Ana içeriğe atla

Kütüphane ve Dökümantasyon Dairesi

Kütüphane

İstanbul Medipol Üniversitesinde Kütüphane hizmetleri Kavacık Kuzey, Kavacık Güney, Haliç ve Bağcılar Kampüslerimizde (Medipol Mega Üniversite Hastanesi) sunulmaktadır. Toplamda 4866 m2 alanda ve 100 bin ciltlik rafla hizmet veren 4 kütüphanemiz, sayısı günbegün artan 30 bin akademik kitaba ev sahipliği yapmaktadır.
 
Kütüphanemiz eğitim, öğretim ve araştırma programlarını destekleyen, öğretim elemanları, öğrenciler ve diğer araştırmacıların bilgi ve belge ihtiyaçlarını karşılayan ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden altyapısıyla sürekli kendini güncellemektedir.
 
Kütüphanemiz gelişmiş bilişim teknolojisi sayesinde sağlık, sosyal ve fen bilimlerinden, kültür, sanat ve edebiyata kadar pek çok alanda ulusal ve uluslararası yayınlara erişim imkânı sunmaktadır.
43.071 basılı yayın, 514.344 tam metinli e-kitap, 59 basılı süreli yayın, tam metinli 44.048 e-dergi, 462 multimedya, 431 tez, tam metin erişimli 287.630.478 haber, biyografi, makale, rapor, konferans içerikleri, patentler, incelemeler vb. içeren dijital yayını bulunduran kütüphanemizin 40 adet veri tabanına üyeliği bulunmaktadır.
 
Teknolojinin getirdiği olanaklarla kütüphanemiz elektronik koleksiyonlarının gelişimine ağırlık vermekte, kaliteli elektronik bilgi kaynaklarını öğrencilere sunmaktadır. Bilgi kaynaklarına erişimde mobil teknolojileri geniş ölçüde kullanan kütüphane, öğrencinin araştırma ve eğitim ihtiyaçlarını zaman ve mekândan bağımsız olarak desteklemektedir.

Nadide Eserler Koleksiyonu

Kütüphanemizde 1950 yılları öncesine ait 38 kitaptan oluşan nadir eser koleksiyonu bulunmaktadır. Eserler özel koruma statüsüyle korunmakta ve yalnızca camlı dolap vitrinlerinde sergilenmektedir. Ayrıntılı incelemek isteyenler için tüm koleksiyon dijitalleştirilerek online olarak kullanıma sunulmuştur. Koleksiyon geliştirme politikamız, basılı kaynakların yanında elektronik yayınlara ve veri tabanlarına kampüs içinden ya da kampüs dışından uzaktan erişim sağlanmasına önem vermektedir.

 

 
*Kavacık Kuzey Kampüs Kütüphanemiz 7/24,
*Kavacık Güney Kampüsü Kütüphanemiz, Hafta İçi / Hafta Sonu: 08.30-22.30,
*Haliç Kampüsü Kütüphanemiz, Hafta İçi / Hafta Sonu: 08.30-22.30,
*MEGA Hastane Kütüphanemiz, Hafta İçi / Hafta Sonu: 08.30-22.30, saatleri arasında hizmet vermektedir.

 

**Detaylı bilgi için kutuphane.medipol.edu.tr adresini ziyaret ediniz.