Geri
AKADEMİK
Banner
Özellikle son on yılda yeni iletişim teknolojilerinin hızla büyümesi, diğer geleneksel kitle iletişim araçlarıyla karşılaştırıldığında bu araçların kullanıcılar arasında hızla yaygınlaşması, sosyal yaşama olan etkilerinin yüksek düzeydeki artışı, araştırmacılarının ilgisinin bu alana yönelmesine sebep olmuştur.

Yeni medya teknolojileri, geleneksel medyaya ait özellikler ile yeni iletişim teknolojilerinin özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Yeni medya kapsamında yer alan iletişim mecralarının, geleneksel medyaya göre kendine has kodları ve iletişim dili bulunmaktadır.

Yeni Medya düzeni, küresel dünyanın önemli bir parçası olmakta, iş dünyasının iş yapış biçimlerini ve bireylerin yaşam tarzlarını derinden etkilemektedir. Ana ekseninde internet teknolojileri bulunan "Yeni Medya"nın, geleneksel medyadan farklı bir disiplin olarak ele alınması zorunluluğu doğmuştur.

İş dünyasındaki önem ve etkisini her geçen gün artıran yeni medya, gerek kamu gerekse de özel kurumların kullandığı önemli iletişim platformlarını barındırmaktadır. Yeni medya iletişim süreçleri, alanında uzman kişilerce yönetilebilmektedir. Geleceğin meslekleri arasında gösterilen "Yeni Medya İletişim Uzmanları"na yönelik talep artış göstermektedir.

Öğrencilerimize, dört yıllık lisans eğitimi sürecinde Yeni Medya disiplini ile ilgili olarak çok yönlü bir eğitim verilecektir. Yeni Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü müfredatı kapsamında; sosyal medya, web teknolojileri, internet reklamcılığı, internet yayıncılığı, dijital iletişim teknolojileri, oyun ve aplikasyon tasarımı, masaüstü yayıncılık, girişimcilik, dijital pazarlama iletişimi, görsel-işitsel yayın teknikleri, dijital yazarlık, sayısal kültür, yeni medya okuryazarlığı, metin yazarlığı gibi teorik ve uygulamalı dersler yer almaktadır.

Öğrencilerimizin; internet haberciliği, sosyal medya uzmanlığı, internet yayıncılığı, internet reklamcılığı, dijital yazarlık, dijital pazarlama iletişimi gibi Yeni Medya ve İletişim Sistemleri meslek dallarında uzmanlık kazanmaları amaçlanmaktadır.

İletişim Bilgileri

Kavacık Yerleşkesi

Adres : Kavacık Mah. Ekinciler Cad. No.19 Kavacık Kavşağı, 34810 Beykoz / İstanbul
HARİTADA GÖSTER
Telefon : 0216 681 51 00 
Faks : Rektörlük 0212 531 75 55
Muhasebe 0212 521 28 52
Fakülteler 0212 521 23 77
Bilgi Talep Formu