Geri
AKADEMİK
Banner

Türkçe Program - İngilizce Program

Üniversitemiz bünyesindeki diş hastaneleri, eğitim dili Türkçe ve İngilizce olan iki ayrı programıyla Türkiye’nin en modern ve çağdaş eğitim kurumları içerisinde yer alan fakültemiz, lisans eğitiminin yanı sıra diş hekimliğinde uzmanlık ve doktora programlarını da yürütmektedir.

Fakültemizde, Avrupa Diş Hekimliği Eğitimi Birliği’nin (ADEE) önerdiği ve bireyin doğumundan ölümüne kadar geçen süreçte diş hekimliğini ilgilendiren konuların sistemli bir şekilde incelenmesi ile karakterize “Süreç Tabanlı Diş Hekimliği Eğitim Modeli” uygulanmaktadır. Bu yeni eğitim modelinin en önemli amacı, öğrencilerimize araştırma ve bireysel öğrenme yeteneği kazandırmak ve yıl içinde çalışma etkinliğini artırmaktır.

Türkiye'nin En Büyük Simülasyon Laboratuvarı

İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde bulunan Türkiye'deki en büyük simülasyon laboratuvarı, diş hekimliği öğrencilerinin eğitimleri sırasında gereken el becerileri ve klinik yetkinlikleri kazanmaları amacıyla kurulmuştur. Burada öğrenciler, hazırlanmış maketler üzerinde çeşitli diş tedavileri için pratik yapmaktadır. Simülasyon laboratuvarında toplam 140 adet maket yer almaktadır. Öğrenciler, öğretim elemanlarının yaptıkları demonstrasyonları, ünitelerinde bulunan monitörler vasıtasıyla canlı olarak izleyebilmektedir. Merkezde, diş hekimliği koltuğunda yer alan yapay hastalar üzerinde eğitim gerçekleşmektedir. Böylece öğrenciler ergonomik çalışma olanağına kavuşmaktadır.

Galeri

İletişim Bilgileri

 

Kavacık Yerleşkesi

Adres : Kavacık Mah. Ekinciler Cad. No.19 Kavacık Kavşağı, 34810 Beykoz / İstanbul
HARİTADA GÖSTER
Telefon : 0216 681 51 00 
Faks : Rektörlük 0212 531 75 55
Muhasebe 0212 521 28 52
Fakülteler 0212 521 23 77