Geri
AKADEMİK
Banner
Psikoloji eğitimi alan bir bireyin, psikolojinin çeşitli alanları konusunda temel bir bilgiye, gerektiğinde psikolojik kavramları derinlemesine inceleyebilecek bir kapasiteye ve bunları toplumsal fayda uğruna araçsallaştırabilmek için sağlam bir etik altyapıya sahip olması gerekir.

Bu doğrultuda, psikoloji eğitiminin mümkün olduğunca çok yönlü olması gerektiği esasından hareketle, İstanbul Medipol Üniversitesi Psikoloji Bölümü vermekte olduğu eğitimi bu temeller üzerine inşa etmiştir.

Öğrencinin güçlü bir kuramsal alt yapıya ve metodoloji bilgisine sahip olması ve bu ikisi arasındaki bağı kurup bilimsel araştırmalar yürütebilmesi, programın en başta gelen önceliğidir. Buna yönelik olarak, öğrencilerimizin çeşitli laboratuvarlardaki araştırma ekiplerine dahil olup bilimsel araştırma süreçlerinin bir parçası olabilmelerine özen gösteriyoruz. Bu programı takip ederken, öğrencilerin etik ve sosyal duyarlılıkları yüksek bireyler olabilmelerini önemsiyoruz. Öğrencilerimizin lisans eğitimi kapsamında hem sağlık kurumlarında hem de sivil toplum kuruluşlarında staj yaparak psikolojinin bireysel ve toplumsal olgularla gündelik hayat içinde nasıl bir etkileşim içinde olduğunu görebilmelerini sağlıyoruz.

İstanbul Medipol Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde tüm dersler, alanında uzmanlaşmış öğretim üyeleri tarafından verilir. Ayrıca, her dönem öğrencilere çok geniş bir yelpazede seçmeli dersler sunulabilmesi için kurum dışından farklı alanlarda uzmanlaşmış pek çok öğretim görevlisi aramıza katılır. Öğrenciler böylelikle, ilgi alanları doğrultusunda kendilerini geliştirme ve disiplinler arası alanları tanıma fırsatı bulurlar.

Fakültemizde biri Türkçe, diğeri İngilizce (%100) olmak üzere iki ayrı Psikoloji Lisans programı ve Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için https://itbf.medipol.edu.tr/ sayfasını ziyaret ediniz.

İletişim Bilgileri

Kavacık Yerleşkesi

Adres : Kavacık Mah. Ekinciler Cad. No.19 Kavacık Kavşağı, 34810 Beykoz / İstanbul
HARİTADA GÖSTER
Telefon : 0216 681 51 00 
Faks : Rektörlük 0212 531 75 55
Muhasebe 0212 521 28 52
Fakülteler 0212 521 23 77
Bilgi Talep Formu