Ana içeriğe atla

Biyoistatistik ve Tıbbi Bilişim Anabilim Dalı

dfgdfgdfg

İstanbul Medipol Üniversitesi Biyoistatistik Yüksek Lisans Programı

Biyoistatistik Yüksek Lisans programının temel amacı, sağlık ile ilgili araştırmaların tasarımının ve elde edilen verilerin analizlerinin ve yorumlamasının doğru ve çağın gereklerine uygun bir bilimde yapılmasını sağlayacak uzman kadronun yetiştirilebilmesidir.

Dijitalleşmenin hayatımızın her aşamasında yaygınlaşmasıyla başlayan çok yönlü ve derinlikli veri akışı bize, bu verilerin zamanında ve doğru analiziyle veriye dayalı karar-destek sistemlerinin kurulması ve politikaların geliştirilmesinde daha önce sahip olmadığımız imkanlar sunmuştur. Böylesi bir imkanın etkin kullanımı, genişliği ve derinliği her gün  artan verilerin zamanında ve doğru analizinde uzman kadrolar gerektirmektedir. Bu ihtiyacı bir nebze de olsa karşılayabilmek için, biz de Türkiye’de sanayi ve akademik araştırma-geliştirme ve bilimsel araştırma merkezlerinden biri olan İstanbul gibi bir mega kentte, İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi ve Tıp Fakültesi Biyoistatistik ve Tıbbî Bilişim Anabilim Dali öğretim üyeleri olarak, Biyoistatistik Yüksek Lisans Programını açtık.

Yüksek Lisans programına kabul edilen öğrencilerimiz, üniversitemiz bünyesinde kurmuş olduğumuz Biyoistatistik ve Biyoinformatik Analiz Biriminde staj yaparak, eğitimleri boyunca gerçek veri problemleri ve bu problemlere dönük analiz yöntemleri konusunda kalıcı ve mezuniyet sonrası iş hayatına geçişte kendilerine yol gösterici olacak tecrübeler kazanacaklardır.

Öğrencilerimiz, klinikte ve saha koşullarında bilimsel araştırma planlama, yürütme ve araştırmalardan elde edilen veri yapılarını doğru bir şekilde yorumlayarak uygun analiz yöntemleri belirleme, ve analiz sonuçlarını yorumlayabilme ve sunabilme konusunda bilgi ve becerilerle donatılacaklardır. Bu programı tamamlayan öğrencilerimiz, aldıkları teorik, teknik ve pratik donanımlarla, hem Türkiye’nin Biyoistatistikçi ihtiyacını karşılayacaklar, hem de programın özellikle İngilizce bir program olarak kurgulanmasının faydasını dünyanın her bir yerindeki iş imkanlarını değerlendirme özgüvenine sahip olarak görecek, ve ülkemizi Türkiye dışında da profesyonel olarak temsil edebileceklerdir. 

Ekleme Tarihi: 18/08/2022 - 15:50Son Güncelleme Tarihi: 20/10/2023 - 10:34