Ana içeriğe atla

Akademi, Bürokrasi, Sıyaset Sarmalında Sağlıkla Yaşamak 2. Kitap

3

Kitap Adı: Akademi, Bürokrasi, Sıyaset Sarmalında Sağlıkla Yaşamak 2. Kitap

Yazar: Prof. Dr. Sabahattin Aydın

Yayınevi: Medipol Üniversitesi Yayınları

Sayfa Sayısı: 212

Ebat: 16 x 24 cm

ISBN: 978-605-4797-44-8

KİTAP YURDU'NDAN SATIN AL

Kitabın Konusu

“Hastalara güler yüzlü davranılsın, hastalar kayıt altına alınsın, hasta memnuniyeti artırılsın, bıçak parası önlensin, kuyruklar azaltılsın, hastane otomasyon sistemleri kurulsun, sağlıkta yatırım ve kaynak envanteri çıkarılsın, hekimlere zorunlu hizmet kaldırılsın, sağlık müdürlerinin eğitimi ilk 6 ayda yapılsın.”

Recep Akdağ, 2003

“Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Sabahattin Aydın öyle konuşmalar yaptı ki abartmasız söylüyorum, sağlık tarihimize geçer. Ah yahu! Aydın Hocamın söyledikleri bire bir hayata geçebilse, sağlıkta sınıf ayrımı tamamen ortadan kalkar, müthiş bir devrim olur inanın ki.”

Savaş Ay, 2004

“Dönüşümün başarısında 10 ders: 1- Gözlem, takip, sürekli geri bildirim ve buna göre esneyebilme, 2- Sağlığı temel hak olarak görüp bunu önceleme, 3- Siyasi istikrar, 4- Ekonomik istikrar ve büyüme, 5- Adanmış bir ekip, 6- Sürekli liderlik, 7- Hükûmette sağlığın artan önemi, 8- Sürekli öğrenme ve esneklik, 9- Hızlı bir şekilde uygulama kararlılığı, 10- Finansman ve hizmet sunumunun birlikte ele alınması.”

Rıfat Atun, 2010