Geri
AKADEMİK
Banner

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığının 2019 yılında “Türk Sporuna Yükseköğretimde %100 Destek” sloganıyla hayata geçirdiği projede Milli Sporcular, projenin ilk paydaşlarından olan İstanbul Medipol Üniversitesinde burslu okuma imkanını elde ediyorlar.

Tıp Fakültesi öğrencilerimiz Milli Kayakçı İrem Gezer ve Milli Sutopu Sporcusu Feyza Elif Ersoy ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon İngilizce Bölümü öğrencimiz Milli Yüzücü Talya Özkaya bir yandan spor hayatlarına devam ederken bir yandan burslu olarak eğitimlerini sürdürüyorlar.
 

Aday Öğrenci

Feyza Elif Ersoy

Tıp Fakültesi

“Küçük yaşlarda başladığım yüzme sporunu lisanslı olarak uzun yıllar sürdürdüm ve ardından Galatasaray Spor Kulübünde su topu branşında spor hayatıma devam ettim. 2017’de Milli Takıma seçilerek Avrupa Gençler Şampiyonası’na katıldım. Spor yaşantım boyunca yurt içi ve yurt dışında birçok müsabakaya katıldım ve güzel arkadaşlıklar kurdum. Hayata dair farklı bakış açıları ve kazanımlar elde etmemde sporun büyük bir katkısı var. Akademik hayatımı ve spor hayatımı ailemin, öğretmenlerimin ve antrenörlerimin de desteğiyle birlikte devam ettirebildim. Gerçekleştirmek istediğim başlıca isteklerimden bir diğeri ise tıp okumaktı. Tercih döneminde okulu ziyaret edip okulla ve bölümle ilgili bilgiler aldım, hocalarla görüştüm. Öğrencilere sunulan araştırma ve laboratuvar olanakları ile tıp eğitimine verilen önem beni etkiledi. Bu eğitimi almak istediğim için tercihim Medipol oldu. İlgi duyduğum iki alanı burada devam ettirebildiğim için mutluyum.”

 

Aday Öğrenci

İrem Gezer

Tıp Fakültesi

“Spor hayatıma 5 yaşında tenis oynayarak başladım. Tenisin yanında atletizm, satranç, kayak gibi sporları deneyerek, en yatkın olduğum sporu bulmaya çalıştım. 11 yaşına kadar performans tenisinde yaşıtlarım arasında önde gelen isimler arasında yer aldım. Bileğimden geçirdiğim sakatlık sonrası snowboard branşını denemeye karar verdim. Snowboard’da 14 yaşında ilk milli takım kampıma davet edildim. 16 yaşında İtalya Val Senales Fis Cup’ta milli oldum. Sonrasında uluslararası yarışmalarda çeşitli ülkelerde madalya alma başarıları elde ettim. 17 yaşında Slovenya Rogla’da yapılan Dünya Gençler Şampiyonası’na katılarak Gençlik ve Spor Bakanlığımızın verdiği Milli Sporcu Bursunu almaya hak kazandım. Katıldığım uluslararası yarışlarda ülkemi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyorum. Şu anda ‘Türkiye Alpine Snowboard Milli Takımı’nda sporculuğumu sürdürüyorum. Hayatımın her anında spor olmasına karşın asla pas geçmeden eğitim hayatımdaki hedeflerim doğrultusunda çalışmaya devam ettim ve tıp fakültesini kazandım. Türkiye’nin sayılı okullarından birinde Tıp Fakültesinde eğitim görmekten mutluyum.”

Aday Öğrenci

Talya Özkaya 

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce) Bölümü

“7 yıldır artistik yüzme sporu ile ilgiyim. Son 6 yıldır ülkemizi uluslararası müsabakalarda milli takım sporcusu olarak temsil ediyorum. 12. sınıfa kadar hep ‘Spor mu yoksa eğitim mi?’ ikilemi arasında kendimi sıkışmış hissettim. Ancak geçtiğimiz yıl T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığının milli sporculara sağladığı yükseköğretimde burs imkânı ile bu ikilemden kurtuldum. Bu sayede üniversite eğitimi ile spor hayatının paralel gidebileceği konusunda ikna oldum.”

Sporcu burslarımızla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Medipol’de Spor 

2016 yılından beri atletizm, tenis, basketbol ve okçuluk sporlarında elde ettiğimiz birçok derecenin yanı sıra futbol, hentbol ve kickboks gibi çeşitli spor dallarında da takımlarımız yer alıyor. 12 erkek, 8 kadın spor takımımızın yanı sıra bireysel branş sporcularımızı da destekliyoruz. 

Üniversitemizin spor faaliyetleriyle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Bilgi Talep Formu