Ana içeriğe atla

Teknoloji Transfer Ofisinin Eylül Ayı Bülteni Yayınlandı! Birlikte Başarıyoruz

12.05.2022

TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİNİN EYLÜL AYI BÜLTENİ YAYINLANDI!

BİRLİKTE BAŞARIYORUZ

Günümüzde üniversite ve sanayi arasındaki iş birliğinin kurulması ve üniversitelerdeki öğretim üyelerinin bilimsel potansiyelinin sanayiye aktarılarak ekonomik değere dönüşmesi ülkelerin büyüme ve kalkınması açısından önemli bir strateji olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu çerçevede Medipol TTO akademisyenler ve sanayi arasında karşılıklı güvene dayalı ve sürdürülebilir iş birliğini kurmak için önemli bir görev üstlenmektedir.  

Medipol TTO oluşturmuş olduğu Akademisyen Faaliyet Kataloğu ve bizlerle çekmiş olduğu tanıtım videoları aracılığıyla ilgili kurum ve kuruluşlara kolaylıkla ulaşmamızı sağlıyor. Ayrıca Medipol TTO’nun değerli uzmanları var olan projeler hakkında bizlerle sürekli bilgi paylaşımı yapıyor, eğitimler veriyor. Sorduğumuz sorulara çok hızlı yanıt alıyor, gerekirse hemen toplanıp bilgi paylaşımında bulunabiliyoruz. Medipol TTO; sanayiden gelen eğitim/danışmanlık taleplerini, üniversitede konunun uzmanlığına sahip öğretim üyesine yönlendirilmesi, tarafların buluşması ve sözleşme yönetimi ve mali konuların takibi gibi tüm süreçleri bizler adına yönetiyor. Bu da biz akademisyenlerin verimliliğini büyük ölçüde artırıyor.  

Son olarak, verdiğim eğitimlerde ve danışmanlıklarda tüm süreci şeffaf ve yalın olarak yürüten TTO’nun değerli uzmanı Narin Tanış’a ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederim. 

Prof. Dr. Burcu Yavuz TİFTİKÇİGİL

Eylül 2022 bülten devamını okumak için tıklayınız.

Son Güncelleme Tarihi: 04/05/2023 - 11:14