Geri
AKADEMİK
Banner

İstanbul Medipol Üniversitesinde kütüphane hizmetleri Kavacık Kuzey, Kavacık Güney, Haliç ve Bağcılar Kampüslerimizde (Medipol Mega Üniversite Hastanesi) sunulmaktadır. Kütüphanelerimiz yaklaşık 1240 m2 alanda 43 bin basılı kitap, 515 bin e-kitap, 44 bin e-dergi ve 59 dergi ile 3 kampüste 4 kütüphane şeklinde hizmet vermektedir.

Kütüphanemiz eğitim, öğretim ve araştırma programlarını destekleyen, öğretim elemanları, öğrenciler ve diğer araştırmacıların bilgi ve belge ihtiyaçlarını karşılayan ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden altyapısıyla sürekli kendini güncellemektedir.

Kütüphanemiz gelişmiş bilişim teknolojisi sayesinde sağlık, sosyal ve fen bilimlerinden kültür, sanat ve edebiyata kadar pek çok alanda ulusal ve uluslararası yayınlara erişim imkânı sunmaktadır.

Nadide Eserler Koleksiyonu

Kütüphanemizde 1950 yılları öncesine ait 38 kitaptan oluşan nadir eser koleksiyonu bulunmaktadır. Eserler özel koruma statüsüyle korunmakta ve yalnızca camlı dolap vitrinlerinde sergilenmektedir. Ayrıntılı incelemek isteyenler için tüm koleksiyon dijitalleştirilerek online olarak kullanıma sunulmuştur. Koleksiyon geliştirme politikamız, basılı kaynakların yanında elektronik yayınlara ve veri tabanlarına kampüs içinden ya da kampüs dışından uzaktan erişim sağlanmasına önem vermektedir.

Kavacık Kuzey Kampüs Kütüphanesi 7/24 hizmet vermektedir.
Kavacık Güney Kampüs Kütüphanesi 08.30-22.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Haliç Kampüsü Kütüphanesi 08.30-22.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Bağcılar Kampüsü Kütüphanesi 08.30-22.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Telefon: 4448544
Kavacık Kuzey Kampüs Kütüphanesi: 5370
Kavacık Güney Kampüs Kütüphanesi: 1900
Haliç Kampüsü Kütüphanesi: 4870
Bağcılar Kampüsü Kütüphanesi: 5469
Detaylı bilgi için kutuphane.medipol.edu.tr adresini ziyaret ediniz.