Geri
AKADEMİK
Banner
İstanbul Medipol Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Anabilim Dalı altında, İnşaat Yönetimi ve Hukuku Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora programları bulunmaktadır.

Programlar, İnşaat Yönetimi ve İnşaat Hukuku konularını disiplinler arası bir anlayışla birlikte ele alarak hazırlanmış olup, inşaat sektöründen gelen öğrencilere inşaat hukuku alanında uzmanlaşma imkanı sağlamayı, sektörün sözleşme yönetimi ve inşaat hukuku alanlarında yetişmiş profesyonellere olan güncel ihtiyaçlarını karşılamayı, inşaat hukuku alanında araştırmacı uzman bilirkişi ve akademisyenler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Programlar aynı zamanda lisans eğitimini hukuk alanında tamamlamış öğrencileri de kabul etmekte ve bu öğrencilerin inşaat terminolojisi, yapım yönetimi kavramları, mimarlık ve mühendislik süreçlerine ilişkin bilgi düzeyini arttıracak, inşaat hukuku alanında uzmanlaşmaları için gerekli olan farklı disiplinlerden bilgileri edinmelerini sağlamaktadır.

İnşaat Yönetimi ve Hukuku Yüksek Lisans ve Doktora programları, ulusal, uluslararası veya yabancılık unsuru barındıran inşaat/müteahhitlik işlerinde İnşaat Hukukunu, Borçlar Hukukunu, Sözleşme Hukukunu, Uluslararası Tahkimi bilmenin yanında FIDIC standartlarını, bu disiplindeki gelişmeleri, FIDIC terminolojisini bilen yetkin profesyonelleri yetiştirmekle Türk inşaat sektöründe çok önemli bir boşluğu doldurmayı hedeflemektedir.

Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora programlarına öncelikle Mimarlık, Mühendislik, İşletme, Ekonomi ve Hukuk lisans derecesi olan mezunları kabul edilmektedir.

Bilgi Talep Formu