Geri
AKADEMİK
Banner

Türkçe Program

İstanbul Medipol Üniversitesi Eczacılık Fakültesi olarak amacımız; edindiği bilgi ve beceriyi toplumun sağlığına katkıda bulunacak şekilde üreten, sorgulayıcı, araştırıcı, çözümleyici, mesleğinin onurunu koruyup yücelten, evrensel bilim ve teknolojiyi esas alarak ilacın üretiminden tüketimine kadar geçen her aşamasında etkin görev ve sorumluluk üstlenen eczacılar yetiştirmektir.

Eczacılık Fakültesinde öğrenim gören öğrenciler, eczacılıkla ilgili her alanda hizmet vermek üzere, ilaç etkin maddelerinin hazırlanması, ilaç taşıyıcı sistemlerinin formülasyonu, farmasötik ürünlerin fiziksel, kimyasal, farmakolojik ve toksikolojik analizleri konusunda yetkin, ilacın hastaya ulaştırılmasından vücuttan atılmasına kadar geçen tüm safhalardan sorumlu olabilecek nitelikte bir eczacı olarak mezun olur.

Klinik Eczacılık Alanında Yüksek Lisans ve Doktora İmkânı

İstanbul Medipol Üniversitesi Eczacılık ve Tıp Fakülteleri akademik bilgi ve tecrübelerini, Türkiye'nin sağlık alanında önde gelen Medipol Hastaneler Kompleksi ile birleştirerek Sağlık Bilimleri Enstitüsü altında, Klinik Eczacılık yüksek lisans ve doktora programlarını bu alanda kendini geliştirmek isteyen öğrencilere sunmaktadır. Klinik Eczacılık, sadece klinikte veya hastanede görev alan eczacı olmak ile sınırlı değildir. Pratik olarak klinik eczacılık, farmasötik bakım, bireysel ve akılcı ilaç kullanımı, klinik bilimlerin yanı sıra etik, sosyomedikokültürel, farmakoekonomik davranış biçimleri gibi alanlara ait temel bilgi ve felsefeleri lisansüstü eğitim sürecinde elde etmek ve lisans bilgisiyle harmanlamaktır.

eczacilik.medipol.edu.tr

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Galeri

İletişim Bilgileri

 

Kavacık Yerleşkesi

Adres : Kavacık Mah. Ekinciler Cad. No.19 Kavacık Kavşağı, 34810 Beykoz / İstanbul
HARİTADA GÖSTER
Telefon : 0216 681 51 00 
Faks : Rektörlük 0212 531 75 55
Muhasebe 0212 521 28 52
Fakülteler 0212 521 23 77