Ana içeriğe atla

Program Koşulları

Başvuru ve Kayıt Süreci Yapılması Gerekenler:
1. Web sayfasında bulunan Başvuru formunu doldurduktan sonra pasaport fotokopinizi ve bir adet fotoğrafı [email protected] adresine göndererek başvurunuzu tamamlayın.
2. Kurs ödemenizi size bildirilen TL veya USD TOMER banka hesabına yaparak, ödeme dekontunu [email protected] adresine gönderip, kayıt işlemlerinizi  başlatabilirsiniz.
3. Başvuru formu ve ödeme dekontu tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde resmi kabul mektubu size gönderilecektir.
* Talep edildiği takdirde kabul Mektubu, TÖMER birimi tarafından ilgili
konsolosluğa e-mail ile gönderilebilir.
Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
1. Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra talep eden kursiyerlerimiz Türkçe Yeterlilik Sınavı’na girerek seviyelerine göre kurlara yerleştirilir. Dileyen kursiyerler, sınava girmeden doğrudan A1 kuruna başlayabilir.
2. Kurlarını başarıyla tamamlayan kursiyerler, TÖMER Müdürü onaylı TÖMER sertifikası alırlar. Söz konusu sertifika diploma yerine geçmemektedir.
3. Derslere 6/8 oranında devam zorunluluğu vardır. Geçerli mazereti olmaksızın devamsızlık oranını aşan kursiyer kur bitirme sınavına alınmaz ve ilgili kurdan başarısız olmuş sayılır. Kursa devam edilmeyen gün ve saatler için kurs ücreti iadesi yapılmaz.
4. Seviye Belirleme Sınavı sonucu 4 ay geçerlidir. Seviye Belirleme Sınavı
sonucuna rağmen okutmanı gerekli gördüğü durumlarda kursiyerin kurunu ilgili birim sorumlusunun onayını alarak kurun ilk haftası içerisinde değiştirebilir.
5. TÖMER öğrencilerine IETT ulaşım kartı verilmemektedir.
6. En az 4 kur için kayıt yaptırmış olan kursiyerler, kısa dönemi ikamet iznine başvurabilir. TOMER Birimi kendilerine bir yazı verecektir.