Ana içeriğe atla
Psikoloji

Psikoloji eğitimi alan bir bireyin, psikolojinin çeşitli alanları konusunda temel bir bilgiye, gerektiğinde psikolojik kavramları derinlemesine inceleyebilecek bir kapasiteye ve bunları toplumsal fayda uğruna araçsallaştırabilmek için sağlam bir etik altyapıya sahip olması gerekir.

Bu doğrultuda, psikoloji eğitiminin mümkün olduğunca çok yönlü olması gerektiği esasından hareketle, İstanbul Medipol Üniversitesi Psikoloji Bölümü vermekte olduğu eğitimi bu temeller üzerine inşa etmiştir.

Öğrencinin güçlü bir kuramsal alt yapıya ve metodoloji bilgisine sahip olması ve bu ikisi arasındaki bağı kurup bilimsel araştırmalar yürütebilmesi, programın en başta gelen önceliğidir. Buna yönelik olarak, öğrencilerimizin çeşitli laboratuvarlardaki araştırma ekiplerine dahil olup bilimsel araştırma süreçlerinin bir parçası olabilmelerine özen gösteriyoruz. Bu programı takip ederken, öğrencilerin etik ve sosyal duyarlılıkları yüksek bireyler olabilmelerini önemsiyoruz. Öğrencilerimizin lisans eğitimi kapsamında hem sağlık kurumlarında hem de sivil toplum kuruluşlarında staj yaparak psikolojinin bireysel ve toplumsal olgularla gündelik hayat içinde nasıl bir etkileşim içinde olduğunu görebilmelerini sağlıyoruz.

İstanbul Medipol Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde tüm dersler, alanında uzmanlaşmış öğretim üyeleri tarafından verilir. Ayrıca, her dönem öğrencilere çok geniş bir yelpazede seçmeli dersler sunulabilmesi için kurum dışından farklı alanlarda uzmanlaşmış pek çok öğretim görevlisi aramıza katılır. Öğrenciler böylelikle, ilgi alanları doğrultusunda kendilerini geliştirme ve disiplinler arası alanları tanıma fırsatı bulurlar.

Fakültemizde biri Türkçe, diğeri İngilizce (%100) olmak üzere iki ayrı Psikoloji Lisans programı ve Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için https://itbf.medipol.edu.tr/ sayfasını ziyaret ediniz.

Ekleme Tarihi: 08/04/2022 - 10:29Son Güncelleme Tarihi: 14/03/2024 - 09:00