, sosyal zorlukları aşmaları için Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmeti mevcut.

FORMAN HAZIR, SENİ BEKLİYOR!

Sporun birleştirici gücü Medipol’ün Kampüslerinden dışarı taşıyor. Spor takımları için eğitim dönemi başında antrenörler eşliğinde sporcu seçmeleri yapılıyor ve yıl boyunca antrenman devamlılığı sağlanıyor. Formayı kapanlar, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu, Koç Fest ve Unilig gibi turnuvalarda farklı branşlarda Medipol’ü temsil ediyor. Ayrıca bireysel sporlarda sporcular yine Medipol’ü temsilen Türkiye geneli turnuvalarında yarışıyor.

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ

İstanbul Medipol Üniversitesi, öğrenim gören engelli öğrencilerin diğer öğrencilerle eşit koşullarda akademik çalışmalarını sürdürebilmelerini sağlamak için gerekli tedbirleri alıyor ve bu yönde çalışmalar yapıyor. Öğrenim gören ve herhangi bir engeli nedeniyle özel korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan öğrencilerin öğrenim hayatlarını kolaylaştırabilmek için gerekli tedbirleri alıyor ve bu yönde düzenlemeler yapıyor.

Ekleme Tarihi: 05/07/2023 - 14:08Son Güncelleme Tarihi: 17/07/2023 - 10:37