Kurucu'dan
Yazdır

Ekonomi Ve Finans

Değerli öğrenciler ve paydaşlar,

Bilindiği üzere ekonomi, toplum bireylerini en yakından ilgilendiren unsurların başında gelmektedir. Bu bağlamda, ekonomik refahın tesis edilmesi, özellikle Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde oldukça stratejik bir konudur. Ekonomideki aktörlerin davranışları ve kararları ise, sistemin temel dinamiğini oluşturmaktadır. Buna ilişkin olarak finans alanı da, bir yandan küreselleşmenin vermiş olduğu bir ivmeyle önemini giderek artırmaktadır. Bu doğrultuda ekonomi ve finans dallarının iç içe olmasından yola çıkarak kurulan bölümümüz, inter-disipliner özelliğiyle, alanında gereksinim duyulan yetkin bireyleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

İstanbul Medipol Üniversitesi Ekonomi ve Finans programı; teorik ve pratik eğitimi entegre eden müfredatı ve gerek yurtdışı gerekse yurtiçi deneyime sahip dinamik kadrosuyla dünya çapındaki üniversiteler seviyesinde eğitim verme misyonu taşımaktadır.

Eğitim dili %100 İngilizce olan programımız, öğrencilerimizin sadece teorik bilgileri öğrenmelerini ve verileri anlamalarını değil, aynı zamanda bunları analitik çerçevede yorumlayıp gerekli analizleri yapabilmelerini, bilgi üretebilmelerini ve politika önerileri yapabilmelerini sağlayan bir yaklaşıma sahiptir.

Büyük bir heyecan ve anlamlı hedeflerle çıktığımız bu yolda, sizlerin de bize eşlik etmeniz gücümüze güç katacaktır.

Doç. Dr. Hatice Karahan
Ekonomi ve Finans Bölüm Başkanı